• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    ARMADILLO: fakt? :-D me prijde ze ty siroky zabery jsou hrozne easy :-D Tady jsem si jen musel davat bacha abych nesletel a nebyli mi videt nohy :-D
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: no ja tu 10 pouzival jak pevny sklo :-D tzn jen na 10mm :-D
    a jako je to fajn sklo, na to jak je to siroky, je to i ostry, ale nvm mel sem i tu 16. Tam me stvalo, ze si to ostrilo jak chtelo (mozna rukama) Ja ted premyslim, ze pujdu spis do wcl na x100.

    Jinak kdo ma zajem, tak tady jedna tajna galerka fotky jsou na xe1+10-24 neco 56 a neco na x100 kdyztak se ptejte, ale myslim ze je docela evidentni co na co je :-D
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    P4INTER: Ta houpackova je dobra. Zajimava perspektiva. Fotit sirokacem je docela kumst.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Pane, jak se tvaris na tu 10-24, zejmena jako fanousek pevnych skel? (jako jsem ja) Zvazuji, ze bych mel neco sirsiho nez 14 a obecne me desi skla bez AF (pripad nize diskutovaneho Samy). Zeiss 12 se mi hodne nelibi vzhledove, coz je pro me dulezite.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    Tady jedno foto z pujcene 10-24
    kdyby nekdo chtel vic fotek bude na https://instagram.com/sylvestr/
    taguju tam vzdy cim je to foceny pripadne se ptejte :-D

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Jedu pevna a 55-200, protoze obcas potrebuji alespon tech 200 na zviratka a takhle dlouha pevna nemame.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MYKEZ: nechci kecat ale skladem na fujix to nebude mit asi nikdo podle me to objednavaj z ciny podle zajmu. Ikdyz na heurece pise skoda ze ma skladem tak nvm. Tady za dobry prachy a dodani 14dni- mesic no http://www.daganet.cz/...y-samyang-pro-fuji-x/1682-samyang-12mm-f2-0-fuji-x-black-8809298881382.html
    a nebo ebay :-)

    Jinak jo ja uz par let jedu jen pevny skla
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MYKEZ: Co se tyka pevnych skel, pro novou generaci tel doufam v prave a pouze jednu chybejici vlastnost (pro me ucely, ostatni si patrne budou prat i/hlavne rychlejsi AF, pripadne dalsi) a tou je IBIS. O co by se mi ta pevna skla pouzivala lepe, kdybych v tom fotaku mel IBIS.

    I to zacina byt ostuda - Oly, Sony to maji a funguje jim to paradne.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    P4INTER: Mně se právě hrozně zalíbily pevný skla a už jiný ani nechci... :) Jinak kdybyste někdo ten Samyang měli, rád koupim, bohužel neni nikde dostupnej (v černý barvě...) :(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MYKEZ: já mám sony E verzi
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MYKEZ: s tim ne ale mel sem ted na jedny svatbe pujcenou 16 1.4 a na druhy sem mel pujcenou 10-24 a fajnovy hracky:-D
    Jen jak jsem zvyklej na pevny skla tak jsem zapomnel u ty 10-24 ze muzu zoomovat :-D :-D
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Máte zkušenosti se Samyangem 12mm f/2 (s X-T1)? Zatim mi na všechno stačil 23/1.4, ale tušim, že do hor by se hodilo něco širšího :)
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Dík za odpovědi :) Já mám právě s noname čínskejma baterkama špatný zkušenosti, ale Avacom zkusim...
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MYKEZ: co mam avacom baterku k x100 tak vydrzi fakt skoro stejne mi prijde. Co mam na xe1 3 nejaky no name cinsky baterky, tak ty vydrzej daleko min. Takze zvazuju, ze koupim zase avacom :-) takze asi tak
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MYKEZ: me uz jeden neorigo acu od avacomu odesel a nez jsem to zjistil tak mi daval na X-T1 pekne zabrat. Fotak se nepredvidatelne vypinal, resetovaly se mu nastaveni atd. Docela me to nastvalo - na ceste po himalajich mi zacinalo dochazet misto na karte, tak jsem si to prepnul z raw+fine na fine. Fotim dal a najednou fotak hlasi ze doslo misto na karte - proste pri jednom vynucenym resetu si tam vratil raw+fine. S origo baterkama fotak funguje bezchybne.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MYKEZ: měl jsem několik různých neoriginalnich aku canon,Nikon a sony a nikdy nebyl problém. výdrž bývá cca stejná. imho Lion technologii v Číně umí kopírovat bez problémů.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Máte prosím zkušenosti s konkrétníma neoficiálníma akumulátorama? Hlavně by mě zajímal Avacom (AVACOM Fujifilm NP-W126). Co jsem četl na netu, tak to má stejnou kapacitu jako ten originální, čemuž se mi moc nechce věřit... Díky :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIKEKT: mi povídej
    a to jsem před rokem vyhrál krásnou brašnu a prodal jsem ji, protože byla na velkou zrcadlovku moc malá)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    P4INTER: do ted jsem vozil 7D 11-16 a 50mm takze to zredukuju na 18 a 35mm :) Jen teda do priste musim poridit nejakou malou brasnu. I ta nejmensi co jsem mel na zrcadlo je ted velka :)
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MIKEKT: ja mel v horach jen x100 :-D za me idealka nic to nevazi je to male a vyfotis s tim vsechno :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam