• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SKATEMURAIminimalismus — mám málo věcí a je mi fajn
    Klub o životním stylu minimalismu - mít jen to nejnutnější co člověk sám, jako individualita potřebuje, co se mu líbí, co je k užitku, soustředit se jen na to co člověka baví, mít jen oblečení co skutečně nosí, jen nábytek který opravdu potřebuje, cestovat jen s batohem, vyhazování nepotřebných věcí, každý den 1, či každou novou koupenou věc vyměnit za starou která se vyhodí, dá, prodá :) minimalismus, to je široký pojem.
    Moc se mi líbí článek o situaci vykradení, kdy daným lidem někdo vykradl byt: zloděj však neměl co ukrást, měli minimum nábytku, jen pár oblečení, stůl, a to bylo vše. Všechno drahé co vlastnili, měli přímo u sebe: Nothing to Steal
    Minimalismus v praxi:.......
    Minimalismus česky:
    MINIMALISTÉ
    Minimalismus v práci:
    Tomáš Hajzler
    Příběhy minimalistů:
    MissMinimalist
    ...

    Kultura a umění:
    Filmy o minimalismu:
    Film My věci
    Knihy o minimalismu:
    Máš přiliš mnoho kravin
    Minimalistická literatura.......
    Charles Bukowski ?
    Minimalistický design:
    Minimalissimo

    Blogy:
    The Minimalist
    ZenHabits
    MissMinimalist.........
    mnmlist
    ...
    ...
    ...
    ...

    Kam s přebytečnými věcmi
    Klokánek Chabařovická
    Klokánek Láskova
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...

    rozbalit záhlaví
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    JINX: bazar od Karla tohle dělá. Za provizi nafoti a zainzeruje. Nevím, zda vykupuje nebo to je do komise
    MOGUCAN
    MOGUCAN --- ---
    JINX: na Vinted i na eBay muzes prodat tzv. in bulk/bundle, tedy hromadu veci podobneho druhu najednou. pro prodejce to ale nebyva cenove vyhodny.
    o sluzbe nevim a taky by me to zajimalo
    JINX
    JINX --- ---
    Existuje v ČR nějaká služba kde mohu prodat hromadně věci? Vím, že pro oblečení je třeba Vinted ale tady musí člověk každou věc zvlášť nafotit, vložit, prodat... dá se toto provést nějak jednotně najednou s větším množství věcí?
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Jako fakt mi nepřijde divný, že se někdo přijde bavit o třídění, proč a tak a jak, do auditka na toto téma. Nebo si řekneme, tak nepíisme a rovnou tříďme a zavřeme to tady?
    THE_DARKNESS
    THE_DARKNESS --- ---
    KRISKA: me dost pomohlo to, ze se furt stehuju, to cloveka donuti protrizovat veci. a v novem bydleni chci mit relativne malo nabytku a s tim i ulozneho prostoru, coz mne donuti si nechat opravdu jen veci, ktere pouzivam a chci a budu si uzivat ten pocit, ze ten prostor nemam zamoreny zbytecnostmi. Pokud mas potrebu uvolneny prostor zaplnovat, zkus si tam dat treba kytky.
    Co se knizek tyce, pristupuji k tomu tak, ze knizka ma smysl, kdyz ji nekdo cte (a to jsem fakt ctenar). Takze prochazim knihovnu a uprimne si odpovidam na otazku, zda tu knizku budu jeste nekdy cist a zda by ji nebylo lip v knihovne, kde si ji muze precist vic lidi
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    SATOO: Diky, radia, zpravy, netovy zpravodajstvi uz ignoruju veky a vlastne mi to nechybi, ale s tema lidma asi budu muset zapracovat... nekdy mam pocit, ze se "musim" kamaradit s kazdym, protoze bych mela byt vubec vdecna za to, ze je ochotnej se mnou obcas aspon nekdo pokecat, treba kdyz neni moc dobre, ze lepsi ten upir emoci, nez nikdo... ale rikala sem si, ze obcas, v malym mnozstvi, lepsi nez se trapit... (no ale pomaha to nakonec? mozna, ze vubec, hmm namet k prozkoumani:D

    Jinak se mi zatim celkem dari probirat a nabizet veci, ktery sem dostala darem, to beru jako velkej pokrok. nerikam vsechny, ale... tyhle veci sou asi pro me na zbavovani se nejhorsi kapitola ale po kruckach to jde.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    GEISHA: jo to mas pravdu, ale nechci porad spadat do stejnyho stereotypu, ze veci sou tady, kdyz potrebuju podrzet tak mam aspon to vecny ukotveni... vyhazu, nasysim, vyhazu, nasyslim... potrebovala bych se asi nejak naucit pracovat s tim, ze je nepotrebuju, ze nedokazou nahradit to neexistujici obejmuti... ale v pripade zoufale nestastnosti k nim "nejak" prijdu... jakoze kdyz je vse OK, no problemo ale nevim, zda se to da dlouhodobe udrzet ruku v ruce s tim vnitrnim osamenim, kdy mam aspon "veci" ke kterym si tvorim citovy vazby coz je proste blbost, nemela.bych na veci bezny potreby jako PC, fotak, rifle mit proste citovou vazbu...
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    LADY_MYSKA: To delam, kdyz su doma a muzu to aktivme zpracovavat, davat inzeraty, uklizet. Mela sem zrovna volnou chvili a napadlo me, ze nekdo to treba ma podobe a neco konkretniho mu pomohlo, nebo nekde zminka, navedeni...
    Jinak az budu zase doma, budu pokracovat, ale premyslim o tom i jindy, nez jenom doma.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    KRISKA: takze tvoje potreba je o vecech si psat, nez jit a veci prebrat?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    LADY_MYSKA: protoze sem myslela, ze nekdo treba poradi. Asi, kdybych to umela uchopit sama, tak prece nemam duvod to psat.
    Takze pokud te to obtezuje, tak se ti omlouvam, ze si to musela cist a dalsi moje prispevky necti.
    V kazdym pripade sme na diskusnim foru a nekterym lidem diskuze pomaha tribit myslenky.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    KRISKA: a proc to neudelas a pises tady o tom?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    GEISHA: v kazdym pripade mozna neni dulezity, proc to tak je, ale asi jak se toho zbavit. jak se od toho oprostit, jak byt volna...

    holy vyhazeni veci je fajn na chvili, nez zase prijdou... a nejak v pohode se vejdu do svych 13m2 (bez kuchyne a koupelny) ale citim se nejak zaskladane... na stole stosy, na knihovne stosy... a posledni dobou mi pripada, jak kdybych doma nemohla dychat... citim se stisnene a premyslim, jestli neni cas "riznout"...
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    KRISKA: manzelky blog - mela to podobne
    Pavla Kleiberová - BLOG | Minimalismus, mateřství a zero waste
    https://pavla-kleiberova.cz/
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    jeste sem to tu uplne cely neprecetla... ale i tak mam otazku.

    je mozny, ze hromadeni veci souvisi i s citovou vyprahlosti z detstvi/dospivani a zaroven zitim s fakt malem, napr. jen nekolik ponozek, tech hnusnych umelych od cinanu, casto i prodrenych na osnovu, boty jedny a seslapany, s nekolikrat lepenym zralokem a podobne... versus desny hromadeny veci kdyz to bylo v akci nebo ze sekace na kila...

    mam teda pocit, ze musim mit "vsechno do zasoby", co kdyby se mohlo neco hodit, kalhoty, co kdyz uz nesezenu tenhle dobrej strih, co mi vyhovuje, kdyz se porad vse meni... prijde mi, ze veci mi nahrazuji ten pocit lasky a domova, ze kdyz mam nekde hodne veci tak bych to asi mela povazovat proste za domov + nechci resit, jestli tyhle jediny deravy boty sou dobry do prace, do deste, tak jich mam hromady... neumim se zbavit veci, protoze mi davaji jistotu, ze tady "jsou pro me". Da se s tim nejak efektivne pracovat?

    Obcas propadnu touze toho mit fakt jen malo a nezit v binci a hromade veci a pak si zase uvedomim, ze ziju v binci...

    jak osvobodit dusi, aby mohla zit s malem a neupinala se k tomu, ze veci nezradi, neublizi, neopusti, kdyz nejvic potrebujes podporu, lasku a hrejivou naruc?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    JINX: neco treba z tyveku? namatkou prvni google.odkaz https://www.emp-shop.cz/p/Midnight-Forest---RFID/399064.html
    JINX
    JINX --- ---
    LENNOX: To nechci. Potrebuju totiz sebou nosit alespon 5 karet a par bankovek.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    JINX: jen napad, pokud mas mobil, co mrknout po nejakym pouzdru s kapsickou na karty a pripadne slozenou bankovku? :)
    JINX
    JINX --- ---
    mate nekdo tip na minimalistickou penezenku? (ne z kuze). Potrebuji jen karty a papirove penize, mince ne :)
    FLAIRE
    FLAIRE --- ---
    me dalsi stehovani donutilo prebrat dost veci a furt narazim na to, ze konicky a 8 mesicu zimy si zadaj vybaveni a to holt zabira misto :D ale aspon jsem se dostala do faze, kdy nepotrebuju nic novyho, ale jen vymenovat veci, ktery dosluhujou nebo ktery se rozhodnu upgradovat a to byl tak trochu muj cil :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam