• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    WORMAGOR
    WORMAGOR --- ---
    mam si 50-230 poridit nebo to neni dobry objektiv
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jeste teda take jak rychly ty skla maji mit AF - na tohle zapominam, protoze pro me ucely je to vsechno dostatecne rychle, ale ocividne jini lide i v tomto klubu se s rychlosti AF dosti trapi, nebo trapili - pozor na to. S tim Ti ale musi poradit povolanejsi, kteri ten rychly AF vyuziji.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Subjektivne, protoze kazdy foti uplne jinak:

    Pro zacatek bych si vzal jedno siroke sklo a k tomu pouze bud 35/1.4 nebo 56/1.2. Rozmysli si, jestli mas radsi ~50, nebo ~85. (ja bych bral ~50, ale to jsem ja).

    To siroke sklo bych si promyslel opravdu dukladne, s cim presne chces fotit, jak konkretne ty fotky maji vypadat, jak skladne ma to sklo byt.

    Teprve od tehle dvou skel bych se odpichl a zacal zvazovat, co ti opravdu chybi za dalsi skla. Tri skla jsou proste na uvod imho moc, stejne si je naraz na fotak nenasadis :-)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: dik za sepsani. Koukam, ze mas doma skoro komplet fuji skla :) No asi na zacatek zkusim tu 18/2 a kdyz bude na prd tak pujde do sveta. Preci jenom na zacatek je to komplet za nemaly peniz :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Moje zkusenosti:

    18/2 je holt slabsi opticky, ale i tak se s tim daji delat super fotky. Pravda, na kriticke landscape foceni to neni, ale na f/8 se s tim ta louka proste vyfotit da - ano nikoliv na billboard. Miluji tu malou velikost a leccos tomu odpustim. Skoda ze neni sirsi.

    14/2.8 ohnisko mi zcela vyhovuje na bezne vyletovani, ale jak se seseri, nebo jak s tim vlezu do tmaveho interieru, tak mam problem, 2.8 mi nestaci. Rozmerove to neni zas tak mensi oproti 16/1.4, ale sirsi, coz se hodi.

    16/1.4 svetelnost pro me ucely to prave orechove, ale skoda ze neni o fous sirsi. 14/1.4 by pro me byla idealni.

    Suma sumarum, mam doma vsechny tri, ale kdyz jdu nekam s X-T1, nejradsi si beru 18/2 (vylet) nebo 23/1.4 (hospoda).

    V posledni dobe ale realne X-T1 zustava doma a beru X100T, protoze tak :-) Moc na to hrdy nejsem, ale snazim se k vam byt uprimny...
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    BERNIE: ja jsem prave ten muj 70-200 vytahnul za posledni rok asi tak 2x takze si myslim ze mi ta 56 bude stacit. Posledni dobou fotim jen tak pro sebe a tak bych radsi vzal pevny skla s lepsi svetelnosti a rad bych taky snizil hmotnost vybaveni :)
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    MIKEKT: ja bych sel do 16-55/2,8. Ale je velky, tezky a drahy.
    14 mm je fajn ohnisko, ale ja bych potreboval i delsi. Mam ted 18-55, 35 a chybi mi teleobjektiv.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Tak premyslim co poridim za objektivy k te x-t10. nejdriv jsem mel ve vyberu 18 35 56 ale po precteni recenzi na 18/2 asi budu muset vzit neco jineho. 16 uz mi prijde celkem velka, tezka a draha. Nejlepsi volna bude asi 14/2,8 bude to vyborny sklo na krajinu ale i na reportaze. Nebo byste volili jinak? je ta 18/2 tak spatna na krajinu? Na nejakou tu reportaz, by mekky rohy nevadily, ale na krajinu to asi nebude nejlepsi sklo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    P4INTER: jo ty velký bílý věci co stojí jak moje auto. tuhle jsem koukal na fórum digiscoping a docela mi je líto lidí co do toho dali desítky tisíc.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    RATTKIN: ja provokoval s x100 v zoo, takovy ty s tema bilyma velkyma vecma (canon). Furt po me cumeli esi si delam prdel, ze tam s tim chci fotit :-D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    P4INTER: jj nejcasteji:D " .... a to jdes fotit na film?" :D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak to mě se 2x stalo, že se mě zrcadlovkáři ptali na nějaké technické věci
    asi vypadá sony víc profi, nebo jsem měl štěstí
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: neneeee :-D tak to se mi jeste nestalo. :-D Me se jen lidi ptaj, jestli to je hracka nebo to fakt foti a nebo jak jim to chcu ukazat, kdyz tam mam film :-D
    MIKEKT:
    A jinak presel jsem z dslr, mel sem v rukach kde co nikony,canony. A jediny co mi chybi, je to rychlejsi ostreni trochu (u starouska x100)
    To treba na svatbach rychlejsi momenty s tim cvakam dost punkove.
    Ale pak clovek vidi ty fotky z x100 a vsechno ji razem odpusti :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Mne se jeden clovek ptal, ze to foceni me zda se dost bavi, tak jestli bych nechtel zvazit prechod na dospele foceni s DSLR. Na krku se mu pritom houpal "dospely" EOS xxxD + 18-55.

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIKEKT: já jsem přešel ze sportovního nikonu na sony a6000, takže moje odpověď bude trochu mimo mísu, ale nechybí mi nic.

    taky jsem měl před přechodem různé strachy, ale problémy se nedostavily. nikon (a canon takbysmet) jsou totálně překonaný. lituju lidi co ty krámy ještě tahaji.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: 14 je pekny sklo. Mel jsem ho ted pujceny k ty x-e2, ale uz je to dost drahy :) Takze mozna casem. 10-24 uz mi prijde dost velka.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: 10-24/4 nebo 14/2.8 nebo 16/1.4

    18/2 je mile male "fun" sklo, ale na vazne minenou krajinu to nevidim. Ono to pujde, ale jsou tu na to proste jina vhodnejsi skla.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: no vel bych ho na krajinu na cestování v kombinaci s 35mm a tisk počítám někde okolo a3
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Tomu naprosto rozumim, nepritomnost vyklapeciho displaye na X100T mi tez vadi :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam