• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEČeská pošta , DHL, TNT a jiné logistické služby a firmy
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Dneska mi Ceska posta dorucila dopis odeslany z Francie 15. 7. 2014 Timto si gratuluji, ale neverim ze to je cesky rekord.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TILLIT: O neco mene? Cekal jsem z takto plamenneho zacatku tak polovinu. Vzdy bude nekdo levnejsi a nekdo drazsi... :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MIKULAS: to zní, jako když od malýho kluka kupuješ jeho lego, aby měl na playstation
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    COMODOR_FALKON: nemyslím že je to scam, je to školák ... brzy budu vědět jistě. Balík má možná přes 10kg.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MIKULAS: To zní spíš jako scam... Poštovné není až taková pálka...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Prosim o radu - potrebuji, aby mi nekdo poslal balik na dobirku, postovne hradim ja... ALE ten nekdo nema ucet a nema penize na postovne.

    Existuje prepravce, kteremu:
    1. objednam prepravu a zaplatim postovne PREDEM
    2. kuryr vyzvedne balik od odesilatele
    3. kuryr odveze balik adresatovi (ja) a vybere dobirku
    4. kuryrni sluzba odesle odesilateli penize HOTOVE (slozenkou, hotove)

    Ceska posta umi dobirku hotove, ale neumi postovne predem (musi ho fyzicky platit odesilatel).
    GLS/DPD neumi poslat dobirku v hotovosti.

    Nejaky jiny napad, nez poslat nejprve postovne slozenkou?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MATT: hadam stejne jako posta.
    MATT
    MATT --- ---
    nevite jestli Checkpointy na postach mivaj stejne jako posta, nebo nejaky klasicky uredni hodiny?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    Už jsem to dlouho nedělal, ale nechal jsem si poslat nějaký díly na motorku z Japonska, a teď to stopli na vyměřovací poště z hláškou "Komunikace s adresátem o uložení zásilky v dočasném skladu - nutné doložení hodnoty zboží." - Dostanu nějakou výzvu poštou, nebo si tam mam zavolat, nebo jak ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOOMIX:
    to není skládačka z IKEA?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DUNICAN: moje zkušenost, jednou přivezlo UPS (poštovné 3 eura), několikrát přišlo do schránky, někdy na poštu, teď jedna knížka ze 4 jede DHL (poštovné 3 eura) = nevíš
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Kdzy si nechavam posilat balicek ze zahranici (treba z Amazonu), tak je to defaultne "do ruky" nebo "na postu"? Lze to nejak ovlivnit?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    poslala jsem manžela vyzvednou na českou poštu doporučenou zásilku spadající do kategorie "Poštovní zásilky a poukázané peněžní částky, jejichž převzetí příjemce stvrzuje a u kterých odesílatel nezvolil doplňkovou službu „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta" s oddacím listem, ale zásilku mu nevydali. jak se tedy má jinak prokázat jako můj manžel? musel by mě mít v občance? oddací list nestačí, co by stačilo ještě dalšího?

    v pokynech je uvedeno, že zásilka může být vydána "fyzické osobě, která nepředloží Výzvu, ale prokáže, že je manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka adresáta, a to předložením osobního dokladu, ve kterém je adresát jako manžel/manželka"

    manžel výzvu měl plus měl ten oddací list a poslali ho do prdele.
    ______________________________________
    Poštovní zásilky a poukázané peněžní částky, jejichž převzetí příjemce stvrzuje a u kterých odesílatel nezvolil doplňkovou službu „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta"

    Adresátem je fyzická osoba

    Poštovní zásilku / poukázanou peněžní částku Česká pošta vydá:

    - adresátovi, který předloží / nepředloží Výzvu a prokáže se osobním dokladem, nebo
    - fyzické osobě, která předloží / nepředloží Výzvu, prokáže se osobním dokladem a dále prokáže, že je zmocněnec adresáta, a to předložením elektronického průkazu příjemce k Zákaznické kartě nebo papírového průkazu příjemce nebo ověřené plné moci, zákonný zástupce adresáta (mladšího 15 let, příp. adresáta, jehož svéprávnost byla omezena tak, že není způsobilý k úkonům souvisejícím s dodáním) nebo zmocněnec zákonného zástupce adresáta, nebo
    - fyzické osobě, která nepředloží Výzvu, ale prokáže, že je manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka adresáta, a to předložením osobního dokladu, ve kterém je adresát jako manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka uveden (pokud to adresát písemným prohlášením nezakázal). Neplatí pro výplatu poukázané peněžní částky.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Tak si zena nechala poslat docela dulezity balicek z Australie. A ze jej tedy poslou DHL. Neveda, ze DHL eCommerce neni DHL, ale Deutsche Post. Takze balicek dosel 1.10. do Nemecka. Tam na nej nalepili novou samolepku a poslali do Cech. Tady jej 2.10. poslali do pekla posty 120, 3.10. se vratil do Malesic na tridirnu. A tam jej az do dneska tridili, takze dnes, 14.10. se v trackingu objevilo: 3.10. Vystup z tridirny, balicek je na aute na dorucujici postu. To je teda ale hrozny, hrozny peklo.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ADITU: To je ještě OK, mě teď jeden balíček skončil místo Smíchova na poště na Chodově...
    ADITU
    ADITU --- ---
    Poslední měsíc mi SMS od České pošty o doručování chodí s dvoudenním zpožděním. Standard, nebo chyba jen na mém přijímači (obvodě na Praze 4)?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    COMODOR_FALKON: aha, to neznam. na ridicak mi to ale podle vseho daj, takze asi dobry.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    POZITRON: U doporučených zásilek stačí i třeba jenom vyplnit "Prohlášení příjemce", že jsi oprávněna to za sebe převzít...

    (Chodí mi spousta doporučených balíčků z Číny na jméno "Falkon Nightsdale", což mám všude jinde, než na osobních dokladech...)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MOIRAIN: mas pravdu, je to tam.
    Zásady pro dodávání zásilek a poukázaných peněžních částek - Česká pošta
    https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/zasady-pro-dodavani-zasilek-a-poukazanych-peneznich-castek
    Poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku může podnik vydat jen osobě, která platným osobním dokladem (občanský průkaz, cestovní pas vydaný v ČR, řidičský průkaz vydaný v ČR, osobní doklad cizince umožňující jeho pobyt v ČR) prokáže, že je adresátem, zmocněncem adresáta, zákonným zástupcem adresáta nebo zmocněncem zákonného zástupce adresáta. Jiné osobě než adresátovi není možné vydat poštovní zásilky nebo poukázané peněžní částky, které z rozhodnutí odesílatele smějí být dodány pouze do vlastních rukou výhradně jen adresáta.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam