• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONA_MAKARONAŠťastný rodič, šťastné dítě.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VENIKA: lahev s fazolemi, hrnec se špunty od vína a vařečka, okurka a příborový nůž... proč to kupovat? Za název Montessori je vysokohorská přirážka a přitom to není nic jiného než to co máš doma a hrála si s tím tvoje babička
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    HUJERKA: jojo, jakakoli hrkatka jsou v oblibe :)
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    VENIKA: teď spíš občas něco vyrábím pro tříletou, ale když byla malá a teď pro 8 měs. bráchu je super hračka plastová láhev s fazolemi, nebo cokoliv rachotícího hodit do PET lahve - kamínky,.... Moc výroba to teda není, ale třeba ne každýho to napadne :-)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    vyrabite nekdo/vyrabeli jste hracky pro deti? Mam na mysli takove ty senzomotoricke vecicky - lahve naplnene blyskavymi vecmi, sacky s gelem a tvary vevnitr atd. (styl Montessori)
    Syn ma 8m, tak bych rada zacala, vygooglovala jsem nejake tipy, ale pokud s tim ma nekdo zkusenost, uvitam dalsi. Co vase deti bavilo, kde treba nakoupit pomucky, ktere clovek nema zrovna doma bezne atd.

    Jinak jako inspirace, to je teda uz pomerne sofistikovana vyroba, ale tchan nam vyrobil pikler triangle
    Pinterest • The world’s catalog of ideas
    https://www.pinterest.com/...er%20triangle&0=pikler%7Cautocomplete%7C0&1=triangle%7Cautocomplete%7C0
    mladej ho zatim jenom zkouma. Pokud se osvedci, rada bych nechala vyrobit i dalsi podobne "treninkove" hracky.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Helping the Anxious Child or Teen Find Rest | Deborah MacNamara, PhD
    http://macnamara.ca/portfolio/helping-the-anxious-child-or-teen-find-rest/
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Tak já nevim kam s tim :-)
    Mateřská.com: Skutečně zdravá škola
    https://www.youtube.com/watch?v=lAVCBDrFQh8
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    LYDI: Tak to je asi tím, že moje matka se celej život dřela, aby bylo navařeno, uklizeno atd., že na nás skoro neměla čas,...že mám prostě jiné preference :-) Žádná hospodyně taky nejsem, raději lítám s dcerou po venku. Jídlo se vždycky někde nějaký sežene, uvaří něco jednoduchého... Ale že bych trávila v kuchyni celé dopoledne o víkendu třeba, jako moje mamka, to mě ani nehne. A nepovažuju se proto za horší, spíš naopak :-))
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    ELA: To mam teď taky. A přitom toho zase tolik nedělám, ale mezitím pořád kojím mimino a to mi bere čas na nedělenou pozornost pro starší. Je mi to kolikrát líto, protože si s ní hraju a najednou začne bulet mimino a ona začne bejt úplně špatná - ví, že půjdu, a snaží se mě zadržet legrací, vztekem nebo přemlouváním...
    ELA
    ELA --- ---
    LYDI: Tak ja mam zvlast posledni dobou, potom, co se nam ted narodila druha dcera, pocit zase opacnej...neustale se nekde plahocim, misto toho, abych se i za cenu treba ne uplnyho poradku, valela s detma. Mam vycitky v tom opacnym smeru..bohuzel to zatim asi jinak neumim, budu se muset snazit na tom zapracovat. Co opravdu nechci je, aby si me deti pamatovaly jako tu mamu, ktera jen neustale neco dela v domacnosti a tatu, jako toho, kdo si s nima hral a mel na ne cas, pokud byl doma.
    LYDI
    LYDI --- ---
    TORUVIEL:
    YMLADRIS: asi u me jinak. s deckem samotny je to taky dobry. spis to jde asi smerem uklid/vareni/kombinace dite plus ostatni veci. plus to neni ze by nekdo rekl "nedavas" ale spis vidim jine matky jak si uzivaji 2,3 decka v tom uplne zari k tomu udelaji supr markvova polevky, hlavni chod ja nevim co vsechno jeste. ja si v posteli flakam s malou mazlime se a tak je trochu bordel tak co ... jako neni to ze flakam flakam to vubec .. ale asi vidim ten obraz tech zenskych co si desne uzivaji ty decka a tak .. hmm a pak se proste bojim ze se flakam, ze nejaka chyba ze jsem totalne neschopna... /:
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    SANCHA: no na jednu stranu se asi taky otrkas, ale pokud muzete v pohode omezit navstevy, tak je to take dobre reseni, protoze zase pokud to jsou fakt divne typy, tak tem to taky nemusi jit vubec nak vysvetlit a akorat by ses stresovala
    muzes se taky pripravit na to, ze teda nic nereknes tem lidem, ale budes vysvetlovat malemu, ze ty si to nemyslis, a ze podle tebe je v poradku a mas ho rada takoveho jaky je
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    SANCHA: tak ja se snazim se nejak rozumne ohrazovat, ale teda takovehle urazky u nas nejsou, to je jen vlastne o dudliku, ze uz by ho nemel mit a tak... no muzu te ujistit, ze take neumim vdycky reagovat hned, ale kdyz si to promyslim jak bych teda reagovat chtela a opakuje se to tak uz to davam
    ale jak jsem psala, to co ty tu pises, to uz je podle mne fakt dost urazlive a to bych se pripravila na nake durazne ohrazeni, pokud by se to opakovalo, tak s takovyma lidma by mi nebylo dobre... mozna to i tak nejak formulovat, je nam s vami dobre dokud nezacnete rikat tohle, to by nemuselo nikoho urazit a zaroven se uvidi, jak zalezi ostatnim na tech dobrych vztazich v rodine
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TORUVIEL: ja jsem s ditetem sebejista, protoze to co delam (tvorim pro dite realitu ve ktere se muze dobre rozvijet) je jasny realny konkretni nezpochybnitelny dobry, a navic mi to jde! (dite je uzasny/prosperuje)
    pred ditetem jsem delala vse a nic a vse se dalo zpochybnit (zda moje napady jsou ulet ci co), byla jsem furt v hlave v nejakych ideach

    plus jeste je pro mne ohromne upevnujici ze ja neco ("vizionarsky") razim a chlap to postupne adoptuje jako funkcni, to je silny reality check ze to prejal, takze boost sebejistoty.

    za mne materstvi = emancipace, super
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    LYDI: A víš proč? Možná je to nějaký nezpracovaný téma, který ti mateřstvím vyplulo na povrch... Ale většinou tak nějak člověk tuší, čím to je, odkud to proudí (pokud to ještě není teda zakopaný hluboko v podvědomí).
    Jinak já mám téma studu dost "načatý", v dětství problémy s otcem, on bohužel neuměl s dětmi vůbec jednat (no, ani s dospělými), v tom sensitivním období, kdy dítě řeší stud atd., se mi prostě vysmíval všem mým nápadům (to dělá doteď, je prostě takovej), což prostě zřejmě vytvořilo takovej feeling, že nikdy nejsem dost dobrá, vše co vytvořím, je k smíchu atd. (zvlášť když otec je pro dceru ten první "svět"). K tomu prostě matka s ultra nízkým sebevědomím, která do sebe taky nechala otce "kopat", et voila, mám zaměstnání na celej život, jak se s tímto vypořádat :-) Teď už jim to ani nezazlívám, to proběhlo v pubertě, ale zpracováno ještě zdaleka nemám. Zajímavý je, že já se s dítětem cítím spíš sebejistější, bez dcery jsem zas jak to vysmívané dítě. Občas se bojím, jestli ji nepoužívám jako štít, a nevím, proč jsem s ní vlastně tak sebejistá...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    SEVERINE: Jasně, má to důvody, a vždy to jde dítěti podat nějak pravdivě, ne pouze že "se to nedělá"... Prostě třeba se mi nechce sedět u silnice, protože smrad a hluk. Děti (nebo aspoň to moje :-) jsou imho prostě dost přístupný normální konverzaci a argumentům a i to dost omezuje případné "vzdory", protože dítě vidí, že se s ním člověk baví normálně a ne že jen stále něco zakazuje.
    LYDI
    LYDI --- ---
    heledte, znat to nekdo - mam pocit, ze od dob materstvi citim mnohem vic studu - byt mati, varit, uklizet, pracovat. debilni chybicka ktera nema ani dopady a ja uz se citim, ze sem neschopna /: hach
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    TORUVIEL: já mám opačný sklony, když jsem unavená povolit všechno, což nejde, hlavně Alence. Protože ona to prostě umí, Tonda něco řekne rozkazovacím tónem, pak se vzteká, to je snadný mu nedat všechno, ale to holka chytrá na tebe upře ty svoje obrovské oči, řekne pjošííím, pohladí tě, ukecává...
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    TORUVIEL: u nás se zpívá kdekoli - jen z mhd nás můžou vykázat, tak to tiším (ale zpívám si zostra klidně i na poště, když to taknějak vyplyne) - trička se nosí jak to kdo umí a jí se cokoli - ale třeba u silnice bych neseděla, to má dost logickejch důvodů.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MARKYSHA: Já k tomu mám tendence, když jsem hodně unavená (když se mi už prostě nechce nic řešit). Ale jinak spíš pozoruju, jak moc "benevolentní" jsem oproti jiným rodičům. V uvozovkách proto, že spoustu těch zákazů považuju skutečně za zbytečné (a nejsem benevolentní proto, že bych neměla sílu to zakázat, není to tolerování "zlobení"), a to dítě mě nutí se zamyslet nad tím, co a proč se dělá a nedělá, a jestli to má skutečně důvod, a když má, tak jaký (a jestli je podstatný nebo zanedbatelný). Taky to souvisí s tím, že bych chtěla, aby dcera o věcech přemýšlela, viděla reálné důvody, a jen slepě nenásledovala příkazy a zákazy, protože "autorita".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam