• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONA_MAKARONAŠťastný rodič, šťastné dítě.
    Tato diskuze se zaobírá zejména tzv. Nevýchovou a učením Naomi Aldort. Jakou výchovu doma upřednostňujete a proč? Praktikujete ve své rodině tyto "alternativní" směry výchovy? Opravdu fungují? Otázky, rady a pomoc ohledně (ne)výchovy vítány.
    rozbalit záhlaví
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MARKYSHA: jak kdy, kdyz to neni prikurtovany prave tema kolikama, tak to dolu jde.
    my spolu vzdy vesime pleny, on mi je nosi a pak ty kolicky, ale ted je zacal spis hazet na zem :) a vzhledem k tomu, ze je ted uz vesim ven nad cervenou jilovitou zeminu, tak to neni uplne zadouci...
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    MULTICAT: a taky ti od té doby očesává sušák? :-)
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    SANCHA: to mi povídej dřevěná miska a v ní malý koralek, naučila jsem pidiho tou miskou točit......a každou chvíli hledala koralek
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    VENIKA: no muzes se inspirovat na blozich, napr. tady
    Lenčin blog: 9 - 12 měsíců
    http://rostemesmontessori.blogspot.cz/search/label/9%20-%2012%20m%C4%9Bs%C3%ADc%C5%AF
    Montessori :: Lyssaci
    http://lyssaci.webnode.cz/montessori/
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    SANCHA:
    MULTICAT:
    to nemusi byt jenom o vyrabeni, klidne i o vyuzivani tech beznych veci teda. Me to treba nenapadne a mladej to neobjevi, pritom by to mohl byt hit :)
    Kolicky teda objevil, ty ma taky moc rad. Zatim jinak moc nekramari, ale cekam, ze to prijde brzo. On vlastne moc klasickych hracek nema, aktualne jsou jeho nejoblibenejsi predmety lahvicka od kapek, lzicka, prave ty kolicky, lahev s pitim, drevene korale a par chrestitek a hrkatek.

    Jinak ty koralky s vodou jsou inspirace odsud - http://teachingmama.org/12-sensory-bottle-ideas-one-for-every-month/

    Posledni dobou taky rad vytahuje kapesnicky z krabicky, tak planuju udelat neco jako tohle - http://thediymommy.com/make-an-easy-tactile-baby-toy-from-a-wipes-container/
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    SANCHA: kolíčky, to je hit stále! prokopa strašně bavilo míchat vařečkou v míse, vyndavání věcí z jedné krabičky do druhé. teď má muž takové mini šuplíky na hřebíky, vruty a různé serepetičky, takže je vytahuje, věci vysype a dává nazpět. cokoli odšroubovat a tak dále. ale to je asi OT neb to není návod na to, jak si něo vyrobit :) pardon...
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    SOLEI: no a mas teda nejake tipy? :)
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VENIKA: píšu že to nemáš kupovat :-) to byl jen povzdech. Já taky vyrabim podle situace, nekupuju.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    SOLEI: pisu nesrozumitelne, kdyz pisu, ze to chci vyrabet, nikoli kupovat? Predpokladam, ze pokud koupim barevne flitry, abych mu je spolu s koralky dala do lahve s vodou, aby na ne koukal a hrkal si s nimi, tak se nikde nazev Montessori nevyskytne.
    Primo Montessori kupovat nehodlam, prijde mi to zbytecne. Na tom se shodneme.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VENIKA: lahev s fazolemi, hrnec se špunty od vína a vařečka, okurka a příborový nůž... proč to kupovat? Za název Montessori je vysokohorská přirážka a přitom to není nic jiného než to co máš doma a hrála si s tím tvoje babička
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    HUJERKA: jojo, jakakoli hrkatka jsou v oblibe :)
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    VENIKA: teď spíš občas něco vyrábím pro tříletou, ale když byla malá a teď pro 8 měs. bráchu je super hračka plastová láhev s fazolemi, nebo cokoliv rachotícího hodit do PET lahve - kamínky,.... Moc výroba to teda není, ale třeba ne každýho to napadne :-)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    vyrabite nekdo/vyrabeli jste hracky pro deti? Mam na mysli takove ty senzomotoricke vecicky - lahve naplnene blyskavymi vecmi, sacky s gelem a tvary vevnitr atd. (styl Montessori)
    Syn ma 8m, tak bych rada zacala, vygooglovala jsem nejake tipy, ale pokud s tim ma nekdo zkusenost, uvitam dalsi. Co vase deti bavilo, kde treba nakoupit pomucky, ktere clovek nema zrovna doma bezne atd.

    Jinak jako inspirace, to je teda uz pomerne sofistikovana vyroba, ale tchan nam vyrobil pikler triangle
    Pinterest • The world’s catalog of ideas
    https://www.pinterest.com/...er%20triangle&0=pikler%7Cautocomplete%7C0&1=triangle%7Cautocomplete%7C0
    mladej ho zatim jenom zkouma. Pokud se osvedci, rada bych nechala vyrobit i dalsi podobne "treninkove" hracky.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Helping the Anxious Child or Teen Find Rest | Deborah MacNamara, PhD
    http://macnamara.ca/portfolio/helping-the-anxious-child-or-teen-find-rest/
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Tak já nevim kam s tim :-)
    Mateřská.com: Skutečně zdravá škola
    https://www.youtube.com/watch?v=lAVCBDrFQh8
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    LYDI: Tak to je asi tím, že moje matka se celej život dřela, aby bylo navařeno, uklizeno atd., že na nás skoro neměla čas,...že mám prostě jiné preference :-) Žádná hospodyně taky nejsem, raději lítám s dcerou po venku. Jídlo se vždycky někde nějaký sežene, uvaří něco jednoduchého... Ale že bych trávila v kuchyni celé dopoledne o víkendu třeba, jako moje mamka, to mě ani nehne. A nepovažuju se proto za horší, spíš naopak :-))
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    ELA: To mam teď taky. A přitom toho zase tolik nedělám, ale mezitím pořád kojím mimino a to mi bere čas na nedělenou pozornost pro starší. Je mi to kolikrát líto, protože si s ní hraju a najednou začne bulet mimino a ona začne bejt úplně špatná - ví, že půjdu, a snaží se mě zadržet legrací, vztekem nebo přemlouváním...
    ELA
    ELA --- ---
    LYDI: Tak ja mam zvlast posledni dobou, potom, co se nam ted narodila druha dcera, pocit zase opacnej...neustale se nekde plahocim, misto toho, abych se i za cenu treba ne uplnyho poradku, valela s detma. Mam vycitky v tom opacnym smeru..bohuzel to zatim asi jinak neumim, budu se muset snazit na tom zapracovat. Co opravdu nechci je, aby si me deti pamatovaly jako tu mamu, ktera jen neustale neco dela v domacnosti a tatu, jako toho, kdo si s nima hral a mel na ne cas, pokud byl doma.
    LYDI
    LYDI --- ---
    TORUVIEL:
    YMLADRIS: asi u me jinak. s deckem samotny je to taky dobry. spis to jde asi smerem uklid/vareni/kombinace dite plus ostatni veci. plus to neni ze by nekdo rekl "nedavas" ale spis vidim jine matky jak si uzivaji 2,3 decka v tom uplne zari k tomu udelaji supr markvova polevky, hlavni chod ja nevim co vsechno jeste. ja si v posteli flakam s malou mazlime se a tak je trochu bordel tak co ... jako neni to ze flakam flakam to vubec .. ale asi vidim ten obraz tech zenskych co si desne uzivaji ty decka a tak .. hmm a pak se proste bojim ze se flakam, ze nejaka chyba ze jsem totalne neschopna... /:
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    SANCHA: no na jednu stranu se asi taky otrkas, ale pokud muzete v pohode omezit navstevy, tak je to take dobre reseni, protoze zase pokud to jsou fakt divne typy, tak tem to taky nemusi jit vubec nak vysvetlit a akorat by ses stresovala
    muzes se taky pripravit na to, ze teda nic nereknes tem lidem, ale budes vysvetlovat malemu, ze ty si to nemyslis, a ze podle tebe je v poradku a mas ho rada takoveho jaky je
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam