• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONA_MAKARONAŠťastný rodič, šťastné dítě.
    Tato diskuze se zaobírá zejména tzv. Nevýchovou a učením Naomi Aldort. Jakou výchovu doma upřednostňujete a proč? Praktikujete ve své rodině tyto "alternativní" směry výchovy? Opravdu fungují? Otázky, rady a pomoc ohledně (ne)výchovy vítány.
    rozbalit záhlaví
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SEBIEN: ORIKA: Děkuju. Já teď právě přemýšlím, jak se to teda dělá s těma dvěma dětma :-) Kontaktní rodičovství radí mít děti spíš 3-4 roky od sebe, ale mě to zase přijde daleko. Na druhou stranu teď vidím, jak jsou ta batolata vlastně malinká a potřebujou od mámy spoustu kontaktu a pozornosti.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ONA_MAKARONA: gratuluju :)
    KOTENCE: a tobě taky :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    KOTENCE: tak že taky gratuluju :-)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    ONA_MAKARONA: Taky gratuluju a jsem zvedava, jak vam to pujde. Co to kojeni? Vim, ze ti radili prestat Ladu kojit, ale jak to dopadlo? Ja ted malou odstavila v druhym trimestru, protoze me to hrozne bolelo. Je mi to trochu lito, ale jsem rada, ze jsme to zvladly aspon bez place...
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    Děkuji všem! První noc doma byla sice pěkný nářez, ale věřím, že se brzo všichni sladíme a bude to ok:-)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ONA_MAKARONA: gratuluju a ať jsou na tebe holky hodný, když už chtěly být tak krátce po sobě :)
    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    ONA_MAKARONA: Velika gratulace, je krasna.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    ONA_MAKARONA: Gratuluju, velmi krásná holčička :-)
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    Gratuluju ONA_MAKARONA:
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    Tak má Laduška sestřičku :-)
    Johanka, 25.9. 2015, 4010 g, je to pěkná macatice:-)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Sice to není úplně k tématu, ale přesto posílám pozvánku:
    [ ZEMĚZEN / ostatniother / 25.9.2015 / CR - Zlinsky kraj - Kemp Lopůch, Smraďavka u Buchlovic ]
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    Přišla mi mailem pozvánka na workshop, třeba bude někoho zajímat..
    Family Service a Nevýchova vám přináší zdarma živý přenos online workshopu s Katkou Královou "Co dělat, když miminko pláče
    a vy už nevíte, co s ním”
    http://www.nevychova.cz/zive-vysilani-pro-family-service/?a_aid=55a5243025619&chan=ew1509
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Krkavčí matka: Facku nebo na prdel, to by pomohlo, mladá paní
    http://www.krkavcimatka.cz/2015/09/facku-nebo-na-prdel-to-by-pomohlo-mlada.html
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    GLOBALISTA: Já už jsem si vyhledala na youtube nějaká videa a ve všech bylo řečeno, že prostor mezi matkou a nosítkem má být 10 až 12 cm. Jinak jsem si ho teda objednala, tak jsem zvědavá, jak budu spokojena.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    ONA_MAKARONA: Mám ho z druhé ruky a návod jsem si vygooglila a v češtině teda moc jasný není, někde píšou vzdálenost mezi tebou a nosítkem min. 12 a jinde max. 12 cm, což je podle mě rozdíl a vlastně doteď (4m) pořádně nevím, jak to má být správně. A jinak jak jsem si myslela, že naše Caboo už má odnošeno, tak dnes jsem ho zase využila v kombinaci s Becem na zádech, když jsem potřebovala na rychlý nákup bez zbytečných prodlev.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    INUSHKA: Taky gratuluju! Na Joriku jsem se tesila :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ONA_MAKARONA: Jo, mám tři dny po porodu :-)
    Návod u toho je, jak moc ti bude připadat jasný, to je otázka. Já z něj moc nepochopila. Učila jsem se podle videí na YouTube pro klasický šátek - úvazy kolébka a kříž s kapsou venku, které odpovídají konstrukci Caboo. Sama jsem zvědavá, jak se mi tam teď podaří usadit Joriku, jestli si to pamatuju.
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    A je v balení nějaký jasný návod na ty úvazy? Nebo jste se to učily podle videí na youtube?
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    ONA_MAKARONA: My se pro Caboo stavovali cestou z porodnice, Martu jsem nosila od šestého dne, měla málo přes 2,5 kila. Na ty začátky je super.
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    INUSHKA: Máš čerstvě po porodu? Tak to gratuluji, mě to čeká za necelý měsíc a jelikož Lada ještě nechodí, tak si to moc neumím představit, jak to budu zvládat, proto chci nosit hned od narození - nebo spíš hned, jak to půjde, abych zvládala procházky a tak vůbec. Ladu jsem právě nosila až když byla o něco větší v Manduce a popravdě na klasický šátek si netroufnu, jsem absolutně nezručný typ a i trochu lína se to nějak učit:/ Asi do něho teda půjdu, zatím to zní jako něco, co je přesně pro mě:-)

    PS: vybrala jsi krásné jméno:-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ONA_MAKARONA: Já ho mám, Malvínu jsem v něm nosila asi do nějakých sedmi osmi kilo, pak už mi přišlo, že se moc prověšuje a neposkytuje dostatečnou oporu. Jako první nosítko, než dítě doroste do nějakého většího ergonosítka (my pak pořídili Kibi) mi přišlo fajn, nemusí se složitě vázat, přitom se dobře přizpůsobí. Dá se v něm nosit v kolébce i na svislo.
    Za pár dní snad budu moct napsat čerstvé dojmy, až do něj zkusím dát Joriku. Už ho mám zase vytažené, ale zatím by to moje břicho asi nedalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam