• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Z tech 5 kousku nemam ani jeden :-/ A bohuzel me ani tolik nelakaji. No uvidime s jakymi skly jeste prijdou.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Super článek..

    http://fujifilm-x.com/de/x-stories/is-the-x-pro2-af-faster/

    ....Unfortunately, there are only 5 XF lenses that can receive the benefit of the fast contrast AF: XF16-55mm, XF50-140mm, XF90mm, XF35mmF2, and the XF100-400mm.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    jinak k ty 90.. mel jsem ju pujcenou na jedny svatbe i s xt1 a 16mm a prislo mi to rychlejsi nez 35 a 56. Me se libila hodne ta 16 ale tam mi to ostreni dost ustrelovalo nekam do pryc casto :-/
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    P4INTER: Polud jste liny stravit par minut v saline tak tak muzete vklidu zajet sutem, to driv poradne neslo
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    HUGGI: ste meli nechat i to na moravaku :-D taky me to ser... uz jsem tam jednou musel jet a je to opruz misto :-D
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    BERNIE: No metro taky nemate:p

    Proc? Protoze v centru nejde sehnat dobrej prostor
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    HUGGI: ja hlavne nechapu, proc presouvat takovej obchod az na aljasku ke hrbitovu. Z centra je to daleko, jak na mesic. A tramvaje v brne nemame ;)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    BERNIE: Byl tam jeden kus, ale prosal se asi behem pul dne..
    Vzdyt je to sotva 20min tramvaji z centra..muzu ja za to ze v ty vesnici nejste zvykli si nekam dojet
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: No, spis mission impossible. Synka muzu fotit, jen kdyz ho drzi maminka, nebo kdyz sedi.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: urcite si udelej vlastni nazor, ja jsem na AF narocny, i kdyz si myslim, ze deti, zvlast jak se zacnou rychleji pohybovat, jsou pro Fuji vyzva.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Dekuji za uprimny feedback ohledne 90/2 a X-Pro2.

    U me se ted zmenila situace, mam male decko, takze bych uz rychly AF tez ocenil. Bohuzel koukam, ze nejspis ani s X-T2 me zadny zazrak cekat nebude :-/
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    a pro zajimavost, tohle ja na EF 70-200/4L, nasazenej na x-t1, f4, ostrenej manualne
    https://www.facebook.com/...=a.10204499676706243.1073741850.1062336676&type=3&viewas=100000686899395
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    BERNIE: nektere fotky jsou focene 35/1,4, mel bys poznat, ktere to jsou.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: zkus mrknout sem
    https://www.facebook.com/...bernovsky/media_set?set=a.10207438232448300.1073741861.1062336676&type=3

    Fotil jsem s ni zatim hlavne koncerty. Dokud nedojde na slozite svetelne podminky, jako je protisvetlo, blikani, tma, tak je to dobre. Konkretne tenhle koncert pro me byl dost obtizny, protoze objektiv v tom protisvetle odmital ostrit, prejizdel cely ostrici rozsah a mnohdy se zastavil tak rozostreny, ze jsem nic nevidel a trvalo mi, nez jsem ostrici bod dokazal nasmerovat na dostatecne kontrastni pole a AF se zas chytl. Ztratil jsem tak treba 10s. Obecne bych rekl, ze na tohle pouziti to sklo neni moc vhodne. Taky mi prijde, ze ostri fakt pomalu (v porovnani s EF 70-200/4L treba).
    Kdybych ho nekoupil skoro novy, za 17, tak bych se asi zlobil :). Jinak obrazova kvalita je opravdu spickova, i na f2.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    PEPO: pouzivam tele a to nasazovani je trochu pracne, to je pravda. Kvalita je velmi dobra, obstoji vedle 35/1.4. Ne na macro pri f2. Samotna predsadka je velmi skladna a o tom, ze ji mam v brasnicce ani nevim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Pane, jak se Ti foti s tou 90/2? Mas nekde z toho fotky?

    Jake casy je potreba mit, aby byly z ruky ostre fotky? Asi se mi klepou ruce, protoze na 56mm pro jistotu nefotim s delsimi casy nez 1/180 :-/ S delsimi casy jsem to obcas nemel ostre...

    Docela ho zvazuji, ale nevim nevim :-/ Skoda ze to neni 90/1.2, to bych ho asi moc potreboval :-)
    PEPO
    PEPO --- ---
    LAUNCHER: ok, dík za info.... tyhle věci se člověk právě nikde nedočte...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPO: Mam X100T a WCL.

    1) Svetelnost WCL nemeni, protoze je to predsadka, ne teleconverter.
    2) Kvalita snimku je trosku horsi nez s 18/2, kterou taktez mam (a ani ten neni zazracne ostry - ale stejne ho miluju).
    3) Je s tim hrozne prace, coz je pro me velke negativum. Musis to nasroubovat. Pred tim jeste musim odsroubovat drzak krytky, kterou pouzivam. Sroubovani je vyrazne pomalejsi, nez nasazeni normalniho objektivu na mount. Nasledne fotak nepozna, ze na nem WCL je a musis ho rucne prepnout. Pak si zase musis pamatovat to vypnout, kdyz WCL sundas. Fakt mnohem vetsi opruz, ne se zda. (pokud to neprepnes, ukazuje to spatne frame lines, pise to spatny EXIF, spatne to kompenzuje JPG)
    REEFER
    REEFER --- ---
    PEPO: nepouzivam, chci mit pohotovej prirucni fotak. kdybych chtel tahat ruzny predsadky a podobny volovinky, tak si poridim neco s vymennym objektivem.
    PEPO
    PEPO --- ---
    dotaz na majitele x100/s/t

    používáte ty předsádky? široko/tele? mění to nějak světelnost objektivu, nebo kvalitu snímku? Jaké s tím máte zkušenosti?
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    HUGGI: pokud bylo v Brne, jakoze pochybuju, bo sem dvakrat koukal na web, tak stejne, kdo by jezdil do takovy prdele, kde ted mate obchod? :P
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam