• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    JYRKA: Škoda že to nepíšou v popisu :-)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Nativni format pro PocketBook je epub, ostatni je nouzovka.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    IDLE: Hlavním problémem toho posledního příkladu není ani tak velikost fontu jako skutečnost, že obsah dvou stránek tvrdošíjně renderuje do jedné. Jakoby zapomněl odstránkovat. A taky to, že se dva po sobě jsoucí řádky nadpisu překrývají, což vypadá děsně.
    Stejně to vypadá v Calibre. Takhle (viz. níže) to vypadá v Sumatra readeru. Prakticky stejně to vypadá v jinejch aplikacích pro čtení knih. Nic se vzájemně nepřekresluje a je to bližší zobrazení na tom Kindlu. V knize samotné bych tedy asi chybu nehledal.

    IDLE
    IDLE --- ---
    No třeba u té poslední fotky je zjevné, že Kindle prostě velikost písmen ignoruje, takže pak nehrozí, že by se mu texty překrývaly. Ale pak už nepoznáme, jestli je chyba v knize nebo v interpretaci.

    Problém tabulky a chybějícího obrázku je trochu jiná kategorie a námitky chápu.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    IDLE: Jen ještě dodám, že stejná kniha otevřená v Calibre, nebo aplikaci pro Android (např. MoonReader) zobrazuje ty věci správně - tzn. stejně jako na Kindlu.
    Už jsem psal na podporu, přiložil fotky, uvidíme.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    IDLE: Fotky jsou z Mobi na obou tečkách. Epub, či Word (DOC) se chová stejně.
    IDLE
    IDLE --- ---
    OXYMORON: A jaký je to teda formát eknihy?
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Mohu prosím ještě několik otázek k Pocketbooku ? Jde mi jen o to vyloučit nějaký problém (či špatnou konfiguraci) na mé čtečce. Firmware mám aktuální.
    Zdá se, že i když pocketbook podporuje celou řadu formátů eknih, až na PDF žádný neinterpretuje správně. Jako ilustraci přikládám obrázky - co je Kindle a co PB snadno poznáte, nechal jsem tam brand :-)

    V koutku duše doufám, že mi někdo napíše, že mám někde něco špatně nastaveno. V opačném případě by byla čtečka vhodná pouze pro čtení plain textu.

    Díky moc za názor či radu.

    Chybná interpretace tabulek


    nezobrazuje obrázky


    zmaštění textu dohromady v případě, kdy je na stránce více velikostí fontu
    Titulní stránka není zobrazena vůbec, dvě následující strany jsou zmaštěny dohromady. Pokud je např. první písmeno kapitoly zvětšeným fontem, z řádku je vidět méně než půlka a tudíž nelze řádek přečíst.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    IDLE: Díky za radu, už to funguje. Nicméně vyskytly se další problémy, nechám tu nepodařenou věc dětem :-(
    IDLE
    IDLE --- ---
    CORWEX: Desítky minut už mi přijdou hodně, mám dojem, že většinou to je v minutách. Ale je fakt, že nemám úplně přehled - často něco pošlu do čtečky, když sedím u počítače, a nesynchronizuju to hned.
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    IDLE: Dík, o tu dobu doručení mi šlo - při běžné velikosti e-knihy jsem na rychlost stahování jako potenciální problém ani nepomyslel. Při tom posledním pokusu jsem wifi vypnul po několika desítkách minut marného čekání (na druhý den se už teda po opětovném zapnutí stáhly).
    IDLE
    IDLE --- ---
    CORWEX: jestli myslíš rychlost stahování, tak ta mi přijde v pohodě. Ale někdy chvíli trvá, než to vůbec dorazí, to jo.
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    IDLE: Funguje ti StP rozumnou rychlostí? Já ho nedávno zase vyzkoušel a vrátil se k tahání přes kabel.
    IDLE
    IDLE --- ---
    OXYMORON: Zkus napsat na podporu, reagují. S registrací na Send-to-Pocketbook jsem problém neměla (už před časem ovšem), jiné online funkce nebo obchody nevyužívám. (Na Palmknihách nakupuju přes počítač a jen si to pak nechám poslat do čtečky.)
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Koupil jsem si Pocketbook - zlákala mne úhlopříčka 7,8 a je to hezký kus hardware :-)
    Nicméně pomalu zjišťuju, že v ekosystému té čtečky prakticky nic nefunguje :-(
    Nefunguje registrace a autorizace. Autorizační email nikdy nedorazí a registrace na webu skončí smutným smajlíkem. Protože je to třeba pro funkci posílání knih do čtečky emailem ale i další funkce, je to docela prekérka.
    Nefunguje ani obchod. Pokusí se to připojit na palmknihy a skončí chybou 404.
    Byl jsem z Kindlu zvyklý, že tam fungovalo všechno a hned. Registrace, whispersync, obchod. Dělám něco špatně ? Poradí někdo ?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MOUNTAINEER: tu pocketbook aplikaci musi podporovat prodejce. pokud se to tedy nezmenilo za posledni pulrok. Jinymi slovy: nejde to.
    a ano, na telefonu musis jet v aplikaci Kindle. Pokud nebudes cist pdf, tak budes spokojena.
    MOUNTAINEER
    MOUNTAINEER --- ---
    JYRKA: Ani kdyz pouziju aplikaci pocketbook?
    Predpokladam ze v pripade kindle musim asi pak taky pouzivat kindle aplikaci. S ibooks to take nebude fungovat? Diky!
    Kvalitativne jsou ty ctecky obe ok?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MOUNTAINEER: Kindle, Pocketbook to neumí
    MOUNTAINEER
    MOUNTAINEER --- ---
    Poradte prosim zda si mam koupit kindle nebo pocketbook. Chtel bych knihy cist stridave na ctecce a iphone nejlepe abych mel vzdy zalozku tam kde jsem skoncil.
    CHARLEZ
    CHARLEZ --- ---
    IDLE: dik, podivam se nato
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam