• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    a jak se vam libi ta 35/f2?
    ALDRICK
    ALDRICK --- ---
    LAUNCHER: hm, novou poličku. A novou práci:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Tak jestli je tohle pravda, tak budu potrebovat novou policku na objektivy :-))

    Ten 8mm at je klidne 8mm f/5.6, ale doufam ze to neni fisheye.

    X-T1 FW will make Video Button a FN-button + Internal Fuji Lens Roadmap with 8mm, 200mm and… 33mmF1.0! | Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/...ton-a-fn-button-internal-fuji-lens-roadmap-with-8mm-200mm-and-33mmf1-0/

    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Podzimní Šumava











    Pancíř - 17.10.2015 - Michal Lepší - fotograf
    http://michalepsi.cz/pancir-17-10-2015/

    P4INTER
    P4INTER --- ---
    Fotky z dovči v Krkonoších všechno x100 a na některých je půjčený wcl
    Krkonoše - Blog - Atelijér / Tomáš Javorek
    http://atelijer.cz/blog/krkonose
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    par fotek z vychodu slunce na vrcholu Ostreho





    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Mate tady nekdo fuji 18/2? kdyz jsem vcera sundaval ochranny filtr tak jsem si vsimnul, ze predni clen ma trochu vuli a tak trochu se tam hybe. Je to normalni? Premyslim jestli to nejak resit a posilat to do servisu na serizeni. Diky
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    MIMA_A: :-D mam.¨
    no kdyz si to prepnu na displej jde to videt uplne paradne tak jak na x100 a v hledacku daleko min no :-/
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    P4INTER: ma x-e1 nejaky jiny firmware? ja napr. na x-e2 rozdil v tom, jak ty hrany vidim nepozoruju v souvislosti s tim, jestli tam mam xf sklo nebo cizi. Resp. a mas prepnuto na Manual focus jo?:-D protoze jinak to ty hrany neukazuje....
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    tak sem si pujcil redukci na m42 a nahodil tam staryho kárla 50 1.8 a je to husty. Jediny co mě štve že na x100 ty kontrastni hrany na ostreni jdou videt daleko lip. Na ex1 to prd vidim a musim furt priblizovat.
    sem zvedavej az ty fotky stahnu do kompu jak to bude vypadat a jestli to bude aspon cca ostry :-D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    jeste mam otazku k nataceni. Jde nekde zapnout focus peaking i pri nahravani? je skoda, ze funguje jenom pred zacatkem nahravani. diky
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKEKT: tak to opravili v novem FW
    Operational improvement of Fn1 Function button (Default setting : movie shooting)

    The shortcut function to Fn1 BUTTON SETTING by pressing the button more than 2 sec. is removed. To avoid accidentally pressing the button when turning the Exposure compensation dial, pressing the button approx. 0.5sec. is required to start the function allocated to the button. This improvement is to avoid unexpected appearance of the SETTING when Fn1 function is needed.


    Functions of Fn2 through Fn7 button remain same.

    Steps to change the setting of Fn1 are same as usual like below.
    ・Change it in the function(Fn) setting menu appeared by pressing DISP/BACK button for a while.
    ・Change it through Setup Menu>BUTTON/DIAL SETTING>FUNCTION (Fn) SETTING.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKEKT: kdyz to tlacitko podrzim delsi dobu tak hned naskoci menu na nastaveni, ale na normalni stisk skoro nereaguje. mate nekdo stejny problem?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Chci se zeptat na jednu vec ohledne toceni videa na fuji x-t10. Zkousel jsem to o vikendu a dost mi vadilo, ze tlacitko na record reagovalo jak se mu chtelo. Nekdy jsem to musel zmacknout i trikat, aby to zacalo tocit. Je to normalni? Ted jsem zkousel na to dat jinou funkci a taky to moc nefunguje :/
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: to ja vim ze to musim rucne prepnout, ale je pravda ze nevim jestli sem na to nekdy nezapomnel :-D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Taky mam nejaky krkonose co jsem konecne vcera vytridil :)







    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Musis to rucne prepnout. Zmeni se ti framelines a do exifu se pise FL pro WCL. Skoda ze do WCL nedali treba RFID, aby se to prepinalo samo.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    Tak sem si zadovolenkoval v krkonosich s x100 a pujcenym wcl.
    Akorat mi prijde ze u nekerych fotek mi exif tvrdi, ze sem nemel wcl a ja mam pocit ze tam byl :-D
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    X-T1 na Malý a Velký Fatře (fotky pochopitelně z mobilu, sorry za neqalitu) – časový poklesky se v horách se daj zvládnout i bez stativu...

    Ještě že ta X-T1 tak pěkně drží :)



    Konečně jsem pochopil, k čemu je dobrej ten slovenskej kříž:

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Jo to bude ono. V posledni dobe jsem na Nyxu skoro jen pres mobil...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam