• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Mohl by prosim protahnout vyrez smerem dolu, aby obsahl cast toho bileho kere? Az tesne nad plot.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Iridient Developer

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION:

    Luminar 2018, ID Fuzzstortion

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    FUZZSTORTION: Doplnil jsem ve složce o další JPG z poslední verze Luminar 2018.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Rozumim a souhlasim, jen proste v klidu rikam, ze bych byl radsi kdybych tam mel Bayer nez Xtrans a ze pro me typy fotek bych si s Bayer vetsinou polepsil.

    Uznavam ze vyse uvedene se odehrava v teoreticke rovine, protoze pri exportu 2kx2k pro FB, jeste mensim pro IG a obcasnemu tisku na A4 se tohle ztrati (moje use-cases),
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HUGGI: On ten výstup z LR/ACR má dost připomínat výstup přímo z foťáku, takže to vypadá, že v Adobe se prostě řídili tím, co dělá Fuji.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: Já si myslím že problém bude kombinací toho co dokáže objektiv přenést na snímač a následně to potom software nějak zpracovat. Takže na to bude mít vliv i kvalita objektivu, ale hlavně to ohnisko.


    A další věc je potom ještě doostření, kde to LR nezvládá tak dobře jako jiný softwary, ale to je "vedle" diskutovaného problému ještě další:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Koukam ze Capture 1.

    Musel jsem Te vyrazneji oriznout, abych se vesel do Nyx limit 500kB pri 100% JPG.

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    To bude asi u všech přibližně stejné. :-)))
    https://drive.google.com/open?id=1cgRXTvpQQyrBGTE_4v7hFxKYjpm4XoDT
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Tim ohniskem si jisty nejsem :-/ Nicmene vis jak, vetsinu fotek delam s 14 / 18 / 16 / 10-24mm.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: a koušel jsi to na stejným ohnisku? Mě to opravdu přijde jen na tom širokáči, tedy 23mm už by byla ok..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Staci abys to v Darktable jenom zesvetlil a jak se to prestane topit v te tme, budes tam mit imho spoustu artefaktu, dost mozna i hur nez na me verzi z LR. Vyzkousej si a uvidis...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Hele 24mpx bayer v X-T100 mi prisel na vegetaci lepsi, plati pro me oci a pro me ucely.

    S bayer si zase z principu veci vic koledujes o moire a false colors na geometrickych tvarech o par stupnu jinych nez mrizka. There's no such thing as a free lunch :-)

    Jenze ja vic fotim tu vegetaci nez treba modni prehlidky :-)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Mně třeba ten výstup z darktable nepřijde vůbec tak "vangoghovskej", zejména když to srovnám s HUGGIho výstupem. Na tom listí, za kterým je zídka, je to dost markantní.
    Ale je otázka, co by se stalo, kdybych se snažil získat podobnější celkový výsledek, víc přitlačil na Sharpen třeba atd.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: no a víš že jiný APSC snímače toto zvládnout reálně lépe? Já si tím moc jistý nejsem, ale nikdy jsem to takhle nezkoumal.

    V praxi si toto vybavuju jen při focení na širokáč, ne na střední a delší ohniska
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: HUGGI: MIKEKT: Jinak hosi nez me zdrbete, souhlas s ID Huggi ze tohle je 1:1 a tudiz to zas takova prohra neni.

    Bayer 1:1 na 24mpx APSC tez nebude zadna hitparada, proste limity soucasne technologie.

    Nerikam ze je pro me Xtrans "no go", konec koncu dobrovolne provozuji Xtrans X-H1 a mam ji rad. Nicmene osobne bych proste radsi Bayer nez Xtrans a ukazuji proc.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LAUNCHER: Jo koukal jsem pak, že expozici jsem mohl trochu vytáhnout. :)
    Barvy nevím. Já jsem barvoslepej. :D (Teda horší barvocit.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Ohledne Darktable:

    1) Subjektivni - z Darktable mi jeste nevylezly nejake pro me oci pouzitelne barvy

    2) To co jsi poslal je bez urazky prilis tmave. Je to focene ve ~11AM v 2018-04-30, ale Tvuj vystup mi prijde jak foceny vecer. Darktable evidentne vse srovnal jen podle te oblohy a zahrady jsou nasledne prilis tmave. Chapu ze si s tim jde pohrat, zkus klidne poslat dalsi verzi.

    3) Na problematickych RAF ktere jsem zkousel (treba tento) mi ty artefakty prisly zhruba stejne, jako LR. Muze byt dano tim, ze v LR se vyznam, v Darktable ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam