• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    Konkurent Kindle, máte ho? A...

    Co, když nefunguje kabel, co pak?
    Jak dostat třeba knihy do čtečky?
    Jak si upravit třeba aplikace?
    Jak dostat do čtečky nové vychytávky?
    A co e-knihy pro pocketbook a nejen pro něj?

    Aneb vychytáváme svůj Pocketbook...


     
    SPŘÍZNĚNÉ A BLíZKÉ- [ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ], [ Kindle - konverze, správa elektronických knih, etc. ], [ Magazines & eBooks (Casopisy a knihy v pdf, epub, mobi...) - vymena a sdileni digitalniho ctiva ], [ Mluvene slovo CZ i ENG ], [ rychločtení ], [ Stripařská dílna ]



    rozbalit záhlaví
    MEA
    MEA --- ---
    MEA: tedy ne zrovna ta odborná publikace, ale já to neupravila v odkazu tak, aby odkazoval na seznam, tak to snad bude přesto pochopitelné :)
    MEA
    MEA --- ---
    TROLLEYBUS: díky! :)

    jinak i zde by neměl chybět tento odkaz :)

    The Evolution of the Dragon by Sir Grafton Elliot Smith - Free Ebook
    http://www.gutenberg.org/ebooks/22038?msg=welcome_stranger#Image_001
    TROLLEYBUS
    TROLLEYBUS --- ---
    MEA: Tadyhle se píše: Jako operační systém výrobce použil upravenou verzi linuxu postavenou na kernelu 2.6.
    MEA
    MEA --- ---
    TROLLEYBUS: tak to je jasný, ale jakej přesně? ;)
    TROLLEYBUS
    TROLLEYBUS --- ---
    MEA: Linux.
    BOD
    BOD --- ---
    MEA: imho ne, ten novej s androidem bude
    MEA
    MEA --- ---
    BOD: hezký.. a na čem vlastně jede pocketbook? to není android nebo je?
    MEA
    MEA --- ---
    PECA: díky, někdy to asi zkusím přepsat z pdfka do textáku..
    MEA
    MEA --- ---
    jinak já v současnu často poslouchám tu "předehranou paní" ze čtečky.. je to fajn, na ten robohlas už jsem si zvykla, na zvláštní intonace neodpovídající větě také.. nakonec mi jde hlavně o obsah a ta forma je zkousnutelná..
    neumí přečíst tázací větu a v předčítání zatím není vůbec pořešena problematika otazníku, také jsou tam prapodivně nastavené způsoby předčítání slov "jim" "h." nebo číslovek (ale tady to je ještě akceptovatelný).. nicméně nechápu, proč jim je předčítáno jako džim a h. je jako "hodin" nebo nějakou zkratku čte jako stupně celsia, přestože tam celsius nemá co pohledávat :))).. a to není všechno.. tak doufám, že přijde nějaký upgrade a trochu to vychytají.. nebo už něco přišlo?
    MEA
    MEA --- ---
    BOD: ahoj Bode, vítej v klubu :)..
    BOD
    BOD --- ---
    Ahoj, jmenuji se Bod a jsem čerstvým majitelem PBTL2. Asi nic nepotřebuji, ale rád bych byl členem tohoto fanklubu, PocketBook jsou sympatičtí.

    btw tohle je magické
    http://youtu.be/J5yEWrRilog
    (sry jestli bylo)
    PECA
    PECA --- ---
    MEA: Stručně: NE!
    Podrobně: Převést obrázek na text není žádná sranda. Podle kvality nasnímané předlohy to lze více či méně dělat na PC. Potom je potřeba provést korektury a opravit chyby v rozpoznání znaků... Hromada práce. Teprve, když máš čistý text bez chyb, tak je možné z toho vyrobit dokument, který čtečka bude umět předčítat.
    Možná, že za několik let už to čtečka zvládne rovnou z obrázku, ale prozatím ne. Rozpoznání psaného textu výpočetně náročná úloha a na to čtečky dneska prostě nemají.
    MEA
    MEA --- ---
    tedka začínám pochybovat.. jde z obrazu převedeného do pdf a následně do epubu atp. vytvořit dokument, ze kterého je čtečka schopna předčítat?
    a případně jak? zatím mi to nejde..
    MEA
    MEA --- ---
    LUDO: jo máš pravdu, tuhle knihu jsem zatím ještě nepřevedla do jinýho formátu :)))
    ostatní jo.. a pak jsem na to vesele zapomněla, njn..
    LUDO
    LUDO --- ---
    MEA: pokial mas v tom PDF len obrazky tak tazko bude nieco citat
    MEA
    MEA --- ---
    tak první mínus mojí čtečky (krom toho, že má rozbitej usb vstup) - pochopitelné, vím.. ale přesto to chci hlásit :)
    čtečka zamrzla - jenom tedy u té jedné megaknihy, ostatní jely dál, když jsem v tom svým obr souboru PDF, kterej má asi 600 stran, chtěla použít předčítání.. asi si myslela, že jsem se zbláznila, takovejch stránek číst a z pdfka! pffff :))
    MEA
    MEA --- ---
    zkusila jsem převést tedy obrázky do pdf (to vyšlo jakžtakž na pohodu, až na kvalitu ale to budu řešit později) a z pdf do epubu, jenže v calibre se mi nahraje jenom úvodní obálka a jedna stránka z pdfka o velikosti cca 70MB, tak tomu nerozumím.. poradil by mi někdo prosim, co s tím? co dělám za chybu?
    MEA
    MEA --- ---
    ERGOSUM: díky zkusím
    MEA
    MEA --- ---
    ERGOSUM: Calibre hlavně nechápe jpeg vůbec, jestli si to dobře pamatuju.
    PECA
    PECA --- ---
    THOMASMORTA: Pokud vím, tak lze. Někde na stránkách PB je odkaz na obchod, kde se dají stáhnout jak slovníky zdarma, tak dokoupit další. Ale nezkoušel jsem, nějak jsem zjistil, že nemám tu potřebu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    THOMASMORTA: Tak to nevím. Pocket nemám. snad někdy příště. Možná to bude v manuálech(viz linky). Příliš mě neinteresuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam