• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JAPANPapírové modelářství ✂︎
    Klub papírových modelářů, lepičů a patlalů všeho co z papíru pochází.
    Vkládejte sem: fotky postavených modelů, reporty z průběhu stavby, odkazy na nové vystřihovánky, inspirativní fotky, nápady, postupy, triky... a vše co náleží do tohoto krásného koníčku :) Patlání zdar!

    Některé CZ/SK weby: papirovemodelarstvi.cz | www.papermodelers.sk | minimodel.cz | www.papirovaarcheologie.cz

    Modelářství na Nyxu: [ Plastikové modelářství - letadla, lodě, pozemní technika, figurky... vlastní tvorba, rady, tipy, triky ] | [ Plastikové modelářství - slintací obrázky z internetu ] | [ MODELARENI ] | [ VECICKY Z PAPIRU aneb vytisknu, vystriham a slepim+Origami a spol. ^_^ ]
    rozbalit záhlaví
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    NOIK: nene, podle ciziho navrhu, ale protoze vysledny produkt ma byt darek a vypadat co nejlip a zakoupeny nakres stal za nic, tak jsem si musela udelat zkušební prototyp a ozkoušet si na něm, co a jak dělat a nedělat.

    Což vyústilo v zakoupení jiného nákresu úplně jiné kočky :))

    každopádně děkuji za odpovědi, abíčkářskej trik zkusím, mě s ábíčka lezly příšerný olepený hrůzy :))
    NOIK
    NOIK --- ---
    MAJKA: kočku podle vlastního návrhu? ..slušnej start!:)

    - zlomy klasickým řezátkem, musíš ale opatrně, abys to nepřeřízla úplně ...tak budeš mít ostrej a čistej zlom, to ti neudělá ani pravítko, natož připínáček, kterej ti spíš strukturu papíru potrhá ...pokud chceš mít opačný zlom, starej abíčkářskej trik říká propíchnoput špendlíkem na obou koncích (ale mimo obrázek) linku, papír otočit, spojit propíchlé bodíky a podle toho pak řezat
    - osobně jsem nikdy lak nepoužíval, mělo by to zpevnit, ale hrozí i zkroucení - což asi není ideální završení mnohahodinové piplačky:)

    další jistě doplní ostatní
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Prosím o radu. jsem s papírem začátečnice a dělám papirovou sochu - model kočky. Mam z vyroby prototypu par dotazu k ostrilenějším:

    můžu to dělat normálně z kartonu, nebo je třeba nějakej spešl papír? Gramáž by měla být 200 - 300. Ptám se spíš na to, jestli normální karton ze skicaku je nějak zvlast horsi, nez normalni papir.

    Dale by me zajimalo, jak děláte precizní překlady - rozuměj přeložení papíru tak, aby byla ostrá, jasně definovaná hrana. Železným pravítkem? Nebo přes to po ohybu jezdíte připínáčkem, jak jsem někde viděla?

    pak by mě zajímalo k tomuto modelu: MAIDA - to jsi dělala z předem potištěného papíru? Nebo jak jsi tam dostala tu texturu? Zkoušeli jste někdo hotovej model nějak barevně přestříkávat?

    Poslední dotaz: koupila jsem si lak na papír ve spreji, ale zklamalo mě, že mi nepřišlo, že by vlastnostem papíru něco přidal. Čekala jsem trošku zpevnění, ale bylo to stejné. Špatný sprej, nebo špatné očekávání od laku ve spreji? Co lak ve spreji v kombinaci s barvou, vyžere to?


    Moc děkuji za jakékoliv odpovědi
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    MORIARTY: Hele s tou nástavbou... tak to lehce přelakuj.
    NOIK
    NOIK --- ---
    PRDELOID: nic nepíše, asi posral tu bílou nástavbu:)
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    MORIARTY: tak jak se to vyvíjí? šup šup

    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    MORIARTY: když to nedopadne, udělej patinu
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    RAINBOF: ale s hromadou doplňků včetně jak předpokládám věcí z 3d tiskárny
    Pneumatiky jednoznačně....
    Ale je to masakr...
    PETJU
    PETJU --- ---
    RAINBOF: Je. Uf.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NOIK: to nejni z papíru ze ne...
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    Focke Wulf 190 A-3

    MAIDA
    MAIDA --- ---
    R2-D2

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Taková ta zábavička :o)











    MAIDA
    MAIDA --- ---
    Víkendová rychlovka

    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Papírové království 2016 - Kalendář akcí | SVČ Lužánky
    http://www.luzanky.cz/akce/kalendar-akci/49629/
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    NOIK: to uz tady smlolilo jedno ID, ne? [ MUSHROOMX @ Papírové modelářství ✂︎ ]
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    NOIK: Zetor je ještě v pohodě, ale ten Farmall v 1:32, to je masakr.
    STU
    STU --- ---
    vite co? delejte si tu co chcete :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam