• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: S BAALem jsme vymysleli ze mu pujcim X100T + WCL. Pan BAAL ma zajem o foceni "street foto" a "dovolena" (ne tele, na tohle jsem se specificky ptal). Kdyby mel nekdo vhodnejsi napad co mu pujcit z toho co mam nebo z toho co mu chcete sami pujcit, jdete do toho.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: Kup aktualni iPhone, ale nejdriv si to vyzkousej, at vis presne o co prichazis a ze to dneska uz tolik potreba neni.
    BAAL
    BAAL --- ---
    LAUNCHER: Mám temný plán, že bych využil tvé štědré nabídky a půjčil si jeden z nich od tebe na nějaký ten basic kurz a po něm případně zvážil nákup něčeho svého nebo se uklidnil a koupil si jen aktuální iphone
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: Se zmenou nazvu uz musis na Nyxe. Nebo smazat a zalozit znovu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: Porad Ti muzu pujcit RX100 nebo X100T nebo jestli moc chces X-H1 s cca asi 9 ruznymi skly. Ale nepriklasil ses, tak jsem myslel ze nechces :-)

    IMHO cist si o tom je pro Tebe stejny jako cist si o kverech (oba strilime). Dokud si to nevyzkousis, je to na nic. Uz jen proto, ze kazdymu vyhovuje neco uplne jinyho.
    BAAL
    BAAL --- ---
    LAUNCHER: aha, uznávám chybu, měl jsem z tvojich postů pocit, že se na něj těšíš, ale byla to chyba moji interpretace, pardon
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: To je asi nejake nedorozumeni, nikdy jsem nedoporucil XF10 a ten fotak pro me osobne velke zklamani.

    Hodil jsem video s tim fotakem, ale to ja delam se vsema Fujinama...
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tak uz je to zalozeny (dik Ae) ale sakris, koukam ze nejde menit nazev diskuze, takze z toho ten Full Frame asi nedostanu uz... to sem netusil :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: vsak jo, vsak ja chci probirat profi kompakty! ale proste ne ledajakej profi kompakt nahradi Eos 6D a s tim je proste nutny pracovat a z toho vychazet :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: dala jsem Ti hlas, i když by mi zaměření na profikompakty taky přišlo zajímavější:)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAAL: tomu samozrejme rozumim, jen ty pozadavky mam ted momentalne takto nastavene, tak bych u toho zacal, je klidne dost mozny, ze za tyden se v tom klubu uz FF resit nebudou. Ale osobne se mi hodne libi predstava Sony Alpha A7II nebo neco podobneho. Ale jak pisu, kdo vi, vubec se v tom nevyznam, jen jsou mi ty alfy dost sympaticky.

    ps. ty zaklady ti klidne muzu u pivka vysvetlit ja, netreba platit kurzovne... ono to neni nic sloziteho, nejdulezitejsi je mit pro to cit a oko pro svetlo, vse ostatni je podruzne.
    BAAL
    BAAL --- ---
    DRAGON: Abys rozuměl, já ti to nijak nehaním o focení vím kulové prd, sám uvažuji o tom, že bych šel na nějaký kurz kde mi vysvětlí vztahy a základní techniku focení aby ty fotky nevypadali tak tragicky.

    Vyzkoušel jsem si na jedné dovolené zrcadlovku a vím moc dobře, že to není věc pro mě, protože to obvykle končilo na dvou problémech:

    1/ Nechtělo se mi to ráno aby brát na záda, protože další bágl nebo zátěž ve stavajícím
    2/ Když už to tam bylo, tak se mi to z něj nechtělo tahat a stejně jsem cvakal mobilem

    Došel jsem k tomu, že by se mi možná libil nějaký schopný kompakt ve stylu Fuji X100F nebo Launcherem zde promovaný XF10

    Docela rád bych si četl a těchto fotákách, zkušenostech a snima atd, proto takové audítko vítám i když v něm budu pasivní. Nicméně tím že si to omezil na FF, tak si to imho omezil dost značně jak nabídkou výrobců, tak okruhu vlastníků.

    (Ale třeba ne, jak jsem psal vím o tom kulové a jsem pasivní čtenář v těchto audítkách)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: pozn. jenze tahle Fujina ma prave ty atributy, kvuli ktery se chci zbavit EOS = je to moc velky... takze hledam maly.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAAL: no z toho vychazim, cely zivot jedu FF, ten klub je treba i o tom aby me nekdo presvedcil o tom, ze u mirrorless kamer uz to neni potreba.. i kdyz tomu moc neverim, proste fyzika. Zajimaj me hlavne veci jako je Fujifilm GFX 50S
    BAAL
    BAAL --- ---
    DRAGON: škoda toho slova FF v názvu, ale hlas ti dám
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    [ DRAGON @ nyx :: kluby :: graficka tvorba ]

    tak tomu dejte bod, at nam to nyx zalozi, dik :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: já myslím, že se to možná občas řeší v digitálních foťácích, ale tohle mi přijde, že je super téma pro separátní diskuzi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: no proto se ptam, jestli tu neco takoveho neni, abych nezakladal zbytecne :)
    takze asi neni, tak ja jdu pozadat
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: Tak ho zaloz;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: hele, to je uplne zbytecny tlachani, na to neni cas ani chut, na to sem se tu vubec neptal, sorry ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Sony A7 bych si nekoupil, kdyz je za rohem FF CSC Nikon, ale nic proti vkusu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam