• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    AETHER
    AETHER --- ---
    FUZZSTORTION: tohle srovnání jsem právě četla a nevidím tam tu přidanou hodnotu za 10k...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    56/1.2 je "a must have" záležitost. :-) Tady je srovnání s APD verzí.
    Fuji 56mm F/1.2 vs. APD — Fuji vs. Fuji
    https://www.fujivsfuji.com/56mm-f1pt2-vs-apd/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    AETHER: slyšela jsem že snad ta APD je nějak pomalejší či co, že vlastně ta normální je lepší. Ale moc zkušeností jsem neslyšela, ona je ještě o dost dražší no.

    Já tu 56 fakt miluju, na focení portrétů ideální, já fotím rodiny a dovoluje mi to dobrý odstup s krásně vykresleným okolím, což vzhledem k mému focení převážně v přírodě dělá pěkný efekt.

    Mám ji na X-T3 a je to úžasně rychlé.

    Pak mám ještě 35/1.4, ale s tou jsem toho ještě moc nenafotila, teď si jdu pro tu 16, a na příruční focení svojí rodiny mám X100F ;-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AOTEAROA: 56/1.2? to zní jako krásný sklíčko :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    AETHER: mám tu normální R.
    AETHER
    AETHER --- ---
    AOTEAROA: A kterou tu 56ku mas? R nebo APD.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MIMA_A: Zajímavé je, že tohle slyším snad o každém Fuji X skle, na které přijde řeč :-D Já třeba miluju svou 56/1.2 a kvůli nadšení ostatních jsem teď natěšená na tu 16. Samozřejmě každá je trochu na něco jiného, já fotím hlavně rodinky.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: No právě. :-))
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: nejlepsi fuji X sklo. Ber;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    FUZZSTORTION: tentokrát je to 16mm/f1.4 WR.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    AOTEAROA: Jaký? Já bych bral XF 80mm F2.8 R LM OIS WR. :-)))
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    FUZZSTORTION: Fujifoto jsou nadšenci a dávají pěkné dárky k nákupu, proto nakupuju u nich. Taky provozují tu českou Fuji skupinu na fb. Zrovna si tam jdu zítra pro další objektiv, dávali slevu k narozeninám své prodejny :-) dárků už mám dost :-D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    A je tu rozdíl mezi FujiFoto a Megapixel (ostatní nevím). Fujifoto za set X-H1+VPB-XH1 nabízi v rámci ceny 35.990 Kč celkem tři originální baterie, tzn. jedna s X-H1 a dvě s VPB-XH1. Megapixel za stejnou cenu jako ve FujiFoto nabízí však jen jednu orig. baterii k X-H1, pro VPB-XH1 je třeba si dokoupit, ať už orig. nebo od jiného výrobce. Takové malé "wtf?!" :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MYKEZ: Fujifilm CSC s výraznou slevou!

    Akce a slevyZveřejněno: 22. 1. 2019 | Termín: 22. 1. - 30. 3. 2019

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    https://www.fujifoto.cz/x-t100/ - x-t100 s objektivem je o tisicovku levnejsi nez samotny telo - wut? O_O
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    DRAGON: Na webu to nějak nemůžu najít... Od kdy to má platit?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: no evidentne ses mamince povedl, nenarocnej, spokojenej, tak to ma byt :)

    fotime kazdej neco jinyho, kdybych fotil cb rozostreny buchty, tak to taky neresim :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: jako mas recht, ale tim ze nemam takovy specificky naroky a prekousnu EVF a apsc tak si nemusim psat tabulky plusu a minusu abych na zaklade rozvahy dosel k tomu, ze tenhle je papirove lepsi a tim padem mi musi stacit... ma to evf, nedrzi se to blbe a jde na to samyang 12mm a je to fuji... asi takovy sou moje naroky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: to s tim nijak nesouvisi myslim :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    FUZZSTORTION: Ze zjistili, ze to maj dost drahy;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam