• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MIMA_A: MIMA_A: vďaka, nahodil jest trial Lightroom a ten ty RAF v macos photos album nevidí.. mod se mi to do uncompressed nechce házet, mám to všechno v cloudu a nechci to zaplácávat..
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: plati pro High Sierra i Mojave, nejak to asi neresi a nikomu to nevadi..
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    RUDOLF: 3. Uncompressed RAW format only
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Mám čerstvě x100f, zkusil jsem nafotit něco do RAW, leze z toho 20 MB RAF který do apple photos naimportuji, ale nezobrazí se. Tj. vidím náhledy při importu, ale po importu do knihovny jen vykřičníky, namísto fotek.. To je normální chování? Jpegy jsou v pohodě, ale u těch Fuji RAW si vůbec nejsem jistej.

    Chci vyloušit paměťovky, páč jsem ji koupil zkusmo v Shenzhenu a kdoví co to je..
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    EGGH: je tam tedy neco jine s AF nez XF35 a ten Zeiss Touit?

    Planuju znovu poridit XF35/1.4, XF56 je fajn, ale casto moc dlouhe, a X100F s predsadkou pro me osobne zase trochu neprakticke, ale hlavne fotky se mi nejvic libily z te 35/1.4
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Pokud by měl někdo zájem rozhodl jsem se pro upgrade X100s na novejší verzi, takže bude k prodeji..

    Jinak jak mě X-H1 nebavila až mě s ní i přestávalo bavit fotit, tak X-T3 je úplně o nečem jiným
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    EGGH:
    A Complete List Of Fujifilm Lenses | X-Mount - Alik Griffin
    https://alikgriffin.com/a-complete-list-of-fujifilm-x-mount-lenses/
    EGGH
    EGGH --- ---
    Chci si pořídit na Fuji pevnou 50 (po přepočtu na FF), takže nějakou 35. Jsou kromě Fuji XF nějaké jiné alternativy se světelností 1,4 a AF? Díky za tipy.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X-T3 Best Camera of 2018 according to Tony Northrup, ePhotozine and More - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...t3-best-camera-of-2018-according-to-tony-northrup-ephotozine-and-more/
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MURHAAYA: tohle se mi nikdy nestalo a jedu jenom komprimovaný raw, ale nepoužívám silky pix
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FUZZSTORTION: ja si kopiruju data na disk a delam to z disku
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FUZZSTORTION: jo, to sem si taky myslel, nektery karty na to byly nachylnejsi a stavalo se to pri foceni fotek v rychlym sledu, to je fakt... dik
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    FUZZSTORTION: Jinak já kartu z foťáku vždy vytahuju a načítám ze slotu MBP, je to asi nejrychlejší a nejspolehlivější než zkrz wifi do počítače nebo skrz kabel. Urychlí to i načítání v Capture One.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MURHAAYA: Toto se mi stávalo, když jsem používal tehdy ještě "tovární" Sandisk Ultra (48MB/s). Nicméně po nákupu Sandisku Extreme a Extreme PRO k těmto věcem už nedochází. Zejménu i seriového snímaní se tyto nepříjemnosti děly. Takže jsem to vyložil tak, že to je třeba, aby buffer nebyl přetěžován/bržděn pomalou paměťovou kartou.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    EGGH: heled, jak ctu ten clanek a je tam zminka o komprimovanych rawech... schvalne jestli mate nekdo podobnou zkusenost. Ja to na chvili zkousel, ale editovat fotky pak trva daleko dyl nez se mi nactou v silky pixu (ano nepouzivam LR) a taky se mi stalo hodnekrat (treba 20+ fotek) ze je silky pix neprecet nebo ze mi u nekterejch dokonce vyexportoval glitchovy jpgy (treba pulka fotky byla fialova nebo tam byly nejaky pruhy), nestalo se vam to nekomu?

    jinac moje fotky z new yorku kde sem fotil X-E3 a samyang 12mm f/2
    New York City
    http://www.murhaaya.com/sessions/2018-09-29-newyork/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    SPIKE411: Smysl asi žádný. Na YBT to význam nemá. Já si ty hrubé 4K@30fps (víc fps XP2 neumí) zálohuju bokem na externí HDD. Hotovky z iMovie z disku mažu a nechávám jen na ytb. Čistě to exportuju přímo.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    FUZZSTORTION: Jakej má smysl z 30 fps dělat 60 fps?
    Děláš nějakou interpolaci? Nebo jen duplikuješ snímky?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Já to mám ve foťáku (XP2) tak: 4k@30fps, ISO AUTO (200-6400), f4, ss 1/60, simulace PRO Neg Std (pro mě ideální pro případné další dolaďování kontrastu, sytosti a WB v iMovie), zónový režim, ostření střídám mezi A a C dle situace. na YTB to pak nahrávám ve FHD@60fps.

    Heimat - Bumblebee over Palestine (Pjetka 5. 4. 2018)
    https://www.youtube.com/watch?v=hfEHR8ffMus
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    EGGH: mám xt20 a 1080 jsem měl nastaveno kvůli 60 snímkům kdybych chtěl video občas zpomalit, ale asi bude možná lepší točit 4k 30. S videem nemám skoro žádnou zkušenost a začal jsem teď točit až pár měsíců po narození malého, že to je lepší než z mobilu. Jaké používáš nastavení foťáku? Já jsem jel párkrát rovnou do černobílé simulace a to asi taky není úplně nejlepší :-) ale do teď mám zkušenosti jen s úpravou raw fotek. Na ten gimbal se podívám, ale nevim jestli není lepší rovnou koupit nějakou menší akční kamerou, která se využijte tam kde není možné použít foťák.
    EGGH
    EGGH --- ---
    MIKEKT: Kupuju pořád dokola další HDD. Teď zrovna koukám na 8TB Seagate. Jinak teda nevím, co máš za kameru/foťák, ale u X-T20 je lepší točit do 4K a pak to případně downsamplovat na full hd. Výstup je nerovnatelně kvalitnější.

    MIKEKT: Gimbal vem od Feiyu tech. Mají je levný a dobrý.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    EGGH: ještě jsem v poslední době přemýšlel jestli k foťáku koupit go pro nebo nový osmo pocko a nebo nějaký gimbal na fuji. Nemáš zkušenost s nějakou kamerou nebo gimbalem?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    EGGH: hezky. Já pořád přemýšlím na jaké nastavení točit domácí videa dětí. Do teď jsem jel 1080 v 60p abych mohl případně video zpomalit, ale říkám si jeli není škoda nevyužít 4k. Co pak děláš z tolika daty? :-) po sestříhání videa mažeš?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam