• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    FUZZSTORTION: tentokrát je to 16mm/f1.4 WR.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    AOTEAROA: Jaký? Já bych bral XF 80mm F2.8 R LM OIS WR. :-)))
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    FUZZSTORTION: Fujifoto jsou nadšenci a dávají pěkné dárky k nákupu, proto nakupuju u nich. Taky provozují tu českou Fuji skupinu na fb. Zrovna si tam jdu zítra pro další objektiv, dávali slevu k narozeninám své prodejny :-) dárků už mám dost :-D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    A je tu rozdíl mezi FujiFoto a Megapixel (ostatní nevím). Fujifoto za set X-H1+VPB-XH1 nabízi v rámci ceny 35.990 Kč celkem tři originální baterie, tzn. jedna s X-H1 a dvě s VPB-XH1. Megapixel za stejnou cenu jako ve FujiFoto nabízí však jen jednu orig. baterii k X-H1, pro VPB-XH1 je třeba si dokoupit, ať už orig. nebo od jiného výrobce. Takové malé "wtf?!" :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MYKEZ: Fujifilm CSC s výraznou slevou!

    Akce a slevyZveřejněno: 22. 1. 2019 | Termín: 22. 1. - 30. 3. 2019

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    https://www.fujifoto.cz/x-t100/ - x-t100 s objektivem je o tisicovku levnejsi nez samotny telo - wut? O_O
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    DRAGON: Na webu to nějak nemůžu najít... Od kdy to má platit?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: no evidentne ses mamince povedl, nenarocnej, spokojenej, tak to ma byt :)

    fotime kazdej neco jinyho, kdybych fotil cb rozostreny buchty, tak to taky neresim :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: jako mas recht, ale tim ze nemam takovy specificky naroky a prekousnu EVF a apsc tak si nemusim psat tabulky plusu a minusu abych na zaklade rozvahy dosel k tomu, ze tenhle je papirove lepsi a tim padem mi musi stacit... ma to evf, nedrzi se to blbe a jde na to samyang 12mm a je to fuji... asi takovy sou moje naroky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: to s tim nijak nesouvisi myslim :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    FUZZSTORTION: Ze zjistili, ze to maj dost drahy;)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    AETHER: A která spekulace nejvíce rezonuje? ;-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: Slevnili to primo u fuji - takze je to levnejsi i u ostatnich prodejcu... docela prekvapivy tah, je spousta spekulaci, co za tim je...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Jj, ty slevy na APS-C se tu řešily. Mají to teď všichni hlavní prodejci podobné. X-H1 s gripem za necelých 36k Kč..., v bazar části Megapixelu je X-H1 tělo za 27k Kč... prostě masakry. :-))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: no moje pozadavky jsou uplne jiny nez tvoje :) ja sem spokojenej s X-E3 tak jak sem nikdy s nicim nebyl :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ps. ted mi přišel email od Škody, že rozjížděj akci na fuji fotaky az 20000 sleva. Tak si to projeďte, oni s těma akcema nelžou, většinou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: tak mám určitý sepsaný požadavky, bez kterých se neobejdu. Ja si myslim, že tohle si sepsat je hrozně důležitý, protože buďto jinak skončíš s foťákem, kterej vlastně nechceš a nebo s foťákem, kterej nic neumí. Ani jedno nechceš, to mi věř, been there :)

    ta 17mm je obrovský sklo, ktery sebou prostě tahat nechci i když je úžasný. Varianta je samozřejmě ta nejostřejší 24ka na světě: TSE 24mm f/3,5 MKII ale to je taky těžký sklo. Tak počkám, jestli nevydaj nejaky ultrawide sklo přímo Fuji v tom GFX bajonetu, ja myslím, že by mohli, vždyť takovejhle stredoformat je cilovka i pro landscape photography.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: nedelas si to jenoduchy :)

    https://fstoppers.com/...re/shooting-fuji-gfx-50s-techart-adapter-and-canon-tilt-shift-lenses-226005 clanek o tom co nechces, ale je k tematu :)

    leda nejakou pevnou canoni 17ku (nejakou starsi od sigmy) a pres tu zvetsujici redukci, cimz snizis svetelnost a jeste to asi snizi uz tak dost spatnou kresbu, ale bude to maly a super siroky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja hledam prave skla s bajonetem GFX a nic nemuzu najit. Ja sem dneska nejakej marnej :)

    MURHAAYA: ty Laowy uz nechci, neposila to do exifu zadny data, ma to i manualni posuvnou clonu, ja potrebuju vedet cislo f u fotek (kvuli praci).



    MURHAAYA: TSE 17 je strasne drahy sklo, neskladny, obrovsky... to vlastne koupim krasne lehouckej stredoformat Fuji a total to zabiju sklem :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam