• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    - Rady a zkušenosti řidičů z povolání
    - Práce v ČR a zahraničí
    - Platy a chování zaměstnavatelů
    - Vychytávky na cestu, jak si krátíte pauzy, ...
    - Tipy na parkování kde ve městech a na cestách zastavit
    - Pracujete na stálo nebo vás uživí nárazové kšefty?
    - Zkušenosti s využitím vytěžovacích programů
    - Nabídky práce
    - Zkušenosti s celní a policejní kontrolou
    - Aktuální dopravní situace, čemu se kde vyhnout, kudy to objet
    - Kdo čím jezdíte?
    - ...
    rozbalit záhlaví
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: jj, to jsem videl:)
    SM3
    SM3 --- ---
    Sorry za FB, ale pobavilo :)
    https://www.facebook.com/groups/kamionacikamionackyavsichni/permalink/1260800040687479/

    „Doklady jsem zapomněl doma.
    Proč to nezapisuje činnost?
    Protože když nejdou hodiny tak to nezapisuje činnost.
    Jak můžete s takovým tachografem jezdit?
    Týpek jen pokrčí ramenama :D
    Pak probíhá kontrola a auto ve vraku, prý to je na odstavení“ :D
    Geis apod. střelci občas co jsem potkal od PPL aj. vraky, že jsem se bál, že se to předemnou rozsype :D
    Tenkrát na DHL týpci dohulili brko a jedééém :D

    Frajer neumí s digitálem... Dyt říkáte, že jezdíte půl roku, no dyt na školení jsem ještě nebyl, to je po roce nebo po dvou, nerozložený náklad, no dyt to nakládají skladníci :D
    Slušný střelci, můžou být rádi, že je zastavili v ČR :D


    SM3
    SM3 --- ---
    Tvrzení ministra dopravy, že stravné u řidičů kamiónů je součástí mzdy.
    https://www.youtube.com/watch?v=1HwvuDVmzHs
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: se mi snad sen, ty we 2 promile, jak se do toho auta vůbec dostal?
    SM3
    SM3 --- ---
    Řidič nákladního vozu z dnešní smrtelné dopravní nehody nadýchal přes dvě promile | Krimi Plzeň
    https://www.krimi-plzen.cz/a/stret-osobniho-automobilu-s-nakladnim-se-smrtelnymy-nasledky/
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: Kdybych to měl jednoduchý, tak by mě to nebavilo :D
    Můžu sedět ve 12t solo po čr za 30 čistýho bez adr, v podstatě každý den doma, auto před barákem a týpek naprosto v klidu, ale nebaví mě to, radši debil budu běhat po firmách, zkoušet nový věcí a vyjednávat prachy, tahat se x hodin ve dvojkách, vyhazovat nemalý prachy za certifikáty a za prdelí mít 16t střelnýho prachu ;) :D
    Řekl jsem, že se už v životě v čr nenecham zaměstnat, dva roky stačily, to radši odjedu do Dánska, kam mě neustále tahá kámoš zpět a budu tam jezdit za jiných podmínek, než v tomhle kocourkově, navíc mě poslední dobou čím dál tím víc sere jezdit po čr, radši budu jezdit ven než lítat po tankodromu ;)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: ty si vždycky najdeš něco spešl?:)
    sry nemám jak poradit
    k tomu couvání, vždycky se to točí podle první/poslední nápravy, a pak jde ta další řiditelná/ točící se....
    SM3
    SM3 --- ---
    Jezdite nekdo s klasickym vlekem? V nedeli si beru soupravu a mam se s tim naucit couvat pod BDF (na cm), abych s tim jel dalsi vikend sam. Couval jsem s tim jednou a mel jsem z toho docela nervy, ale po 45min jsem to na tu rampu dostal :D
    Na nakl/vykl na to mam 20min slozit/nalozit a je tam zkurvene malo mista, jel jsem s typkem co to lita 2 roky a mel co delat, aby to tam dostal... Tak uvitam nejake smysluplne rady ;)
    S navesem/tandemem zacouvam bez problemu.

    Jezdite nekdo na ZL? Jak to fakturujete, abyste se vyhli schwarzsystemu? Mam vice firem, ale z uradu mi napsali, ze podle zakona musim mit kocesi, coz mrdam, skladat dalsi zkousky, fin. zajisteni apod., kdyz vse maji ty firmy.
    Jde to obejit, ze budu psat, ze jsem pouze odborny dohled nad prepravou? Mam na to od nemeckeho soudu papir, ale vztahuje se to jen na ADR 1 po SRN. Prepravy ADR 1 jsou tak ze 30% fakturace... Na DPP nam uz dosli hodiny u par firem, DPC je blbost kvuli 20h/tyden a zamestnat se nechci, nabidek je na to spousty, ale pronajem me ostatnim firmam, jim bude delat bordel v ucetnictvi :( Zaklad sro, mi prijde blbost, protoze bych musel mit koncesi/zkousky apod.? Zalozit to treba v jinem state? Danove priznani, placeni povinnych picovin je jasne, tomu se vyhnout nechci, jen nechci platit zbytecne sracky kolem, kdyz se snazim delat co nejmene :))
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    SM3: Dneska jsem byl na seminari Raalu a tam rikal, ze to chteli hlavne po ruznejch zednickejch profesich a nejak timhle problemem do toho nechtene spadli i ridici.
    SM3
    SM3 --- ---
    Ze soc mi ještě nic neposlali, tak uvidím co mi napíšou, dam vědět ;)

    Ale když jsem to teď v rychlosti prolítl, tak bych řekl, že spadáme pod:
    Vyslaní zaměstnanci podléhají za splnění podmínek stanovených v nařízeních č. 883/2004 a 987/2009 po dobu nepřesahující 24 měsíců právním předpisům vysílajícího státu (čl. 12(1) nařízení č. 883/2004). Příslušnost k právním předpisům se osvědčuje vystaveným potvrzením A1.

    Jedná se o situaci, kdy zaměstnanec, který obvykle vykonává činnost jménem svého zaměstnavatele na území jednoho členského státu, je dočasně vyslán svým zaměstnavatelem na území jiného členského státu, aby tam pro něj a jeho jménem konal práci.
    Vyslaní pracovníci - Česká správa sociálního zabezpečení
    http://www.cssz.cz/...statu-pojisteni-dle-novych-narizeni-883-2004-a-987-2009/vyslani-pracovnici.htm
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    COCOBRYCE: presne, ja prave taky ne
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: já tam nikde nic o řídičích mkd nevidim...
    SM3
    SM3 --- ---
    JAFMAN: S wechslebruckem soupravou a návěsem/plachta, ale ono bude úplně jedno čím jedeš, pokud jedeš pracovně.. před pár týdny jsem byl ve Švýcarsku a vím, že tam tu A1 řešili kvůli brigádníkům na pomoc se stavbou stánku, ale že to budou chtít i po řidičích v D mě nenapadlo, už jsem psal na sociálku, tak to snad obratem pošlou.
    Nedoplněný data bez papíru o činnostech/dovolené je průser všude, jsi povinnen prokázat každou minutu za posledních 28 dní + kontrolovaný den.

    Pokud by byla sehraná zkušená dvojka na wechslebrucke s vlekem, tak můžu dohodit poměrně zajímavý dlouhodobý kšeft na HPP, odjíždí se ze západu Prahy pravidelné točky do Německa.
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    SM3: čim jeli nevíš?
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    SM3: Dik
    SM3
    SM3 --- ---
    SUMPTN: Píše mi, že neumí poradit, ale zkusila by podat protest na tu pokutu - tam odkud ji poslali a doložit to třeba zaplaceným mýtem ze Švýcarska, potvrzeným dodákem za to auto apod.
    Případně bych zkusil poslat dotaz na Česmad, Das apod.
    SM3
    SM3 --- ---
    Teď mi volal týpek, že jeho dva řidiči dostali v D pokutu 1600 a 1800e za to, že neměli u sebe formulář A1 - má charakter osvědčení, které potvrzuje, jakým právním předpisům sociálního zabezpečení podléhá osoba v něm uvedená, a vystavuje jej vždy ten členský stát, jehož právní předpisy se na danou osobu vztahují.
    Pravidla pro určování příslušnosti - Česká správa sociálního zabezpečení
    http://www.cssz.cz/...dle-novych-narizeni-883-2004-a-987-2009/pravidla-pro-urcovani-prislusnosti.htm

    A třetí řidič dostal 2 000e v D za nedoplněná data na kartě!!! Formulář o činnostech už není potřeba viz SM3: ale musí být doplněná data na kartu.
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    SUMPTN: A za druhe, jak me muzou zvazit a napsat ze jsem mel 42 tun kdyz vozim jen kozly max novej naves po vlastni ose...
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    Muze nekdo poradit jak se zachovat k tem sracum zoll? Prisel mi domu dopis ze me 20.7 zvazili :D pritom v ten mesic jsem byl ve svycarsku. 100%ACAB FOREVER
    SM3
    SM3 --- ---
    KROJC: jj, Kaufland je timhle vyhlaseny, nastesti to mam jen z doslechu... Zazil jsem podstatne delsi cekani nez dnes, vetsinou to mam v pici, pustim film, uvarim apod., ale honi te na cas, kdyz prijedes pozde bez duvodu, tak je pokuta. Duvod je stau a nebo ze to auto horelo :) cumis 2h pred branou a kdyz te pusti dovnitr tak na sundani tech beden mas par minut a musis vypadnout, takze kolem toho auta pomalu behas, chodil za mnou sekuritak a kontroloval kazdou nohu a trn jestli je spravne zajisteny/povoleny, kontrolujes x veci vse je za pokutu... Proc z tech 10 lidi nejde na pauzu 5 a pak se prohodi, kdyz maji nonstop. No nic jsou podstatne horsi veci, ale uz jsme jich vcera meli dost, do toho kolega mlel po 6 za hodinu stejnou vec, takze vic veci dohromady... Jinak prace cista a pohoda, jeste me tam nejspis uvidi :))
    KROJC
    KROJC --- ---
    SM3: Klídek.Zažil sem 13hodin v Makru a 10hodin v Kauflandu.Z toho 3hodky na palety.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam