• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: FUZZSTORTION: LAUNCHER: Moje havarovana 35/1.4 a muj 14/2.8 s prilis volnym krouzkem sel do servisu.

    Prislo mi emailem:

    "podle vyjádření servisního technika je cena opravy Vašeho objektivu XF 14 mm 1690,- Kč."

    "Oprava objektivu XF 35 mm bohužel není možná z důvodu nedostupnosti náhradních dílů."

    Psal jsem, ze si na dily klidne pockam, na to odepsali, ze: "Co se týká dostupnosti náhradních dílů, mohu pouze věštit. Klidně i za dobu delší dvou měsíců ...".

    Ze chteji 1690 za ten krouzek budiz. Ale ze nemaji dily na aktualne prodavany objektiv - za me ma Fujifilm v servisu bohuzel stale mezery.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: To mě zaujalo. AR na XF56mm mám až hanebně volný. Praktický pořád nevědomky o něj zavadím. :-/ Kdyby to upravili tak, aby to bylo podobně tuhé jako např. na XF90mm, tak bych byl spokojený velice.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    X-H1 + 14/2.8, parnicek na Orlicke prehrade.

    Poprejte tomu objektivu hodne stesti, ceka ho ted vylet do servisu. Ma prilis volny aperture ring. Tenhle objektiv na to bohuzel trpi z vyroby, ale lide na netu tvrdi, ze se to da v servisu snadno resit (a vyresit jednou pro vzdy).

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Mam rodinny domek a male modely, 3 yo + 1yo, kteri se mi tudiz snadneji vejdou do zaberu :-) Omlouvam se za same decka na mych fotkach, ale cely vikend resim jen decka, tak tezko vyfotim i neco jineho.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Jj, focal length. Dekuju :-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: Musis mit hlavne velky byt:-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Pěkný. ;-) To "FL" je focal lenght?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    X-H1 + 90/2. Je to pro me hrozny nezvyk fotit s takhle dlouhou FL, ale tak alespon mam i nejakou zmenu :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DPReview TV: Fujifilm X-T100 Review
    http://www.youtube.com/watch?v=1ZA2jm9qYZ8
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HUGGI: koupit a kazdy den pet minut kmitat s rukama nahoru dolu v predpazeni! ;))

    HUGGI
    HUGGI --- ---
    DRAGON: na hledáček mi to nějak nevadí, ale když mám držet foťák nad hlavou co nejvýše to jde a fotit přes sklopenej displej tak už jo:)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HUGGI: 1,3kg ti prijde moc? zacni v tom pripade neco sportovat :) vcera sem videl zrovna typka v makovym poli jak foti nejakou holku a byla to minimalne 500mm L, tomu rikam docela uz vaha, 1,3 je pet flaska s vodou :))
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Ale jo, s 50-140mm jsem včera večer poprvé odfotil koncert skvělého Petera Lipy v Pjetce, první koncert v rámci JazzOpen Ostrava, a jako dost dobře se mi s tím sklem pracovalo. Rychle jsem si zvykl na jeho váhu i rozměr a tak nějak mi to vyhovovalo s tím X-Pro2 (a gripem). Samozřejmě, v klubu Pjetka je většinou tma, tak jsem předpokládal nějaké občas problémy s ostřením v AF-C s 3x3 nastavením, sem tam se sériovým snímáním 8 s./s, a jakože to několikrát “haprovalo” v té skoro tmě, někdy to zazlobilo i AF-S, s novějším XF90mm je to v tomhle mnohem spolehlivější. Možná pro příště si nastavim ve foťáku ještě jiný režim ostření na “4”. V kapele byl velmi vitální a fakt výborný mladý saxofonista, který často s sebou mrskal jako divý, u ně jsem se s tím novým sklem nejvíce natrápil. ISO obvykle mezi 2000 až 6400 dle pozice a světla. Závěrka od 1/60 do 1/500, výjimečně i 1/1000.
    Zatím se dívám na náhledy a vypadá to tak, že už se těším až to otevřu na macbooku. :-)) Největší problém mi dělal neustále se mlžící hledáček z důvodu dusna a vedra v klubu, bylo narváno až po strop. Klima nestíhala, no a venku bylo po deštích jak v prádelně.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Držet XF100-400 nad hlavou je docela záhul, příště si beru nějakej kompakt:)

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DOTCOM: Nefunguje. Je to příliš malé. :-))) Více by pomohla spíše žlutá ikonka smajlika. :-)))
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    FUZZSTORTION: me spis zaujala na nalepka smile - funguje to? :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    HUGGI: Jojo, také jsem si jej potěžkal. ;-) Slušné těžítko.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: Lenny Kravitze..nevim zda se sa povazovat za zviratko;))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Co s tim fotis pane? Od Tebe bych uplne necekal zviratka / ptacky, tak se ptam :-)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: 50-140 je jeste ok, dnes jsem si pujcoval 100-400 a to je valec;)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Je to macek. A přesto je to ještě relativně dobrá velikost mezi objektivy této kategorie u jiných výrobců. :-)))

    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Tak mám doma X-H1..
    - je to velký..jako fakt hodně
    - přijde mi že to má divnej displej, jako že když zvětším fotku tak ji to neumí zobrazit ostře
    + hned první večer mě docela bavilo trochu jíný ovládání oproti X-T2 a neměl jsem problém přejít
    + velká očnice hledáčku bude zvlášť na sluníčku super
    + trošku širší možnosti nastavení i oproti nejnovějšímu firmwaru X-T2 jsou dobrý


    Něco dalšího možná doplním časem, zatím jsem si udělal jen pár fotek na koncertě..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam