• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    MIMA_A: Dik, tohle me prave taky napadlo. A vzhledem k tomu ze jsem si X100S poridil 3 mesice pred oznameni T, nechci udelat tu samou vec znovu.

    Porad premyslim jestli nepresedlat na neco s vymennymi objektivy a nebo FF, ale kdyz ja na tenhle fotak nedam fakt dopustit..

    BTW jak se koukate na vztah FF a APS-C, myslite ze ma APS-C do budoucna smysl?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    BEREGOND: Nejdrive asi musi vyjit x-t3 s novym senzorem, to same pak bude asi v dalsim X100 ..
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    BEREGOND:

    X100 - March 2011

    X100S - March 2013

    X100T - November 2014

    X100F - February 2017

    An average of 23.67 months between models. Based on this, I expect the new model to be available between January and March 2019.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BEREGOND: X100F (gen4) byla uvedena February 23, 2017. Tipuji, ze za par mesicu tu mame gen5.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Kdyz uz jste u te X100T, jsou nejake informace o nastupci? Mam X100S a premyslim o upgradu.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Prinesl jsem si zapujcku od Launchera v podobe Fuji X100T a nasel jsem supr video, treba se taky nekomu sikne

    Fujifilm X100t Menu Settings
    https://www.youtube.com/watch?v=AV8khmwpd1U&list=PLIRt35Hrw1DnnN4tNfl2wiCHj209eoxmR
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    LAUNCHER: jasne

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Mohl by prosim protahnout vyrez smerem dolu, aby obsahl cast toho bileho kere? Az tesne nad plot.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Iridient Developer

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION:

    Luminar 2018, ID Fuzzstortion

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    FUZZSTORTION: Doplnil jsem ve složce o další JPG z poslední verze Luminar 2018.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Rozumim a souhlasim, jen proste v klidu rikam, ze bych byl radsi kdybych tam mel Bayer nez Xtrans a ze pro me typy fotek bych si s Bayer vetsinou polepsil.

    Uznavam ze vyse uvedene se odehrava v teoreticke rovine, protoze pri exportu 2kx2k pro FB, jeste mensim pro IG a obcasnemu tisku na A4 se tohle ztrati (moje use-cases),
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HUGGI: On ten výstup z LR/ACR má dost připomínat výstup přímo z foťáku, takže to vypadá, že v Adobe se prostě řídili tím, co dělá Fuji.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: Já si myslím že problém bude kombinací toho co dokáže objektiv přenést na snímač a následně to potom software nějak zpracovat. Takže na to bude mít vliv i kvalita objektivu, ale hlavně to ohnisko.


    A další věc je potom ještě doostření, kde to LR nezvládá tak dobře jako jiný softwary, ale to je "vedle" diskutovaného problému ještě další:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Koukam ze Capture 1.

    Musel jsem Te vyrazneji oriznout, abych se vesel do Nyx limit 500kB pri 100% JPG.

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    To bude asi u všech přibližně stejné. :-)))
    https://drive.google.com/open?id=1cgRXTvpQQyrBGTE_4v7hFxKYjpm4XoDT
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Tim ohniskem si jisty nejsem :-/ Nicmene vis jak, vetsinu fotek delam s 14 / 18 / 16 / 10-24mm.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: a koušel jsi to na stejným ohnisku? Mě to opravdu přijde jen na tom širokáči, tedy 23mm už by byla ok..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam