• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    - Rady a zkušenosti řidičů z povolání
    - Práce v ČR a zahraničí
    - Platy a chování zaměstnavatelů
    - Vychytávky na cestu, jak si krátíte pauzy, ...
    - Tipy na parkování kde ve městech a na cestách zastavit
    - Pracujete na stálo nebo vás uživí nárazové kšefty?
    - Zkušenosti s využitím vytěžovacích programů
    - Nabídky práce
    - Zkušenosti s celní a policejní kontrolou
    - Aktuální dopravní situace, čemu se kde vyhnout, kudy to objet
    - Kdo čím jezdíte?
    - ...
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SM3: zasraný bigbagy :D
    SM3
    SM3 --- ---
    Dneska se zadařilo :D
    Není nad to odjed pomalu 600km a pak jen tak z plezíru přerovnat 7,5t mrkve :D

    SM3
    SM3 --- ---
    Kolaps v Rozvadově. České hranice se staly nejhoršími v Evropě, podle dopravce je situace zoufalá | Doprava | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...i-v-evrope-podle-dopravce-je-situace-zoufala.A200415_164459_ln-doprava_ele
    SM3
    SM3 --- ---
    Minulý týden jsem jel do NL a na CZ/D po mě češi chtělli CMR a občanku - jen na to kouknul a zeptal se jestli jsem v autě sám. Zpět chtěli jen OP na který se pomalu ani nepodíval. Jel jsem tedy kamionem. Zítra jedu opět do NL na Petrovicích do D prý byla 20km kolona včera, tak to zítra vemu přes Rumburk a snad bud klid.
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    MARTENX: Meli ste nejaky dokumenty nebo tak neco??? Nebo ste jim rekli ze jedete tam a zpet???
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    BIGHEAD: s dodávkou zatím můžeš relativně kamkoli. My jedeme do vídně zítra a byli jsme tam i minulý týden (vždy dodávka) a vše bylo ok a nikdo nic neřěsil
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    BIGHEAD: tak zjisti co a jak s tema podminkama a dej vedet.. ja muzu pujcit az pristi tejden
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    PANPOSPA: No tak to by bylo uplne fajn
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    BIGHEAD: pokud bys jel do Vidne, tak kamosovi tam stoji auto, co by potreboval stahnout do prahy a ja bych ti naoplatku mohl pujcit dodavku N1 :)
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    SM3: Zrovna todle hledam a nemohl jsem to nikde najit, pochopil jsem to spravne ze muzu jako dopravce zajet do vidne pro zasilku vozem do 3.5t ale musi mit v TP kat N, objednavku a zivnostak tak bych nemusel do karanteny???
    SM3
    SM3 --- ---
    Rozšíření koronaviru - průběžné info pro dopravce | ČESMAD BOHEMIA
    https://info.odoprave.cz/rozsireni-koronaviru-prubezne-info-pro-dopravce
    SM3
    SM3 --- ---
    KARAMARA: Ono na rampu to vždycky nějak dostaneš, mas tam dost vůle, můžeš být de facto i dost nakřivo, ale pod tu bednu musíš najet rovne a od tykadel vzadu máš tak centimetr na každé straně, ono se to pak trochu porovná, (kdyz neni extra tezka), když už jsi těma trnama v bedně, ale i se mi povedlo, že mi to vzadu z bedny vyskocilo a sundal jsem zadní nohu (ty mrchy jsou vyndavaci a kdyz vypadne, tak ji tam v jednom vratit je dost sranda :) Když tu bednu zbouras a spadne, tak pruser jak hovado - zniceny zbozi + to muze zvednout jen jejich jerab, ktery byl v Nemecku, takze asi levna sranda, pokud by prijel :) Byl to Amazon (DHL).
    Do toho na tebe huláká nějaký debil na place ze mas být za 20 min pryc (sundani a nandani beden) :D
    No, začátky s tím byly hodně veselé :))
    SM3
    SM3 --- ---
    KARAMARA: Já na tohle moc nejsem, ikdyz ty nove Scanie jsou fajn a kluci u jine firmy to maji v plné výbavě a vyšperkované, jede se s tím krasně. Furt je to pro me "lopata" na praci. Mam v planu brzy poridit sve + dodavku (az opadne tahle situace...), tak uvidim jak to bude nakonec vypadat :D
    Těch aut jsem už vystřídal poměrně dost a co jsou nekteří schopný dát za picoviny do auta jsem čuměl, párkrát jsem měl výhled jak z tanku - záclonky, třásně, kostky, lapač snů, policka do půlky okna a z venku kšilt :D
    Vždy se snažím v těch autech na záskoku co nejmíň něco upravovat - ale trasne, kostky a lapac snu co se houpal přes půl okna šel ještě první den. Ty smradlavy chemicky sragory co kazdych 15-30min vystriknou vypínám hned. Vždy vše teda dám do původního stavu, ale občas se nestačím divit co někteří vymyslí...
    Třeba týpek dostal novou Scanii z fabriky a první co udelal, tak si konvici připevnil šroubama skrz ten plast v autě a vysekal díru u spolujezdce, aby si tam mohl dát zásuvku z měniče, když jsem to viděl, tak jsem se musel smát, bylo to hodne prasacky udelany (schvalne priste vyfotim). Byt to moje auto, tak ho asi zastřelím.
    KARAMARA
    KARAMARA --- ---
    SM3: já jsem na tohle ujetej, u nás si tohle nepřejou, kdyby bylo po mým měl bych světýlka i na spoilerech za kabinou a na masce do tvaru V..samozřejmě né kýčovitě. Miluju Scanii a tohle je good
    KARAMARA
    KARAMARA --- ---
    SM3: no něco jsem okoukal jak s tím kroutit aby to jelo tam kam člověk chce, ale dávat to někam na centimetry...:D docela bych si to jen tak z hecu někde na place vyzkoušel. Jasný, kdyby někde sháněli dám vědět, přijde mi ale, že tyhle místa jsou opravdu vyježděný a zabraný starejma kádrovákama co u tý firmy jezdí 30let...co vždycky za důchodce z toho leze :D
    SM3
    SM3 --- ---
    KARAMARA: V NL/DK je to dost běžné, vidam to i v CR poslední dobou nejen potraviny, čím dál tím více.
    Tak náklaďák s návěsem na točně je taková "klasická" souprava o trošku delší :)
    Svého času jsem byl s točnou schopný zacouvat pod wekslebrucke na centimetry, ale stálo to na učení spousty nervů a chvil kdybych to nejraději zapálil - nikdo mě s tím před tím neučil a nic k tomu neřekl a trefit se s tim ze zacatku pod weksl bylo velmi úmorné.
    Tak kdyby potřebovali holanďani někoho na tocku, práce mám tak akorát, ale zkus se ozvat ,)
    KARAMARA
    KARAMARA --- ---
    SM3: u nás holanďani pořídili čubu za návěs, nechali svézt pár soferu a teď na to na place prší. Prý to je spíš u stabilních tras, kde mají jistotu, že nenastanou komplikace. Také mě lákalo tahat 2 návěsy. Náklaďáky s čubou na návěs vídám vcelku často u rodinejch firem v NL, určitě se s tím i líp couvá než s dvěma návěsy :)
    SM3
    SM3 --- ---
    Jezdíte někdo s těma 25,5m? Naves+vlek/nakladak+tahač? Docela bych se s tim projel ,)
    Zatím jsem nenarazil na záskok na tomhle :/
    SM3
    SM3 --- ---
    Příště prý dostanu auto s více svetylkama a povezu kolotoče na matějskou :D

    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    SELECTOR_IX: včera čekání 5 hodin než jsem se dostal k prvním závorám (tam co očuchávájí psi). šíří se zvěsti, že se bude zavírat Londýn, tak nevím, jestli se to týká i Dartfordu. osobně si myslím, že je otázka max 2 týdnů, kdy bude v UK karanténa a pustěj sem jen potraviny a léčiva
    SM3
    SM3 --- ---
    Toto mě dnes nakládalo, docela vychytaný návěs...





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam