• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RUDOLF: google photos jdou prý i na iphone, ale nevím jestli tam bude location history. Asi ne, asi Apple chrání tvoje soukromí.

    Ale když už tvojí polohu ví mobilní operátor, policie, poskytovatel internetu, banka, výrobce mobilu, facebook, výrobce telefonu a hackeři, tak proč ji nespřítupnit i tomu chudákovi uživateli, že.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RATTKIN: merde, takže já chudák s iphone a icloudem mám středověk.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FLYBOJ: jo to google takhle dělá, to je super. Je třeba mít na foťáku správný čas, no
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    RUDOLF: Vim, ze se da pres apku geotag vytvorit, ale zavrhl jsem to, aniz bych vyzkousel. Proste pri foceni nerad vytahuju tel a neco paruju a nebo klikam na neco extra:/ Vetsinou stejne porad pendluju a na jednom miste nejsem dlouho.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Jj, tohle mě zajímá, ještě projdu fotky z Číny.. tam jsem geotagginng udělal na pár místech.. Ale není mi moc jasné jak to přesně funguje a do manuálu jsem se zatím chytrácky nepodíval.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    FLYBOJ: jo, nejspíš si to vytáhne podle času z historie polohy...
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    MIMA_A: Vubec.. Ta apka mi prijde k nicemu. Normalne vytahnu kartu, v c1 ulozim jpgy z rawu a pak si sem tam nejaky fotky nahhraju na cloud. Napada me jen, ze google stalkuje pohyb telefonu a syncne si polohu a cas - pak se pokusi odhadnout, kde jsem byl. Jinak nevim.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FLYBOJ: stahujes ty fotky do telefonu pres tu mobile app?
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    Ahoj, nedavno jsem to tu booknul. Sam chodim vencit x-t20.
    Nicmene chtel jsem reagovat na RUDOLF: Mne neni treba moc jasne, jak je mozny, ze kdyz nahraju sve fotky na google fotky, po nejake chvilce se mi u exifu objevi jejich poloha na mape. Pritom tu informaci v sobe puvodne nemely.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Je nějaký řešení, aby x100f měla GPS modul a každou fotu tagovala? To současné řešení, že si předtaguji fotky s iphonu není pro mě.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: Czech Store Lists Fujifilm Fujinon XF33mm f/1.0 for $3,100 and XF16-80mm f/4 for $1,100


    Czech Store Lists Fujifilm Fujinon XF33mm f/1.0 for $3,100 and XF16-80mm f/4 for $1,100 - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...sts-fujifilm-fujinon-xf33mm-f-1-0-for-3100-and-xf16-80mm-f-4-for-1100/

    3100 usd tak to haha
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Ext. blesk EF-X20 - používá jej někdo dlouhodobě nebo je to spíše zbytečnost co skončí natrvalo v šuplíku? Trochu mě “fascinuje” MO cena v obchodech - je to snad za jeho lepší kompaktnost? :-)
    EGGH
    EGGH --- ---
    FUZZSTORTION: Mně přišel ten AF línej jako právě u té 23/1.4. Ale oproti té 23 jsou fotky ostrý i na 1.4.
    EGGH
    EGGH --- ---
    AETHER: jojo, 1.4. Láska na druhej pohled :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Mate nekdo prehled za kolik se ted prodavaji x-t20 s rocni zarukou? :) Trochu ted premyslim o x-t30, i kdyz jsem si rikal, ze jednu radu vynecham :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    16/1.4 je spolehlivý pracant. Osobně bych mu vyčetl jen absenci LM (jako má 90/2), ale to už by bylo zase na úkor parametrů (velikost). Nicméně, dobře se s tím točí i videa. Oproti 23/1.4 mi příjde ne o chlup, ale o dva chlupy svižnější a spolehlivější v AF. Naopak moc nemusím u 16/1.4 jeho charakter "bokehu" na 1.4-2, v některých situacích je takový "lehce znepokojivý až rušivý". :-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    EGGH: Spis 1.4 ;) ale mas pravdu, je bajecny!!!
    EGGH
    EGGH --- ---
    Sepsal jsem minirecenzi XF 16/1.6, pro zájemce k přečtení zde http://holikfoto.cz/recenze-objektivu-fujifilm-xf-16mm-f-14-r-wr/ Jinak ten objektiv budu kupovat, fakt kreslí brutálně dobře :) Plyne z toho ale ponaučení - nepůjčujte si objektivy, které nechcete :))
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: No, vzpomněl jsem si, jak vypadal "mockup" chystané XF90 na začátku roku 2014, tedy než uvedli finální vcelku elegantní řešení. To bylo podobně tlusté jako tenhle granát do minometu. :-) Ale něco mi říká, že tentokrát to už zůstane tak jak to vidíme. :-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    To bude mit peknou cenovku toto:))

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Quick Look - Fuji X-T30 | 16mmf2.8 & SwitchPod - ZLog
    https://www.youtube.com/watch?v=ii-q1GnTshc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam