• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    CORDESCU
    CORDESCU --- ---
    JESTEDMAN: moc datlí v interfernetu a málo lidí, co by to dělali zadara. existují specializované (a dobré) portály jako třeba examine.com pro supplementy a vyzivu nebo politicky typu snopes.com, ale jedina genericka vec, ktera dokaze zkontrolovat cokoliv, je vytahnout svoje google-fu na další level (ten, kde se krom vyhledavacich opratoru pouziva scholar.google.com)
    KONOPKA
    KONOPKA --- ---
    JESTEDMAN: Ve spolupráci s facebookem se prý rozjíždí "hoax-combatting program" který ma zatím okolo 150 stránek na seznamu a další je http://realorsatire.com kam zkopirujes URL článku a vyjede ti jeho důvěryhodnost.

    Co se týká medicíny a odborných webu tak žádný sysifos v zahraničí neznám.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    a jen doplním, chtěl jsem spíš ENG než lokální
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    CORNELA: no oni se právě věnují těm šarlatánům/šmejdům. nejde mi o rozpoznávání podvodů, jde mi o hodnocení informací.

    dám vymyšlený konkrétní příklad.
    chci roubovat kaktusy
    na jednom webu píše kdosi článek a píše že to je takto. zatímco na druhém webu někdo tvrdí opak. já bych uvítal web, kde bude www adresa a u ní uvedeno. tento web používá ověřené zdroje, validní studie apod. proto je považován za věrohodný. naopak druhý web jsou pouze teorie autora, který není autoritou v oboru, proto mu nedoporučujeme důvěřovat.
    nějaká pomoc k rozlišení vědeckých webů od těch pavědeckých
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    CORNELA: no myslel jsem spíš celosvětově a nejde mi o ostrakizaci šarlatánů, jde mi spíš o koeficient relevantnosti/spolehlivosti/podloženosti informací na webu.
    Představuju si to jako demagog.cz
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    POZITRON: no to sem zvedavej, kam by zaradili takovou tezkou vodu :D
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    neexistuje nějaký web, který by "důvěryhodně" recenzoval jiné weby (pseudo/vědecké) a dokládal/vyvracel jejich tvrzení/metodiky?
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    CNV: Kyslik je prece prevteleny pes. Kdyz ho stlacis do flasky a spatne zavres ventil, uslysis, jak steka a vola o pomoc.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CAMELLA: No dyť jo, to jsou ty tablety.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TAPINA: A nebo felimazol, ne? Nebo už se nedělá?:)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    KONOPKA: Cmrndnes H2O2 a zavres plechovku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KONOPKA: ale ty to do toho nemusíš narvat. Tobě stačí to napsat na web...
    KONOPKA
    KONOPKA --- ---
    POZITRON: Ježíš to je blud. Mi neříkej ze do litru vody narves 90 mg kysliku aniž by to z ni nevyprchalo. Voda v potoce mívá okolo 12mg/l a dá se brát jako nasycena kyslikem. Tzn ze v plechovce je voda a nad ni oblacek kysliku...? :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CNV: hlavně na hraní se sirkama.
    CNV
    CNV --- ---
    POZITRON: Kyslík je zdravý! Čím čistší, tím lepší!
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MOODYCAT: To jsem taky nevěděla. A na zjištění srdečního kolapsu se čeká taky tři týdny jako u koček?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Je to dost problém, protože jsou tam příštítná tělíska, která tam pokud možno musí zůstat. Taky se to někdy dělá, ale jen při vhodných podmínkách.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: a operativně ji vyndat nelze?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Málokdo do toho jde. Ony jsou i jiné možnosti, striktně bezjodódová dieta nebo vychytávače jódu v tabletách, takže sice kočka má pořád nádor, ale u nich jsou to většinou nezhoubné adenomy a jen je potřeba zařídit, aby ta zmnožená tkáň nerozvrátila metabolismus nadprodukcí hormonů.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: to bych kočce neudělala, být tři týdny nemocná sama v bedně. To radši uspat hned.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam