• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAINTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: může se poučit, ale vyvíjet dál bych již neřekl.
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    MOD_A: a do BB, black boxu zatím nikdo nevidí... nebo ? ,)
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: Proc by se nemohla AI poucit? Pouci se i blbej antispam filtr.
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    rozdíl je v takzvané BLACK BOX. člověk působí jako černá skříňka, po tom co vybere jednu z x možností probehně reakce na akci a on pak zpětně právě na rozdíl od AI, nebo RUR, může, ale nemusí celý algoritmus upravit a pro příště je v BLACK BOX zase úplně jiný. právě diky možnosti zpětně se poučit či nepoučit, tohle AI nedá... nebo? :)) jinými slovy - systémové/systémová informace.
    HARDY
    HARDY --- ---
    KAKAO23: pokud si pamatuju z Tvrdého správně kritiku, tak tam šlo o to, že ano člověk by byl schopen to po čase i pochopit, ale pořád se pohybuje v systému (čínština), který už je vymyšlen myslícími lidmi, ergo nemyslí nic nového, pouze nasává už existující systém stejně jako bys to naučila stroj.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: Pletes inteligenci a schopnost prezit (nebo spis v pripade toho kamene stabilita)

    A vibrace Zeme klidne pust k vode, to je jenom takova vec, co se pise, aby byly ty drahe knizky pro "mystiky" delsi a nebylo trapne, kolik stoji stranka.
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Jeste by me osobne zajimala otazka svobodne vule- lidi maji na vyber a muzou si vybrat z x moznosti Ai ma taky na vyber z x moznosti a bez vnejsiho zasahu vybira nejvhodnejsi eventualitu, jaky je mezi tim rozdil
    Neresim jestli to je nebo neni svobodna vule ale to do jake miry se lisi vyber z x moznosti u cloveka a ai, podle me to je stejne jen ai nesou zatizeni pocity a pripadnym svedomim z nevhodneho vyberu protoze ai asi ani spatne vybrat nemuze pokud bude spravne nakonfigurovany nebo jak to je? Enybády?;)
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: a abych nebyl já za hlupáka, odpovím i tuhle otázku: havran je inteligencí bližší Tobě, takže z Tvého úhlu pohledu se dá řici, že je inteligentnější než šutr. Kdo ale přežije/přežil dobu ledovou, erupce bo jiný šlamastiky tady na Zemi? Havran nebo kámen? Takže z pohledu vesmíru a tudíž tak i z pohledu vědomí je kámen inteligentnější, to však nemusí znamenat chytřejší, žejo,) Vybral si takovou formu bytí/stavu, v které přežívá miliony let a my se z něj učíme, protože on je to co udržuje vibraci Země a potažmo tak potenciál k životu na ní, když už lidé jen vymýšlí AI, programují roboty a sami zahnívají a zahnívají...
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: Ty,)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Jeste jedna vec krz cinsky pokoj- to ze clovek nerozumi neznamena ze tomu tak bude vecne ne? Pokud dostane dost voditek muze se to sam naucit chapat a vsimne si urcitych souvztaznosti zacne odvozovat tim padem to nebude bez pochopeni ne
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Ja ted spis premyslim nad tim co psala LALI o tom ze nekteri lidi si neuvedomuji uvedomovani, ovsem to neznamena ze by byli stejni jako AI nebo jo? Maji AI taky potencial ktery jeste zatim nenasli? Nevi o nem protoze ho ani nehledaji? Jak by se hledani z vlastni vule projevilo na jejich nastaveni? Kde by byla ta zmena a byla by patrna? Zjednodusene bezne by problikavaly zelene svetylka ale pokud by doslo k nejakemu progresu zaridilo bysi to problikavani oranzove barvy treba
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: A je inteligentnejsi sutr nebo havran?
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    a inteligence není nižší ani vyšší, je potřeba si upravit hodnoty, více, dál, nebo efetkivněji, soucitněji, atd... co je vyšší inteligence: selský rozum kliďas či vystudovaný doktor, který to o sobě ví? já mám jasno,D
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: takže další magor kanálník do sbírky.
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: na tuhle otázku znáš odpověď, pokud bys chápal a ctil channeling ze svého ducha... první slovo, druhé slovo, třetí slovo a stačí. Co jsi mi napsal? Myslíš to vážně. 3 slova. Víš to,] a ANO, myslím to srdečně vážně, ale čistě subjektivně Vám to sem píši. Odpočívám po víkendu.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: že jsem tak smělý, myslíš to vážně, nebo jen tak troluješ?
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    respektive vyřešíš, ale s časem se Ti bude měnit, takže svého pravého významu nikdy nenabyde, protože se k němu může jen přibližovat.. něco jako nekonečno
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    bod, v kterém vzniká vědomí je samotná myšlenka. po myšlence a dle její kvality, začne energoinformační pole, což je předstupeň nějaké hmoty růst. a růst je již vědomá záležitost... pak se stane, že byla myšlenka jen sobecká / nikdo další z entit tuto nemá/ růst energoinformačního pole se zastaví a energie se začne pomalu uvolňovat z5 do zdroje... pokud je to myšlenka nesobecká, tudíž prospěšná a konstruktivní, například slovo bůh, bible, víra, zdraví, jídlo, atd... tak sami vidíte, jakou váhu - hmotnost - potažmo hodnotu může takový energo-inforamční pole - kolem myšlenky, slova nakonec i činu nabít. takže vědomí vzniká z mylšenky. už "jeden atomek vědomí" / podle mě nějakej foton, nebo neutrinum, stopro něco kolem světla a éteru / je shopný přebrat si vědomost dle své úrovně energie. takže když někdo vynalezl šroubovák s určitým pocitem, aby mu usnadňoval práci, šroubovák je do jisté míry vědomá věc. hledáte ale vědomí ve smyslu lidské bytosti, ani ne humanoidní rasy, jak mě tu někdo káže o alienech, že jsou to vetřelci? a odku a kam? :)) jakoby byl vesmír Tvůj? :) taky mě napadá, co když opodál existuje planeta Zjara, větší a podobná jako Země, krásnější s vyspělejší civilizací a technikou, která již dávno AI disponuje... A ty lidé budou mluvit česky i anglicky, budou vypadat dost podobně, ne-li stejně, ale budou větší a menší, zdravější a veselější, jakoby trochu pro nás pohádkoví... Prostě Vám chci říct, že představa že jsme jediné lidské bytosti - lidé ve vesmíru, člověci či nadčlověci je trochu zavádějící a tudíž AI ve Vašem slova smyslu chápání nemusí být AI svého významu a hodnoty. Pak máš popletené neznámé a matici nevyřešíš...
    LALINA
    LALINA --- ---
    GAF: no nevim...k cemu by to bylo dobry? Nekdy zkusim nacist svoje boty:)))))))
    LALINA
    LALINA --- ---
    GAF: sebe jakozto entitu, ktera neco vnima a nejak se chova. Ale jestli si uvedomuje takovy to: ja jsem. Samo o sobe. Ne ja jsem hladova, unavena, zaujata.. a hlavne uvedomovani si toho uvedomovani.

    Ne, clovek by to podle me hrotit nemel vubec.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam