• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAINTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    http://oltk.upol.cz/encyklopedie/index.php5/Intencionalita

    tady je to pekne popsane i v souvislosti s AI a proc ji AI nemuzou mit
    LALINA
    LALINA --- ---
    _BENNY: takže to znamená, že intencionalita je, když něčemu věnuju pozornost? Když se soustředím z mnoha věcí na jednu věc?
    Ale jak to souvisí s tím, že to má být podmínka myšlení ? (já jsem jenom opsala vysvětlení pojmu ze slovníku cizích slov, možná není přesné nebo správné?)
    Ještě se podívám jinam, abyste neřekli, že se nesnažím - a ráda se nechám poučit tady.

    Jako když se nezaměřím, nesoustředím na nic z tohoto světa (nevěnuju tomu pozornost), tak nemůžu myslet?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    LALINA: svet je nekonecny, ma nekonecne mnoho detailu, ale ty se presto vedome zameris jen na nejakou cast a te se venujes. prave ted se napriklad venujes ctenim tohoto prispevku, namisto abys pozorovala kontury sveho monitoru. neco takoveho se zda jako samozrejme, ale tak uplne to samozrejme neni. to je intencionalita.
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: super, těším se, že se s námi tady podělíš:)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Hm tak jsem si pujcila paty dil umele inteligence od marika, stepankove a lazanskeho tak jsem zvedava jestli s toho budu moudrejsi je to z roku 2007... Mimoto prvni 4 dily byly rozpucovane coz me dost s.re;)) nicmene po rychlem probehnuti obsahu muzu rict ze nektere kapitoly budou asi dost vyzivne
    LALINA
    LALINA --- ---
    intencionalita = zaměřenost vědomí na svět jako podmínka myšlení

    takže: není mi jasný, co se přesně myslí tím zaměřenost vědomí na svět ........ jakože si všímá světa kolem, že si ho uvědomuje?

    a je skutečně k myšlení nutné, abych měla vědomí takhle přilepené k vnějšímu světu, abych si ho uvědomovala?
    co třeba myšlení ve snu? nebo v meditaci? Může vnitřní svět - při obrácení pozornosti do vnitřního světa-poskytovat možnost k myšlení nezávisla na tom, jestli zrovna vnímám vnější svět?
    LALINA
    LALINA --- ---
    Hazim sem, abych se k tomu mohla vratit, az budu mit vic casu, zatim se to treba bude hodit vam.
    intencionalita - význam slova - Slovník cizích slov
    http://www.slovnik-cizich-slov.net/intencionalita/
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: hm, musím i poopravit asociaci s číslem 23 .)))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: ja drogy neberu nedelaji mi dobre nejsem s tech kteri by byli jejich zastanci;) je to kafe s guatemaly;)
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: ty hele pocem...tohle není kafe, co? ;)))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: ocividne perlim anoz bych si toho byla vedoma..... No ne clovek kterej se nenechava ovlivnovat emocema a je o to ochuzen a pouziva jen cistou logiku ma vyhrano holt ma jednodussi rozhodovani lepe manipuluje a lepe preziva
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: o čem je řeč? jakej nadčlvoěk ve švýcarsku?
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: :))))))))))))))) já jsem na svůj počítač ale hodná, netejrám ho ani trochu:)) spíš někdy on mě;))))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: dobre vnimani a emoce jsou lidske my stvorili ve švajčiarsku nadčloveka;) ne kaslu na to, prosim si nejakeho profika v odvetvi ai
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Mno ja se dostala do faze kdy prestavam tusit co vlastne resime, podle svycaru sme vyrobili v podstate neco co si uvedomuje podle me to uz zavani tejranim
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: :))))sorry:))) třeba to jednou pochopím jinak:)))))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: zis du si koupit housle a kaslu na to;D.... Si musim ujasnit co je pro me vedomi pac podle toho co pises to vypada ze snad...
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: :)))))) jenom jestli cit - myslím tedy jak smyslový vjem tak i emoci - je nutnou podmínkou vědomí a inteligence...si myslím, že nikoli:)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Ok ale nic necejti;) nic pro dnesek si davam padla;) motam se ve spirale ktera je umistena v kruhu takze se motav kruh nebo ve spirale?;D
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: myslela jsem tí, že by měl podobnou kapacitu a integritu systému jako má lidksej mozek

    o napojování jsem nemluvila, ale považuju to za velmi důležitou otázku. V podstatě napojení je nutbné a existuje i u lidí, ačkoli zatím nebylo vědecky pojato - ráno jsme se zabývali prvními pokusy na této strastiplné cestě:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam