• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    AETHER
    AETHER --- ---
    BAAL: Já tedy používám ten Lightroom na rychlé úpravy a na složitější (photoshop like) věci Affinity Photo. Ale mám pocit, že existuje i nějaký importer na RAFy, jen si nepamatuji, jak se jmenuje...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAAL: capture one od phase one. Nejlepsi upravy, nejlepsi sprava se skupinama fotek, je to prehledny a ma ultra rychlej export (z 40Mpixelovy fotky mi udela po nastaveni vsech moznych veci, tiff za 3 vteriny).

    jinak mam na nej nekde skript, ktery jej neustale pousti v plnohodnotnym trialu, pokud je ti tech par set euro k nelibosti, takze v tomhle neni problem ;)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Zkusím se zeptat tady, kdyžtak mě vyhodíte. Jaký používáte software na vyvolání rawu, základní úpravy? Googlem jsem došel k tomu, že většina používá Lightroom, jenže to je na mě asi mco profi věc, protože s moji jednou fotkou týdně nemá smysl platit 13euro měsíčně fee.

    Jako alternativy jsem vygooglil Zoner, jenže ten jak se zdá mezi tím už je také jen za předplatné. Dále darktables, jenže nejsem uživatel *nix systémů a ten Windows port se zdá vysoce nestabilní, min u mě.

    Zůstala mi jako rozumná možnost nákup Lightroom 6, který se stále po Praze v obchodech povaluje jako box verze za 3k, co mě na tom trochu drásá je, že kdyžbych si chtěl koupit novejší fotak jako třeba X100Fift příští rok, tak už budu mít smolíka na podporu. Jo vím, že se dá otevřít uložto a různě crackovat, hackovat a co já vím, ale to software nedělám.

    Rady, tipy, zkušenosti?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: No jenze ono to neni u fotoaparatu tak snadne jako u whisky kde se udela jen spesl lahev a baleni(co nalejes dovnitr je vedlejsi)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: jeste ze tu neprsi a muzi jit radeji fotit.... :D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Fujifilm FF fotoaparátek bych viděl spíše na nějakou mimořádnou limitovanou edici ve stylu "anniversary" Fujifilmu pro snoby a sběratele. Vše v pěkném balení - podobně jako výroční whiskey v "peřince" uložené v kýčovité bedýne na zámek s klíčem. :-)))

    A co takhle rovnou MF kompakt, leč asi už značně přerostly? Tohle je spíše jen tak pro pobavení představivosti... :-)))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Pokud by se našlo využití, které by Fujifilmu prodalo tunu FF senzorů, aby se vyplatil vývoj HW a SW kolem FF, tak IMHO klidně.

    Ale co by to mělo být..?

    X100 fullframe? X100 řada se prodává dobře, ale je otázkou, co by prodeje udělaly při růstu ceny.

    Co je mi známo, tak Sony RX1 a Leica Q nejsou zrovna prodejní trháky.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Why I believe that Fuji Will Eventually Release a Full Frame Camera — Thomas Fitzgerald Photography
    https://blog.thomasfitzgeraldphotography.com/...hat-fuji-will-eventually-release-a-full-frame-camera

    Pro takové to sobotní propršené poledne... :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER:
    ISOCELL technology: is Samsung behind Fujifilm’s next sensor? by Jose Antunes - ProVideo Coalition
    https://www.provideocoalition.com/isocell-technology-is-samsung-behind-fujifilms-next-sensor/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Já na ty Zka jen mrknul a jak jsem zjistil, že to nemá A ring (tudíž nejspíš nejsem cílovka), tak jsem to zatím nečetl.

    Ale obecně mě to zajímá, časem mrknu na YT na recenze.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Jen houšť... :-) V záplavě “zetkových” novinek jsou ty kusé informace skrz Fujifumors lehkým balzámem. Na začátku roku někde byly střípky o registraci nových senzorů pod podivnými značeními. Byly to nějaké skeny dokumentů/objednávek či co. Ale už nevím k čemu si to mám zařadit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: To jsou všechno 24mpx.

    Buď nějaká novinka (startující ve foťáku od Fujifilmu, proč?) nebo někdo jiný (Samsung, CMOSIS?).

    Jestli je pravda, že to má více než 24mpx v APSC a tudíž je to mně zatím neznámý sensor, tak jsem na něj velmi zvědavý :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Myslím si, že to bude od Sony (třeba něco jako A6300?).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: 26mpx? Ma pls nekdo vic info, co to je za sensor? Je to stale od Sony?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X-T3 has BSI Sensor (but not Stacked) for Improved Dynamic Range. A Good News? - POLL - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...si-sensor-but-not-stacked-for-improved-dynamic-range-a-good-news-poll/

    Vypadá to zatím fajně... :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X-T3 Autofocus: Phase Detection on Entire Sensor, 425 AF points, Improved Face/Eye Detection and Better Low Light AF - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...sor-425-af-points-improved-face-eye-detection-and-better-low-light-af/

    Začíná se to vybarvovat... :-)

    - Phase detection coverage on entire sensor
    - Improved Face/Eye detection
    - 425 AF Points, available also in AF-C
    - Improved Low Light Autofocus
    - Video Specs: 4K at 60p, Zebra and 10 bit (I am verifying if 10 bit is also internal)
    - No new film simulation (for now)
    - Base ISO 160
    - Fujifilm X-T3 Will Cost Less than Fujifilm X-T2 (less than $1,599)
    - 20 fps continous shooting and even higher in crop mode
    - Fujifilm X-T3 Coming with New Vertical Battery Grip – confirmed by registration at Radio Agency
    - Announcement at or before photokina 2018 (end of September)
    - 26MP X-Trans sensor
    - maybe stacked sensor (still do be confirmed by trusted sources, so grain of salt)
    - new processor
    - no IBIS
    - shipping October/November
    - touch screen
    - better battery performance (probably by keeping same battery, since Fujifilm registered a new battery charger - for NP-W126s batteries, as reported here)
    - new film simulation (grain of salt rumor for now)
    - made in China
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    A LOVE Letter to FUJIFILM in Times of Mirrorless Wars - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/a-love-letter-to-fujifilm-in-times-or-mirrorless-wars/#disqus_thread
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    BEREGOND: dovolim si doporucit dnes jiz vousate video od zacka ariase .. https://youtu.be/PHYidejT3KY
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Tim "kompromisnim FF od Sony" mam na mysli to, ze Sony E-mout je proste prilis maly, aby umoznoval pohodlnou konstrukci objektivu pro FF+IBIS.

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LAUNCHER: Nikon má stejně typicky čipy od Sony, ne?

    A když mluvíte o MF, tak myslíte nějakej cropnutej digitální "MF" (o trochu větší než 35mm FF), nebo FF MF?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam