• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIN_KLOThe Long Dark
    Klub věnovaný nedávno vydané hře The Long Dark. V diskusi se budou rozebírat updaty a sdílet tipy, které jsou bezesporu v tomto survival simulátory esenciální. Kdo z nás nejdéle vydrží naživu?
    rozbalit záhlaví
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    AVATAR: Jojo, normálně je zamčenej. Projdeš do něj z tý druhý mapy.
    Já už jsem to ale asi vybral a vracim se kvůli nábojům a achievementu (Waste not) do druhýho regionu.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    jo a burkh tu psal neco o bunkru pred par mesicema. O tom nic nevim, je to tam nekde jeste? :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    je ten novej region pristupnej i ze starych? Mam rozjetou hru a nechce se mi po sedesati dnech umirat :)

    Nicmene jsem pristup vcera nenasel a nechci se divat na net, protoze bych se urcite dozvedel, kde to je. Jenze ja chci jen vedet JESTLI :)

    grafickej inventar je fajn, kytky jsem nehledal a tak zadny nevidel :)
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    Uff, tak pro dnešek mám dost. Nová mapa je, zdá se, velmi přívětivá.
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    BURKHAR: Už to drtim :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    WIN_KLO: To dneska čoveče asi pustim to vypadá... :)
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Jak kdy, záleží, jestli krvácí, neuměj se naštěstí bandážovat.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    LOST_DOG: ja ho ubodal nozem, ale nez jsem si obvazal zraneni abych nevykrvacel, tak mi zmizel :( kdyz jsem to zkousel podruhe, tak jsem za rohem potkal jeho kamarada :) jsu to kundy ti vlci! :D
    LOST_DOG
    LOST_DOG --- ---
    JULIAN: Když ho ale postřelíš je možné, že uteče a vykrvácí někde dál. Tak ho pak musíš jít vystopovat.
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    JULIAN: Pokud chceš jeho maso, tak dohnat a dodělat. S respawnem nevim...
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    Kdyz porazim vlka a on zacne utikat, chcipne pak sam? nebo ho musim dohnat a bojovat jeste jednou? a respawnuji se vlci?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    LOST_DOG: Ono je to někdy o štěstí, některý sejvy jsem nenašel pušku nikde, jindy jich bylo třeba i pět. A gratulace! ;)
    LOST_DOG
    LOST_DOG --- ---
    BURKHAR: už jsem ji našel, byla u mrtvoly schované za skalou. Ale i tak jsem psal, že jsem našel už jinou v přehradě. Takže no a co.
    Jinak všechny changelogy opravdu nečtu, protože Ain't Nobody Got Time For That!
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Pro ty, kteří hrají Stalker mód (narozdíl tajy od torrenťáků):

    - nehledej mapy na netu - kamoš, u kterýho jsem to začal hrát, to nevydržel a zkazil si tak celou hru

    - zapálit oheň je opravdu těžký, než se to postava naučí
    - proto venku natěžit VŽDY jednu jednotku SOFTWOOD a pak teprve HARDWOOD
    - protože 25% při zapalování SOFTWOOD určitě pomůže, když dojde podpalovač, kterej nikde nenajdete

    - stahuješ-li zvíře z kůže a krájíš jeho maso a šlachy, zapal oheň a nemrzni

    - koukej, kde jsou králíci a nasaď očka - masa málo, ale hlady neumřeš

    - když je vichřice, nechoď ven, raděj využij čas k šití, nebo výrobě

    - každej ponk má 50 pracovních hodin limit, takže šetři výrobou, nejedeš na trh
    - před tvořením můžeš určit, jak dlouho budeš vyrábět, dává to bonus k šanci uspět

    - nebojte se zabíjet zvěř a stahovat ju z kože, nejlepší oblečení získáte právě takhle (ani zimní kabát, ani palčáky, ani impregnovaný boty nejsou tak dobrý, jako jejich ručně vyrobený ekvivalenty)
    - hlídejte si životnost hadrů a opravujte je průběžně

    - máš-li pušku, miř a nestřílej z dálky, přesnost je mnohem horší, než bys od pušky čekal

    - hadry jsou ve finálních (30 dní a víc) fázích jediným zdrojem k opravě toho, co na sobě máte, takže nepodceňovat pobřeží (u jezera nenajdete nic, než ryby)

    - nebojte se vlkům vyhýbat, maximálně vás překvapí ráno před vaším příbytkem
    - nebojte se vlků, opravdu se jim dá vyhnout
    --- jediná výjimka je pobřežní městečko, kde je třeba je do jednoho vyhubit, nechcete-li se s nima potkávat u dveří vaší oblíbené vily

    - nespi na vyhlídce, pokud nemáš dost dřeva na topení


    Určitě si vzpomenu na víc věcí ještě, ale NYX neumožňuje edit
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Právě že můžeš. A jsem teda ten kokot, co ti odpovídá hnusně. Ano, to jsem já. Kokot.

    Nicméně, hození světlice není automaticky úspěch. Jsou vlci (z vlastní zkušenosti), kteří na to serou a umřou pod ostřím mého nože.

    Doporučuju (jakkoliv jsem ho nezkoušel a nemám to ani v úmyslu) vyzkoušet Pilgrim mód, kde na tebe údajně vlci nejdou.
    Poznáš mapu a přežiješ leta.

    Su prostě starej ješitnej zmrd, kterej hledá co největší challenge.

    Omlouvám se, že jsem ti sděloval svoje zážitky ze hry.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    BURKHAR: a proc se nemuzu zeptat tady? :(
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Necuká. A není to nic osobního, opravdu. Já ti chcu pomoct!

    Jednou to ještě zopakuju: "Umři několikrát, tak jako ostatní hráči, než principy pochopili."

    Když to nezafunguje, tak: "Anebo se neboj přečíst těch po kokot (a kolikrát hodně zcestnejch) návodů na Steamu."

    JULIAN
    JULIAN --- ---
    BURKHAR: ti dneska cuka v koutku nebo co? ptam se tu na funkci flare, jestli chces trollit, jdi jinam, nebo me ignoruj. ty tu misto toho soptis, jako kdybych ti prefik starou.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Umři několikrát, tak jako ostatní hráči, než principy pochopili.

    Anebo se neboj přečíst těch po kokot (a kolikrát hodně zcestnejch) návodů na Steamu.

    Než jsem v tom měl jasno, pár smrtí to stálo. Chceš sřílečku? Nehraj to. Chceš příběh? (zatim) To nehraj. Chceš přemýšlet? Přemýšlej. Neni to atomová fyzika a hra ti příjemně a nenápadně ty mechanizmy vysvětluju sama, pokud čteš.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    BURKHAR: jak mam chapat zaklady hry, kdyz ve hre neni totalne zadna napoveda?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam