• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEČeská pošta , DHL, TNT a jiné logistické služby a firmy
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    CORNELA: --- --- 12:39:00 4.3.2020
    No strejda to deklaroval na 21.5 USD (coz psal na nejaky papir, kdyz to podaval), ale ty veci byly v USA od cca zari (2 filmy do fotaku a kendama), platil jsem to ja a uctenky uz samozrejme uz nemam, jen mi to chtel poslat a ted vubec netusime, co s tim....
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Ahoj, mam takovy problem. Nechal jsem si poslat z Usa balicek od stryce s vecma za 21.5 dolaru. Akorat pani na poste v Usa zapomela dat desetinou carku, tak mi prislo z celniho uradu o zaplaceni cla a dph z castky 215 USD!! Volal jsem na celni urad, tam mi to zvedla regulerni pica, ktera mne vubec neposlouchala, nic neporadila, jen mne zdupala, ze to mam zaplatit. Resili jste nekdy nekdo takovou situaci? Mam napsat at to poslou zpet a znovu poslat do Cr?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jsem rád, že pošta stíhá... Ale mojí zásilce to asi zapomněli říct...
    Je to jak jinak než vánoční dárek. Obchod to vyskladnil hned ten den po objednávce, pošta si to hned ten den převzala a od té doby se to týden nehnulo.
    Vtipné na tom je, že to je dárek za 8000 placený online, takže jsem nucen si stejný dárek koupit ještě jednou, ale raději s osobním odběrem :).

    OTAVA
    OTAVA --- ---
    KOC256: hele me to je asi jedno, ale dopis je obycejny, takze nevytrackujou nic. podle toho jak vypada zapadl nekde za neco u steny. samozrejme se mohl ztratit kdekoli, ale uprimne 99.9% zapadl nekde v tridirne ceske posty.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OTAVA:
    a muze za to CP?

    Ja treba reklamoval u CPO postu DO zahranici a nakonec to ztratili v Nizozemsku
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Dneska mi Ceska posta dorucila dopis odeslany z Francie 15. 7. 2014 Timto si gratuluji, ale neverim ze to je cesky rekord.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TILLIT: O neco mene? Cekal jsem z takto plamenneho zacatku tak polovinu. Vzdy bude nekdo levnejsi a nekdo drazsi... :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MIKULAS: to zní, jako když od malýho kluka kupuješ jeho lego, aby měl na playstation
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    COMODOR_FALKON: nemyslím že je to scam, je to školák ... brzy budu vědět jistě. Balík má možná přes 10kg.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MIKULAS: To zní spíš jako scam... Poštovné není až taková pálka...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Prosim o radu - potrebuji, aby mi nekdo poslal balik na dobirku, postovne hradim ja... ALE ten nekdo nema ucet a nema penize na postovne.

    Existuje prepravce, kteremu:
    1. objednam prepravu a zaplatim postovne PREDEM
    2. kuryr vyzvedne balik od odesilatele
    3. kuryr odveze balik adresatovi (ja) a vybere dobirku
    4. kuryrni sluzba odesle odesilateli penize HOTOVE (slozenkou, hotove)

    Ceska posta umi dobirku hotove, ale neumi postovne predem (musi ho fyzicky platit odesilatel).
    GLS/DPD neumi poslat dobirku v hotovosti.

    Nejaky jiny napad, nez poslat nejprve postovne slozenkou?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MATT: hadam stejne jako posta.
    MATT
    MATT --- ---
    nevite jestli Checkpointy na postach mivaj stejne jako posta, nebo nejaky klasicky uredni hodiny?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    Už jsem to dlouho nedělal, ale nechal jsem si poslat nějaký díly na motorku z Japonska, a teď to stopli na vyměřovací poště z hláškou "Komunikace s adresátem o uložení zásilky v dočasném skladu - nutné doložení hodnoty zboží." - Dostanu nějakou výzvu poštou, nebo si tam mam zavolat, nebo jak ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOOMIX:
    to není skládačka z IKEA?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DUNICAN: moje zkušenost, jednou přivezlo UPS (poštovné 3 eura), několikrát přišlo do schránky, někdy na poštu, teď jedna knížka ze 4 jede DHL (poštovné 3 eura) = nevíš
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Kdzy si nechavam posilat balicek ze zahranici (treba z Amazonu), tak je to defaultne "do ruky" nebo "na postu"? Lze to nejak ovlivnit?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    poslala jsem manžela vyzvednou na českou poštu doporučenou zásilku spadající do kategorie "Poštovní zásilky a poukázané peněžní částky, jejichž převzetí příjemce stvrzuje a u kterých odesílatel nezvolil doplňkovou službu „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta" s oddacím listem, ale zásilku mu nevydali. jak se tedy má jinak prokázat jako můj manžel? musel by mě mít v občance? oddací list nestačí, co by stačilo ještě dalšího?

    v pokynech je uvedeno, že zásilka může být vydána "fyzické osobě, která nepředloží Výzvu, ale prokáže, že je manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka adresáta, a to předložením osobního dokladu, ve kterém je adresát jako manžel/manželka"

    manžel výzvu měl plus měl ten oddací list a poslali ho do prdele.
    ______________________________________
    Poštovní zásilky a poukázané peněžní částky, jejichž převzetí příjemce stvrzuje a u kterých odesílatel nezvolil doplňkovou službu „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta"

    Adresátem je fyzická osoba

    Poštovní zásilku / poukázanou peněžní částku Česká pošta vydá:

    - adresátovi, který předloží / nepředloží Výzvu a prokáže se osobním dokladem, nebo
    - fyzické osobě, která předloží / nepředloží Výzvu, prokáže se osobním dokladem a dále prokáže, že je zmocněnec adresáta, a to předložením elektronického průkazu příjemce k Zákaznické kartě nebo papírového průkazu příjemce nebo ověřené plné moci, zákonný zástupce adresáta (mladšího 15 let, příp. adresáta, jehož svéprávnost byla omezena tak, že není způsobilý k úkonům souvisejícím s dodáním) nebo zmocněnec zákonného zástupce adresáta, nebo
    - fyzické osobě, která nepředloží Výzvu, ale prokáže, že je manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka adresáta, a to předložením osobního dokladu, ve kterém je adresát jako manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka uveden (pokud to adresát písemným prohlášením nezakázal). Neplatí pro výplatu poukázané peněžní částky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam