• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    EGGH: mám xt20 a 1080 jsem měl nastaveno kvůli 60 snímkům kdybych chtěl video občas zpomalit, ale asi bude možná lepší točit 4k 30. S videem nemám skoro žádnou zkušenost a začal jsem teď točit až pár měsíců po narození malého, že to je lepší než z mobilu. Jaké používáš nastavení foťáku? Já jsem jel párkrát rovnou do černobílé simulace a to asi taky není úplně nejlepší :-) ale do teď mám zkušenosti jen s úpravou raw fotek. Na ten gimbal se podívám, ale nevim jestli není lepší rovnou koupit nějakou menší akční kamerou, která se využijte tam kde není možné použít foťák.
    EGGH
    EGGH --- ---
    MIKEKT: Kupuju pořád dokola další HDD. Teď zrovna koukám na 8TB Seagate. Jinak teda nevím, co máš za kameru/foťák, ale u X-T20 je lepší točit do 4K a pak to případně downsamplovat na full hd. Výstup je nerovnatelně kvalitnější.

    MIKEKT: Gimbal vem od Feiyu tech. Mají je levný a dobrý.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    EGGH: ještě jsem v poslední době přemýšlel jestli k foťáku koupit go pro nebo nový osmo pocko a nebo nějaký gimbal na fuji. Nemáš zkušenost s nějakou kamerou nebo gimbalem?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    EGGH: hezky. Já pořád přemýšlím na jaké nastavení točit domácí videa dětí. Do teď jsem jel 1080 v 60p abych mohl případně video zpomalit, ale říkám si jeli není škoda nevyužít 4k. Co pak děláš z tolika daty? :-) po sestříhání videa mažeš?
    EGGH
    EGGH --- ---
    Sepsal jsem pár postřehů z focení s X-T20 v Peru. Kdyby to někoho zajímalo, tak článek je tady i s pár fotkama.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X-T30 To be Released First Quarter 2019 - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/fujifilm-x-t30-to-be-released-first-quarter-2019/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    :-) Za pokus nic nedám. Čistě náhodou tu není někdo z Ostravska, kdo by mi prodal XF23mmF2 R WR?
    Klidně bez záruky, oželím povrchové škrábance z běžného užívání. Ale uvítal bych jinak 100 % čistotu uvnitř objektivu. I krabice by potěšila. Zkouším takhle narychlo sehnat ještě dárek k 24.12. - na Českou poštu či jiného dopravce se už nelze spolehnout. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Nemam krabice (pripadne nebudu ochotny je hledat), mam krytky na objektivy.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Mam v poste otazky na ceny.

    Mrknete prosim samostatne na bazary (napr. Paladix, Fujibazar na FB) a poslete mi co jste nasli + prijdte se svym navrhem ceny.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Predani mozno v Praha Dejvice, Pisek, Strakonice.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ahoj, nedari se mi s detmi tahat vetsi nez kapesni fotaky, takze bohuzel budu z duvodu aktualniho nevyuziti poustet vsechny moje Fujinky a XF objektivy az na X100T. Kdyby jste si nekdo chtel s necim udelat radost, dejte vedet.

    Seznam toho co jde na prodej:

    Tela: X-H1, X-T1, X-E1
    Pevna skla: 14/2.8, 16/1.4, 18/2, 23/1.4, 35/1.4, 56/1.2, 60/2.4, 90/2
    Zoomy: 18-55/2.8-4, 55-200/3.5-4.8, 10-24/4

    Po Vanocich to pujde na Fujibazar @ FB a na Paladix.

    V zaruce je myslim X-H1 a 16/1.4, koupeno u Fujifoto.cz .

    Duvod: Nezvladam s decky tahat jeste vetsi nez kapesni fotak. Az deti trosku odrostou, nejspis to zkusim treba s GFX nebo co v te dobe bude frcet za kvalitni a zaroven pro me oci vzhledny system. X100T zustane jednak protoze je hrozne hezka, druhak "na pamatku".
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    BAAL: pokud si to člověk objedná z Japonska, tak to u nás asi stejně odchytí celníci a bude se z toho pořád ještě muset platit DPH...nebo ne?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    BAAL: Ale to se asi nebude vztahovat na "non-japan-made" Fuji (např. X-T3), ne? :-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    "Evropský parlament schválil rozsáhlou dohodu o volném obchodu s Japonskem. Smlouva odstraní téměř všechna cla ze vzájemného obchodu. Pokud ji ratifikují členské země, měla by začít platit v únoru."

    Levnejsi Fuji?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: GFX 50R + Classic Chrome, to zni jako prima zabava :-D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FUZZSTORTION: nevím, jen jsem na ten článek narazil na street foto skupině na FB
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: Hmm a Luminosity Masking inside C1...asi zkusim doma trial... a pridali radial gradienty, to je obrovsky krok dopredu:-D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    RATTKIN: Jen z Fuji FB skupiny. :-) On je Fuji ambassadorem?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Buy Capture One Pro 12
    Buy Capture One Pro 12
    https://www.phaseone.com/en/Online-Store.aspx

    Tak "dvanáctka" s Fuji simulacemi je na světě.

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Však v klidu, třeba to dopadne mnohem lépe než je jejich předpoklad. Ale já jsem zrovna ten typ člověka, kterého taková zpráva neuklidní vůbec. Ale třeba je to "taktika" ve smyslu, že než abys čekal na něco, tak si můžeš koupit nový produkt od Fujifilmu (podpořit prodeje). :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam