• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GENTIANAAštar akbar!
    Diskuse věnující se mapování a výzkumu náboženských kutilů všeho druhu.
    rozbalit záhlaví
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    GUYVER: ...jak si tak čtu ty texty, některé by se dobře zpívaly za doprovodu chodského pukla. Třeba ta "Satane s velkými kopyty, hříšník ti nebude patřiti". Kdyby se podařilo dát dohromady protisatanové komando, obstarám zbytek, tj. toho pukla. Až budou mít bostlivci zase akci na staromáku, mohlo by tam komando vlítnout se zpěvem a pibrochem.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    LEON_KOWALSKI: V případě vypálených pojistek použijte, prosím, tyto modlitby:
    Modlitby k pokoření Satana II | PETRA BOSTLOVÁ: PRAVDU NELZE UMLČET
    https://petrabostlova.wordpress.com/2015/05/20/modlitby-k-pokoreni-satana-ii/
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    GUYVER: AMEN! Tam sídlí Satan!
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS: Troufám si tvrdit že ve vypálené pojistce žádný Bůh není.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SAMUELARACHNID: Lou Fananek Hagen aka bratr Fanuc loves Petra Bostlova!
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    Promiňte, že vstupuju do t-ologické disputace ( jinak nestvořené b-ží energie, jsou ve světě ale NEJSOU STVOŘENÉ a.k.a : jsou od světa kvalůitativně rozdílné)

    ale co už.

    Pomodleme se, holoto!

    Modleme se za zrušení této červnové hrůzy v Brně…A Boží ochranu a spásu duší před tím Satanovým řáděním. | PETRA BOSTLOVÁ: PRAVDU NELZE UMLČET
    https://petrabostlova.wordpress.com/...-brne-a-bozi-ochranu-a-spasu-dusi-pred-tim-satanovym-radenim/
    ESTEL
    ESTEL --- ---
    NOXNOCTIS: Odkazy na to, že Bůh si je vědom, co se ve stvořeném světě odehrává, máš i ve starém zákoně :o)

    Třeba mě vždycky hluboce dojímal Žalm 139:

    7. Kamž bych zašel od ducha tvého? Aneb kam bych před tváří tvou utekl?
    8. Jestliže bych vstoupil na nebe, tam jsi ty; pakli bych sobě ustlal v hrobě, aj, přítomen jsi.
    9. Vzal-li bych křídla záře jitřní, abych bydlil při nejdalším moři:
    10. I tamť by mne ruka tvá provedla, a pravice tvá by mne popadla.
    11. Dím-li pak: Aspoň tmy, jako v soumrak, přikryjí mne, ale i noc jest světlem vůkol mne.
    12. Aniž ty tmy před tebou ukryti mohou, anobrž noc jako den tobě svítí, rovně tma jako světlo.
    13. Ty zajisté v moci máš ledví má, přioděl jsi mne v životě matky mé.


    V novém zákoně je těch příkladů víc, Bůh si je svého stvoření vědom a stará se o něj, nic se neodehraje bez jeho vůle... atd. Ale to je podobné, jako když matka nebo otec bdí a jsou stále přítomny u svého dítěte a přitom mu "vidí až do žaludku" :o) Není to přítomnost ve smyslu ztotožnění podstaty, jednoty světa a Boha.

    Jediný verš, který by k tomu možná odkazoval, by byl Jan 17,21, vyjádření Ježíšova přání ... aby všichni jedno byli, jako ty, Otče, ve mně, aby i oni jedno v nás byli...

    Ale křesťané nepostavili své vidění světa zrovna na tomhle výroku...

    Můžeš mít svůj výklad bible a své pochopení původního ducha křesťanství, ostatně v tom nebudeš první, kdo se o to pokouší... ale je dobré to odlišovat jako opravdu tvůj výklad... Realita je taková, že myšlenka jednoty Boha a světa (ve smyslu jednotné podstaty) je v křesťanském světě hereze, neodpovídá to daným dogmatům. Což, samozřejmě, nic neříká o tom, jaký pohled je blíž "pravdě".
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    GUYVER: Technicky vzato v lednici být můžeš a pivo v tobě. To jsou ty nuance :o)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NOXNOCTIS: Vesmír prostě není lednička, kterou jde otevřít. .... pro tebe. Pro astronomy jo. Natožpak pro Boha. Pro toho jsou i astronomové lednička, která jde otevřít. A stejně jako astronom není součástí vesmíru a otevítá ho, tak Bůh není součástí astronoma. (Duchem svatým tě zatěžovat nebudu, to by pro tebe nebyl lednička, ale mrazící pult, to bys teprve neotevřel)
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS: V té lednici ale být nemusím. Ani v tom pivu. Pokud vysloveně nechci. Ba, nemusím být ani v sobě.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    SHEALA: asi bych se ztotožnil s naší ledničkou, my máme plechovou, se dvěma motory :o)))
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHORCHEOS: ...a to nejsem na tripu.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SHEALA:
    Byl jsem mužem,
    jdoucím do lednice pro pivo.
    Byl jsem tou lednicí
    a byl jsem i tím pivem.
    Také sám sobě skluznicí.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    LEON_KOWALSKI: klobása se zmrzlinou? dobrou chuť .) sranda, ono ani jít nemusí jít o nějaký nerozlišený guláš. jen o přirozené vnímání všech fenoménů, jak se dávají, včetně uvědomění si pole (vědomí), ve kterém se odehrávají - to je ono sjednocení - a to vše s uvědoměním svého intencionálního směřování ve světě, jakožto individuální bytosti s nepřetržitou kontinuitou svého bytí, neoddělitelnou od Celkovosti světa a pramenící zevnitř.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    LEON_KOWALSKI: je možný že bys zjistil ne že jsi přímo bilý a hranatý, ale že najednou nelze rozlišit mezi tebou a ledničkou. Nebo mezi nečím a něčím jiným.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    AIM_FREEMAN: na tripu bych byl lednička já a ve mě by byl chlazenej kaktusovej džus, csipos kolbasz a jahodová zmrzlina :-)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    LEON_KOWALSKI: no a na tripu bys třeba mohl prožít stav, kdy lednička je součástí tebe a to je daleko větší bžunda;))
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS: Asi jako v případě té ledničky: [ LEON_KOWALSKI @ Aštar akbar! ]

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Ach jo. Vanitas vanitatum et omnia vanitas
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS: Tam ale není nic o přítomnosti.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NOXNOCTIS: když se koukám do ledničky, tak taky vidím co v ní je, aniž bych byl součástí ledničky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam