• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Jedu pevna a 55-200, protoze obcas potrebuji alespon tech 200 na zviratka a takhle dlouha pevna nemame.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MYKEZ: nechci kecat ale skladem na fujix to nebude mit asi nikdo podle me to objednavaj z ciny podle zajmu. Ikdyz na heurece pise skoda ze ma skladem tak nvm. Tady za dobry prachy a dodani 14dni- mesic no http://www.daganet.cz/...y-samyang-pro-fuji-x/1682-samyang-12mm-f2-0-fuji-x-black-8809298881382.html
    a nebo ebay :-)

    Jinak jo ja uz par let jedu jen pevny skla
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MYKEZ: Co se tyka pevnych skel, pro novou generaci tel doufam v prave a pouze jednu chybejici vlastnost (pro me ucely, ostatni si patrne budou prat i/hlavne rychlejsi AF, pripadne dalsi) a tou je IBIS. O co by se mi ta pevna skla pouzivala lepe, kdybych v tom fotaku mel IBIS.

    I to zacina byt ostuda - Oly, Sony to maji a funguje jim to paradne.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    P4INTER: Mně se právě hrozně zalíbily pevný skla a už jiný ani nechci... :) Jinak kdybyste někdo ten Samyang měli, rád koupim, bohužel neni nikde dostupnej (v černý barvě...) :(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MYKEZ: já mám sony E verzi
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MYKEZ: s tim ne ale mel sem ted na jedny svatbe pujcenou 16 1.4 a na druhy sem mel pujcenou 10-24 a fajnovy hracky:-D
    Jen jak jsem zvyklej na pevny skla tak jsem zapomnel u ty 10-24 ze muzu zoomovat :-D :-D
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Máte zkušenosti se Samyangem 12mm f/2 (s X-T1)? Zatim mi na všechno stačil 23/1.4, ale tušim, že do hor by se hodilo něco širšího :)
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Dík za odpovědi :) Já mám právě s noname čínskejma baterkama špatný zkušenosti, ale Avacom zkusim...
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MYKEZ: co mam avacom baterku k x100 tak vydrzi fakt skoro stejne mi prijde. Co mam na xe1 3 nejaky no name cinsky baterky, tak ty vydrzej daleko min. Takze zvazuju, ze koupim zase avacom :-) takze asi tak
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MYKEZ: me uz jeden neorigo acu od avacomu odesel a nez jsem to zjistil tak mi daval na X-T1 pekne zabrat. Fotak se nepredvidatelne vypinal, resetovaly se mu nastaveni atd. Docela me to nastvalo - na ceste po himalajich mi zacinalo dochazet misto na karte, tak jsem si to prepnul z raw+fine na fine. Fotim dal a najednou fotak hlasi ze doslo misto na karte - proste pri jednom vynucenym resetu si tam vratil raw+fine. S origo baterkama fotak funguje bezchybne.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MYKEZ: měl jsem několik různých neoriginalnich aku canon,Nikon a sony a nikdy nebyl problém. výdrž bývá cca stejná. imho Lion technologii v Číně umí kopírovat bez problémů.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Máte prosím zkušenosti s konkrétníma neoficiálníma akumulátorama? Hlavně by mě zajímal Avacom (AVACOM Fujifilm NP-W126). Co jsem četl na netu, tak to má stejnou kapacitu jako ten originální, čemuž se mi moc nechce věřit... Díky :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIKEKT: mi povídej
    a to jsem před rokem vyhrál krásnou brašnu a prodal jsem ji, protože byla na velkou zrcadlovku moc malá)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    P4INTER: do ted jsem vozil 7D 11-16 a 50mm takze to zredukuju na 18 a 35mm :) Jen teda do priste musim poridit nejakou malou brasnu. I ta nejmensi co jsem mel na zrcadlo je ted velka :)
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MIKEKT: ja mel v horach jen x100 :-D za me idealka nic to nevazi je to male a vyfotis s tim vsechno :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Vzal bych si jen 16/1.4. Kdyby mi hodne zalezelo na vaze, tak jen 18/2.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    RATTKIN: jojo 18 a 35 budu brat urcite
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIKEKT: na několika takovýhle akcích mi náhodou odešel foťák nebo objektiv, tak aspoň 2 objektivy bych vzal
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    RATTKIN: Ale asi taky budu radsi minimalnista :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    RATTKIN: fotak budu mit nejspis jenom ja :) Neni to primarne foto akce, ale vetsinou z takovych akci delam pro rodinu kalendar tak trochu vaham co vzit a zajimalo me co treba nosi ostatni nebo co by si vzali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam