• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    az ted jsme po upozorneni nasel tohle tema na Pocketbooky ;o)
    a protoze sme jinde probiralo hromadu veci spis patrici sem tak ted alespon dam linky mozna ze to zaujme i nejakej jineho majitele PB ktery tam do toho tematu nechodi.
    zhruba od tohoto prispevku je jen o PB:
    [ MA747 @ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ]
    az sem:
    [ MA747 @ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ]
    IDLE
    IDLE --- ---
    Book. Právě jsem si objednala Pocketbook Ultra (což je zřejmě ten, na který se ptá THOMASMORTA). Mám ho teď půjčený od sestry, ale zkušenosti zatím jen letmé.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s tím novým modelem se scanerem? Mám možnost ho vyměnit za svou stávající a silně o tom přemýšlím.

    Ale trápí mě jedna věc: Kam se ukládají informace o záložkách a nastavení ořezu v knize? Jakmile soubor přesunu i uvnitř čtečky jinam, všechno mi zmizí.
    DETER
    DETER --- ---
    TOM: tak to by se mi stát nemělo :) Já si objednal znovu tu samou (za ty prachy jsem s ní byl spokojen). Tentokrát si na ní ale udělám pořádně bytelný pouzdro, protože podruhý už bych z toho byl fakt smutnej.
    TOM
    TOM --- ---
    DETER: hrubou silou - opřel jsem se o skálu a zapomněl, že mám čtečku v kapse
    DETER
    DETER --- ---
    TOM: a jak se ti povedlo ho rozbít? Mě jde o to, jestli nejsou ty e-ink displeje nějaký moc náchylný na rozbití. Někde jsem něco takovýho četl (ale už nemůžu dohledat) a hlavně se fakt divím, že se takhle rozbil při pádu z nějakých 70cm. Telefon mi spadl x-krát z větších výšek a vůbec nic mu není (a ne, nemluvím o starý nokii, ale o galaxy s2 :)
    TOM
    TOM --- ---
    DETER: já jsem řešil a vyměnil. u Nooku. byl to stejný typ displeje jako Sony PRS-T1
    měl jsem ho ale prasklý viditelně, takže jsem neměl žádné dilema, jestli objednat nový anebo zkoušet co ještě jiného se mohlo rozbít...
    DETER
    DETER --- ---
    Ahoj, neřešili jste někdo rozbitý e-ink display? Konkrétně mám Pocketbook Basic 2, který mi včera spadl z ani ne metrové výšky na tvrdou podlahu. Nikde není žádné viditelné poškození, ani když jsem čtečku rozebral. Display ale nefunguje = zůstává pořád celý bílý. Čtečka jako taková funguje. Když jí zapnu, tak je vidět, že se ten display jakoby trochu víc rozsvítí (je o trošku "bělejší" než ve vypnutém stavu), tím to ale končí. Vybitá rozhodně není, ještě před pádem měla baterka nějakých +- 80%, plus jsem to teď asi hoďku dvě nabíjel.
    MEA
    MEA --- ---
    můj oblíbený obal na čtečku se jmenuje lea :)
    MEA
    MEA --- ---
    MEA: tedy ne zrovna ta odborná publikace, ale já to neupravila v odkazu tak, aby odkazoval na seznam, tak to snad bude přesto pochopitelné :)
    MEA
    MEA --- ---
    TROLLEYBUS: díky! :)

    jinak i zde by neměl chybět tento odkaz :)

    The Evolution of the Dragon by Sir Grafton Elliot Smith - Free Ebook
    http://www.gutenberg.org/ebooks/22038?msg=welcome_stranger#Image_001
    TROLLEYBUS
    TROLLEYBUS --- ---
    MEA: Tadyhle se píše: Jako operační systém výrobce použil upravenou verzi linuxu postavenou na kernelu 2.6.
    MEA
    MEA --- ---
    TROLLEYBUS: tak to je jasný, ale jakej přesně? ;)
    TROLLEYBUS
    TROLLEYBUS --- ---
    MEA: Linux.
    BOD
    BOD --- ---
    MEA: imho ne, ten novej s androidem bude
    MEA
    MEA --- ---
    BOD: hezký.. a na čem vlastně jede pocketbook? to není android nebo je?
    MEA
    MEA --- ---
    PECA: díky, někdy to asi zkusím přepsat z pdfka do textáku..
    MEA
    MEA --- ---
    jinak já v současnu často poslouchám tu "předehranou paní" ze čtečky.. je to fajn, na ten robohlas už jsem si zvykla, na zvláštní intonace neodpovídající větě také.. nakonec mi jde hlavně o obsah a ta forma je zkousnutelná..
    neumí přečíst tázací větu a v předčítání zatím není vůbec pořešena problematika otazníku, také jsou tam prapodivně nastavené způsoby předčítání slov "jim" "h." nebo číslovek (ale tady to je ještě akceptovatelný).. nicméně nechápu, proč jim je předčítáno jako džim a h. je jako "hodin" nebo nějakou zkratku čte jako stupně celsia, přestože tam celsius nemá co pohledávat :))).. a to není všechno.. tak doufám, že přijde nějaký upgrade a trochu to vychytají.. nebo už něco přišlo?
    MEA
    MEA --- ---
    BOD: ahoj Bode, vítej v klubu :)..
    BOD
    BOD --- ---
    Ahoj, jmenuji se Bod a jsem čerstvým majitelem PBTL2. Asi nic nepotřebuji, ale rád bych byl členem tohoto fanklubu, PocketBook jsou sympatičtí.

    btw tohle je magické
    http://youtu.be/J5yEWrRilog
    (sry jestli bylo)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam