• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    EGGH
    EGGH --- ---
    HUGGI: Nedá se ta stabilizace vypnout? Já ji chci jen kvůli videu. U focení ji nepotřebuju.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    EGGH: Ja jak videl body tak jsem automaticky uvod preskocil;))

    Mel jsem cca 6mesicu xh1 a strasne mi ibis vadil. Fotil velmi casto lidi na casy 1/60 apod a tolik divne rozmazanejch fotek jsem nikdy nemel, ted na xt3 zase vse ok
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Docela fajn články a recenze publikuje tenhle "griffin". :-)
    EGGH
    EGGH --- ---
    HUGGI: Hned na začátku "So this is total satire". Ale přiznám se, že taky trpím ibisomanií :))
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: to je super shit článek :)

    I need faster lenses because I’m a professional. I need IBIS as a professional.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X-Pro 3 Is Trash! | Alik Griffin
    https://alikgriffin.com/fujifilm-x-pro-3-is-trash/

    :-)))
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DOTCOM: jeste je tu 14/2.8, to je take z tech mensich a lehcich, pokud je prioritni velikost a AF.

    Ale 16/1.4 je top povedeny objektiv. A v necem mi prave trochu pripomina 23/1.4, ta 16 je vsak urcite zabavnejsi.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Ať jen nekecám, fotka z X-T3 + seťák 18-55

    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    PLUTO: no opticky mi sedela, ale kdyz uz jsem jednu odrovnal (ani nevim jak) tak se bojim ze druha by mohla dopadnout stejne...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Rovněž si můžeš pořídit znovu 16/2.8, ale vybíral bych z více kusů. 16/1.4 je fajn, pokud se chceš optickou i světelností posunout dál, tak alternativ moc není. Mezi 23/1.4 a 16/1.4 sice na pohled rozdíl není evidentní (mám doma), ale na fotoaparátu a v prackách (a v menší brašně) ten rozdíl je celkem jasný v neprospěch 16/1.4. Ještě možná ke zvážení Zeiss 12/2.8 Touit, také má AF.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    DOTCOM: 16/2.8 nevyhovuje? Z bazaru za málo peněz hodně muziky :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    EGGH: no na to jsem slysel samou chvalu, ale je to uz trochu macek. I kdyz ted dost casto fotim s 23/1.4 a jeste se to da (a ta 16/1.4 prej neni zas o moc vetsi..)
    EGGH
    EGGH --- ---
    DOTCOM: Já mám jen 10-24/4 ale kamarád má 16/1.4 a ten mu závidím. To je tak ostrý a luxusní sklo, že je v seznamu přání na prvním místě.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    vazeni, jakej byste mi doporucili sirokac na Fuji X? Mam v soucasne dobe uz notne obouchany 18/2 (do kteryho se bohuzel dostal nejakej prach a opticky zas neni nijak slavnej) a zjevne bouchly 16/2.8 (ktery je od jisteho okamziku decentrovany a v AWH mi rekli ze to neumi opravit). Chtel bych neco maleho, opticky kvalitniho s AF...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MURHAAYA: nedavno jsem ho tam kupoval za 5, v podstate novy. ale vetsinou tam jsou za vic, proto jsem to tehdy hned vzal..
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MIKEKT: na megapixelu maji novy za 7500. na paladixu sem nasel jeden za sest... tak 5 - 5,5k by mi prislo jako rozumny asi. sel docela dolu.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MURHAAYA: pošli fotky na foťáku a hod info s porovnáním kvality. Nebo menšího než samyang by se hodilo. Za kolik myslíš, že se teď samyang prodává?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    EGGH: ja zadny clo a dph neplatil :) zasilku napsali na 25 usd, prislo to dhlkem. na clo sem se ptal a rikali, ze zadny neni :)
    EGGH
    EGGH --- ---
    MURHAAYA: Děkuju, doufal jsem v nějakej shop v EU. Ale tak clo a dph by mohl být snad lidský :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    EGGH: https://www.ebay.com/itm/223665394641 - dosel dhlkem behem par dni
    EGGH
    EGGH --- ---
    MURHAAYA: Odkud jsi jej prosím objednával?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam