• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JYRKA: Kdyby utekla knížka, kterou mám zatím jen já a autor, byl by to docela trapas.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ERGOSUM: Asi je rozdíl v tom, že ve čtečce mám knížky a ne interní dokumenty BIS :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JYRKA: A to se dělá s rozbitou čtečkou, nebo čtečkou bez proudu jak? :-)
    Řečnická otázka. Blbě.
    Nedělám to kvůli zálohám(ty řeším jinak), ale aby tam nebylo nic, co nechci dát z ruky. Například kdyby šla do opravy.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ERGOSUM: k tomu používám dropbox, ten funguje i na telefonech, kde není čtečka kartet
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    FERRYH: No tak mě nešlo o místo a HC nebylo podmínkou. Prostě jen jsou případy, kdy chceš oddělit čtečku a její obsah a to i v případě, kdy čtečka neběží a/nebo ho nemáš čím přetáhnout. Strčíš kartu do kapsy a vyřízeno.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ERGOSUM: ja ten ex. slot na micro SD ve cteckach zatim nikdy nevyuzil - tech 4Gb v interni karte bylo vzdycky az moc na ty me ebooky... :))
    Priznam se, ze jsem nikdy ani nemel micro SD HC karticku, abych to vyzkousel :) ten format SD karet me nejak zdarne mijel :O))
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    FERRYH: "zatim budu davat ebooky na tu externi ve slotu ... "
    Tak tohle dělám u všech čteček dobrovolně. :-)

    HELVETE: FERRYH: S tou vnitřní kartou jsem nevěděl. Díky vám.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    HELVETE: mel jsi pravdu! vzpomnel jsem si ze tu mam jednu stejnou ctecku s rozbitym displayem, co mi tu nechal jeden znamy na soucastky... tak jsem ji rozebral... (tu svou jsem bez pripravy nechtel ... ale kupodivu ty Lux 2 stroje jdou pekne snadno otevrit! takze si pak troufnu i na tu svou...;O)

    zdanlive ta vnitrni karta vypada jakoby byla pripajena k desce, ale neni tomu tak! :O)) je jen na desku pripajenej takovej plisek okolo karty, ktery brani karte se vysunout... s mensim nasilim - mirne ohnuti toho plisku - pak ta karta sla vyndat... strcil jsem ji do nahradniho slotu (je to uplne bezna microSD 4GB karta) a ejhle na tuhle kartu ebooky normal jdou a ctecka je cte a vidi...
    mno az bude chvili cas tak tu mou vnitrni za tuhle vymenim :)))
    zatim budu davat ebooky na tu externi ve slotu ...
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    FERRYH: Kdysi jsem měl Pocketb mini a rozbil ho, takže jsem měl příležitost ho rozebrat. Vnitřní paměť byla řešena microSD kartou zasunutou v uživatelsky běžně nepřístupném konektoru, takže se mohlo stát, že to je u tvého podobné a karta odešla (tyto příznaky bych neviděl u flash paměti poprvé)....
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Já ti nevím, zda to bude novým firmware. Po tom co začal můj PB TL3 stávkovat jsem ho upgradowal a nic z tebe popsaných problémů se neobjevilo. Ovšem ani upgrade nepomohl, takže už mám ten PB Aqua 2.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    Pokud nahraji pres USB do PB LUX 2 jakykoliv NOVY ebook, tak po odpojeni kabelu ve ctecce neni videt a po opetovnem pripojeni USB take uz ve ctecte neni...
    zkousel jsem "Navrat do tovarniho nastaveni", dokonce i formatovani karty a nic nepomaha... po formatovani by mely zmizet veskere stare ulozene ebooky a data ve ctecce, ale NEZMIZI!
    Je to jakoby se ctecka rozhodla, ze NIC nemuzu zmenit z toho co tam je uz ulozene.. a to plati i o zmenu nastaveni cehokoliv, a take se mi stale po ON/OFF objevuje prave ctene kniha ve stale stejne bodu, i kdyz jsem pokracoval dal ve cteni a skoncil jsem pri vypnuti na uplne jine strane...

    mam posledni Firmware aktualizoval jsem ctecku nekdy pred mesicem... navrat na stare FW neni mozny... po nakopirovani do rootu ctecky soubory updatu zmizi po odpojeni kabelu USB....

    Co s tim??

    Nejaky podivny zamek vnitrni karty? jak to napravit?
    jsem Ajtak a docela letity a zkuseny ...ale s necim podobnym jsem se teda nikdy nepotkal!! :O(
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Máte nějaké vyzkoušené pozdro na PB Aqua 2? Do starého z PB Touch lux 3 se vejde, ale je o něco tlustší, takže už mi pouzdro nedrží zavřené na mageteku. Eshopy jsou na informace skoupé.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    aha, dik za navedeni! to me nenapadlo hledat to tam! v changelogu k nove verzi FW bylo upozorneni o moznostech exportu, ale hledal jsem to primo v tom ebooku a nikde zadnej export nenasel... :))) sem truhlik! hledat to v hlavnim menu me teda neseplo... :))
    zkusim!
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    FERRYH: Taky netuším, ale když spustíš prohlížení poznámek z hlavního menu (jako z nabídky na hlavní obrazovce), tak je dole nabídka na export. Ještě jsem ale nezkoušel, co přesně to vyplivne.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    zjistil jsem u meho Lux2 PB, ze po aktualizaci FW ted nejnovejsi mi prestal ukladat zvyrazneni a poznamky do html ... nevite co se to deje?
    To html bylo velice sikovne ... mohl jsem ty poznamky precist i externe, prenosem do meho PC a pak opravovat podle poznamek z PB mnou udelane ebooky v docx...
    Ted tam vidim nejake .afl soubory, ale netusim jak je v PC precist... html to nejsou... zkousel jsem to prejmenovat a otevrit...
    poradite jak na to?
    FRED
    FRED --- ---
    takze alzasoft to opravdu posoudil jako praskly displej, coz automaticky povazuje za vinu uzivatele, cili zadna zarucni oprava. mate nekdo zkusenosti s alternativnim operačním systémem, ktery umi nastavit jaka cast screenu bude zobrazovat text? v mem pripade potřebuju eliminovat prostor v horbi části.
    LUDO
    LUDO --- ---
    FRED: kusok od laveho horneho rohu je "krasny" prasknuty obluk, nemusi to byt priamo vidiet priamo na povrchu, toto je pod tym
    FRED
    FRED --- ---
    hmm, nicmene zadne praskliny nevidim, at to zkoumám jakkoliv. obratim se na prodejce.
    LUDO
    LUDO --- ---
    FRED: ano, vypada to ako prasknuty displej
    IDLE
    IDLE --- ---
    FRED: Tak se projevuje prasklý displej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam