• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: To telo bude jen za 100k CZK? :-O
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    No, už jsem to psal dříve... jsem na tu "R" verzi GFX50ky velice zvědavý a líbí se mi ta představa, že bude zdravě osekaný, čistě puristicky navržený bez věcí jako např. stavový displej, či "nedotyková" nebo nevýklopná LCD obrazovka a zřejmě bez možnosti nasazení externího hledáčku jak má GFX50S. Zkrátka "velkej bráška" k X-Pro2. Jen našetřit najít asi těch 100k Kč za tělo a doufat v příjemnou cenovou variantu na bazaru za GF sklo. :-))))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Koukam se na fotky z te nove 250mm pro GFX. Nehorarazne tohle, to se da cropovat snad do nekonecna :-) Neni to ohnisko pro me, ale respekt za tu rozlisovaci schopnost fotaku i objektivu.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: jojo koukal jsem na to rano. vecer musim vyzkouset :)
    SCHIZMA
    SCHIZMA --- ---
    Vskutku zásadní update :D Ale jo, řada X100 byla vždycky takovej otloukánek, tak jsou aspoň ve Fuji konzistentní.

    Enlarged and customizable indicators or information
    The upgrade allows users to enlarge indicators and information in the viewfinder and/or LCD monitor.
    This upgrade will also enable users to customize the location of where the information is shown on the display.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Addition of “Flicker Reduction”
    For enhancing the quality of indoor sports photography, the upgrade allows users to reduce flicker in pictures and the display when shooting under fluorescent lighting and other similar light sources.

    Pro mě nejzásadnější bod z chystaného update pro X-Pro2 v dubnu. A snad konečně bez starosti fotit v režimu ES. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: To jsi teda nemusel cekat dlouho .... dneska Ti ten novy firmware vysel :-) Ja si s X-H1 budu muset jeste chvilku pockat. Ne ze by me to trapilo, fotacek i dnes funguje k me spokojenosti.

    Fujifilm Announces GF250mmF4, New Firmware for GFX, X-H1, X-T2, X-E3, X-Pro2, X100F, Download New X-T20 Firmware - LIVE BLOGGING - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...x-h1-x-t2-x-e3-x-pro2-x100f-download-new-x-t20-firmware-live-blogging/



    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    FUZZSTORTION: jo to jsem zahledul, ale zase jsem videl, ze nekde psali o male pameti u x-t20 a kdyz neni na tom novem seznamu, tak jsem myslel, ze uz nebude. No nechame se prekvapit :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Nikde nepisou o x-t20 :/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Focus Bracketing ♥ ♥ ♥

    Tak to moje staricka 60/2.4 dostane opet dalsi "upgrade" :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LEAKED: Full Details of Upcoming Fujifilm Firmware Updates + First Images of GF 250mmF4 and GF 1.4x Teleconverter - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...firmware-udpates-first-images-of-gf-250mmf4-and-gf-1-4x-teleconverter/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Ja mam nastaveno RAW + JPEG L, protoze nevim jak ted, ale driv neslo bez JPEG L hodne prizoomovat jiz porizenou fotku, kdyz chci zkontrolovat zaostreni a sum.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Docela v pohodě spotřeba. Já ve čtvrtek jsem byl například fotit koncert Heimat z Opavy s X-Pro2. Výsledkem je 256 fotografií v RAFu a 25 min videa v 1080p@60fps. Utáhla to jedna orig. "S" baterie. Resp. zůstalo jedno slabé políčko po skončení akce. Doma po zapnutí to pak zrudlo. :-) Objektivy 16f1.4 a 56f1.2 + externí mic Senn MKE 440. Myslím si ale, že baterii dost šetří vyřazení focení v kombinaci JPG+RAW. Jinak ISO 2000-4000, závěrka od 1/60 do 1/500, clony od 1.2 do 5.6. V manuálním ostření jsem fotil asi cca 15 minut. Intenzita focení byla různorodá. Pauzy na malé pivinko také přispějí ke "spočnutí" akumulátoru. :-)))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Vydrzi to 4hod velmi intenzivniho foceni, jedna s-kova orig baterie, ta co byla u toho v krabici. Nafoceno neco pres 1000 fotek na jednu rychlou kartu, RAW + JPEG L normal.

    Celou dobu 16mm @ 1.4, stredni az vysoke ISO, min 1/125s, zone focusing + face detection, C-L 3fps, IBIS always on, boost mode. Bluetooth off.

    Foceno v bezne pokojove teplote.

    Dobra vydrz to neni, ale cekal jsem to horsi.

    Kdyz slo do tuheho, fotak se trosku ohrival, tak nejak pocitove vlazny, vic ne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Drobnost, ale potesi: Kdyz beru fotak do ruky, nemusim resit, jestli je v nem karta a baterie.

    Stav "vypnuty fotak": Kdyz sviti display, ve fotaku je baterie. Zaroven se ukazuje progress bar stavu baterie, takze vidim jak na tom je. Na displayi dale sviti, ktere sloty jsou obsazene pametovkami a kolik fotek jeste muzu nacvakat.

    Stav "zapnuty fotak": Udaje vyse zmizi (uz je stejne nepotrebuji) a vidim co me zajima, tzn shutter speed, EV, mod ostreni atd.

    Co na tom displayi vidim se da nastavit k me veskere spokojenosti.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Vcera jsem na srazu ve FujiFoto zkousel 80mm macro. Nechapu jak je to mozny, ale to sklo umi v beznem interierovem osvetleni ostrit v macro modu na AF-C :-O

    Obavam se, ze si to casem budu chtit koupit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Beru jen kovove :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: V pohodě seškrábeš potisky. :-) Ale je fakt, že není kovový. Aspoň si to myslím. Já na yXF90mm zkusil nasadit teď H-XF23, který krásně sedí i k XF56mm, ale na 90ce nesedí závit. Průměrově však to je stejné. :-(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Dekuji za snahu. Ale jeste pridavam pozadavek "bez napisu Nikon" :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam