• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAINTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: zamer je neco co delas za nejakym ucelem a vis proc to delas, to ze je stroj schopny se upgradeovat neznamena ze ma sebereflexi nebo ze ma zamer, nebo se pletu? nevim
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: mas za to ze se od AI nelisime? respektive lisime jen zakladnim stavebnim kamenem?.)
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: jojo, meleme my, baby na trhu a na naxu nepřítomní pánové Assimov, Koch, Tvrdý, Machala, Penrose a další...co naděláš, nemám fond na to, abych připsvětelům platila, protože čas jsou peníze žjo:)
    vzdělanci píšou seminárky a odhadují tučnost našich šrajtoflí, takovej je svět...

    já bych uvítala někoho s jasným názorem na to, že se AI liší od lidí a dokázal by mě o tom přesvědčit:)) Uvítala bych nějakýho křesťana obeznámenýho s počítačema a aspon nástinem toho, co jsem tu doposavad nastudovali....

    a taky nějakýho vizionáře, kterej se nebojí dívat se do velkýcjh dálek a hloubek (bez pomocí drog, s tím já neumím pracovat, takže k diskusi mi to moc nepomohlo, ale jiným třeba jo :)))
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: to je přesně otázka toho uvědomění, vědomí. Záměrnost. Může-li nevědomý stroj mít záměr. Může-li mít stroj záměr, když nemá sebeuvědomění.
    A co je sebeuvědomění víc, než pouhá technická sebereflexe?

    to nejsou řečnické otázky mající navodit můj názor, aby neznikla mýlka:)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    me by se hlavne libilo kdyby tady prizpel nekdo kdo je v tomhle smeru patricne vzdelany , dyt tu melem jen my jak baby na trhu:D to je zlo proste.)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: tak na to koukni je to spica:) je tam nepostradatelny ten organicky element, ale zase v trosku jinem svetle nez bys cekala, ale me to prijde jako fajn paralela a hodi se mi to k tematu, resi se tam vice veci dohromady v podstate.) ale dopadne to "dobre":D
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: hm ja AI srovnala se svycarskyma hodinkama jen protoze je to funkcni strojek od ktereho ocekavas presne to co ti dava nic vic a nic min, je za tim kopa casu a prace ale nic vic

    a jo jenze my vime proc se chceme dovzdelat, proc co delame, sice nam neco da impuls ale rozhodnem se sami jestli chceme neco delat nebo setrvame ve stavu v kterem nam to nevyhovuje treba...vime proc to delame, ten komp to nevi
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: to jsem bohužel neviděla, ale už jsem se na to několikrát chystala:))
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: já jsem jenom nerozuměla smysl té poslední poznámky a...přiznám se, že ani ted nejsem chytřejší:)
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: no o lidském upgradování vím své:)))) mnohokrát se to nepovede ani když ti to někdo řekne.
    Vždycky tě k tomu něco donutí, přivede...pocit, že tudy a tímjhle způsobem už ne, tkal okolí, úraz, další události v životě.
    Jenom malé procento lidí se upgraduje jenom proto, že může, že se mu zachce.
    vždycky jde o sebereflexi nějakého stavu, který přestává být dostačující a tedy vyvolává potřebu změny. ty tomu říkáš z vlastního popudu, dobře. ale i počítač má takové popudy.
    někdy mi řekně: hele, už mám starej browser, postarej se mi o to. Ale pokud ho nastavím, pokud mu to dovolím, tak i dnešní komp už umí sám reflektovat svůj stav a obnovovat se, aktualizovat se...
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: svycarsky hodinky sou vesmes natahovaci ni?:) soukoli ozubenych kolecek ktera dokonale zapadnou, v tom pripade bych mohla rict ze i muj ovladac je AI ,,,,tohle pro me AI neni
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: švýcarský hodinky - máš na mysli AI ?
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: ale jo, ale ne z jejich vlastniho popudu, v tom vidim rozdil, nekdo jim rekne, hele proste upgradni se, nam to nikdo nerika...dejme tomu? hw sw vytvarime primarne my a my zajistime aby si to kdyztak dotunil, ale sam od sebe jakoze ja chci ted a tady tohle a reknu si o to? ee to myslim ze nejde, nebo jestli jo at me nekdo opravi :)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    me se prave libila ve filmu PI ta myslenka toho organismu v podobe mravence ci co to bylo? jedina ziva vec v pokoji krom hlavniho hrdiny, jinak to bylo kremikovy nebe jestli se to tak da rict
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: AI se může taky rozšiřovat a může růst, například napojováním se na další a další informační okruhy, přidáváním paměti a celkově hardware i software. To, že to dnešní počítače a AI nedělají, neznamená, že by to z principu nešlo.
    Jistě, neporostou koherentně....sakra, už jsem se nakazila disertačním spíkem:))...teda neporostou souvisle a nebude napřed šišlat a podělávat se, nicméně v jejich světě také je růst možný. Jinými prostředky a jiným způsobem, ale je.
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: tak clovek se nechava rad inspirovat inspirativnimi mozky ze:) ne tak AI, ta ma jasne dane cesty a spoje a muze jen po tech, nam se neustale vsecko dovyviji a svym zpusobem komplikuje:D takovy svycarsky hodinky:DDD
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: ale je fakt, že třeba přečtení tý Fantastický cesty mě ochytřilo, takže jsem potom v článcích o vědomí a mysli věděla, co jsou to axony a dendrity.))
    Otázkou je, jestli je opravdu nutné vstřebat několik tisíc slov na ozřejmění dvou, nebo stačí použít slovník cizích slov.)))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: ja si prave myslim ze organicky element je tam nitny neb v sobe nese informaci zivota zmeny transformace a to je vsude ve vesmiru, my jsme uzpusobeni tak ze s otu informaci kterou jsme dostali nejak fungujeme, ai samo o sobe rust nemuze, kamen taky nema neustale stejnou strukturu meni se vyviji i kdyz nepostrehňutelne, tohle u ai s principu nejde docilit
    Tak asimov je mi nejbliz je ctivej a prechrousta ho i pnevzdelanec ignorant;) je jasnej
    LALINA
    LALINA --- ---
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: ...plus mnoha dalšími věcmi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam