• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: ona bohužel popírá od té doby, co poprvé slyšla diagnozu :-(
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MOODYCAT: Respektive tou “nadeji” spis myslim ono popirani choroby.
    Ted mi treba jeden popirac nadaval, ze jsem za nim prisla zeptat se, co ho trapi. Popiral to pul roku a ted je preterminalni a kdyz jsem mu chtela pomoct, tak mi zacal nadavat, ze to se dalo cekat, ze za nim prilezu ja a co s tim hodlam delat, ze je mu blbe a at teda hejbnu kostrou a neco udelam.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    POZITRON: Spis bych rekla, ze lip je lidem, co jsou smireni a umrou tak. Clovek, co ma nadeji do posledni chvile a posledni den pred smrti zacne kricet, ze to prichazi, zacne si rvat vsechny hadicky a vyvadi na cely oddeleni, to bych rekla, ze je znak toho, ze se mu neumira moc dobre.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: aha :((


    CORNELA: a kdyby souhlasila s chemo po zákroku, šanci by měla?
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    CORNELA: díky...mě jen tak napadlo, jestli by v současném stavu vůbec nějaká léčba ještě měla smysl..což evidentně neměla
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POZITRON: no ale vona to není nevědomost, ono je to popírání. Takže to tam někde na pozadí straší a ty věnuješ veškerou zbylou energii tomu popírání. Namísto něčeho užitečného.


    V tomhle fakt smutném případě, kdyby se dostala přes ono popírání (první fáze) hned na začátku, tak teď mohla být v lázních na dolečování a mít nový prsa...
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    CORNELA: a kdyby teda teď souhlasila s tou chemo, tak by měla nějakou šanci nebo by jí to jen o pár týdnů odložilo konečný (vy)řešení?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORNELA: jo to mas pravdu
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CORNELA: já taky ne, ale pokud to nepřipuštění konce pochází od pacienta, tak co už. Pro rodinu je to extra blbý a ty tu s tím zůstanou.
    Doufám, že ta tvoje pacientka nemá děti.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CORNELA: tak když budou mrtví, bude jim to jedno. Pokud teda poslední chvíle nastane dříve než prozření.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORNELA:
    MOODYCAT: aha, ja jsem myslela, ze kdyz zemrou s nadeji, ze to bude zase dobry, tak si nestihnou projit tema fazema, kdy cejtej nenavist vuci celymu svetu a jsou treba agresivni k okoli. ale teda tohle je hrozny, ze si to vlastne zpusobila sama a kdyby se zacala lecit vcas, mohlo byt vsechno jinak, achjo. :(
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    POZITRON: Těžko říct, asi jo.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MOODYCAT: asi je to tak pro ne lepsi :(
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    POZITRON: Spousta lidi si to, ze umira odmita pripustit do posledni chvile.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORNELA: a ona si porad mysli, ze se vyleci? nebo aspon tusi, ze uz to ma fakt za par?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SADAKO: Však z Izraele přijde dopis "Vážení pozůstalí..."
    SADAKO
    SADAKO --- ---
    MAR_TINA: Já teda nejsem onkolog ani ho nehraju v televisi, ale podle toho, co píše Cornela bych si tipla, že pokud se ta laboratoř nejmenuje kupříkladu Archa úmluvy, tak má paní dost smůlu.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MAR_TINA: Šak za prachy se udělá ledacos! Jedne můj nejmenovanej pacient si chtěl nechat odoperovat nejmenovaný hodně vážný inoperabilní onemocnění, tady to nikdo nechtěl dělat, tak jel do Německa, vysolil 60 000 euro a oni ho otevřeli, konstatovali, že to fakt nepůjde a zas zavřeli.
    Tahle se dělá business :).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CORNELA:
    MOODYCAT: ale tak to je zas dobrý. A pokud by izraelci měli kouzelnou laboratoř, proč ne.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MAR_TINA: Jojo, jde to vyžádat z laboratoře, kde se původně dělala histologie a může se to pak poslat třeba na Měsíc. A pak ti přijde výsledek a ty s ním můžeš jít zas za jakýmkoli doktorem, který bude ochotný se ti věnovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam