• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILISENTOMOFAGIE
    MILIS
    MILIS --- ---
    tady neco o chovu potemnika
    Domácí chov moučných červů - MojeTerárko.cz
    https://mojeterarko.cz/domaci-chov-moucnych-cervu/
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XBAHNO: motivační obrázek vizuální hodnoty.

    jinak koukám po zdrojích kvalitních bílkovin. moučňáky se mi pěstovat nechce.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    PALEONTOLOG: Kde?
    Ale osobne se mi tohle navlikani na spejle moc neosvedcilo, nebo na to nemam grif.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    DREEK: Cerv se nemnozi, pokud je chces mnozit - a to chces, tak par dospelcu potrebujes. A ti litaji, byt blbe a neradi.
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    K těm červům potřebuješ dospělce kterej bude snášet vajíčka. Před dvaceti lety jsem to řeší s kamosem a došli jsme k závěru ze to je moc náročný. Detaily už si nepomatuju. Z comic conu jsem přinesl cvrcky a děti byli úplně nadšený. Tak pokud mate nějaký návrhy na domácí pěstírnu sem s tím. Rad se zapojil do pokusu.
    DREEK
    DREEK --- ---
    CUBEECHECK: Také doma horkotěžko vysvětluji, že hmyz je jídlo budoucnosti. :D
    CUBEECHECK
    CUBEECHECK --- ---
    DREEK: Já je bohužel mám už taky zakázaný, ani nechtěla ochutnat :-D
    DREEK
    DREEK --- ---
    XBAHNO: U toho moučného červa, jak se řeší to, aby neulétl, resp. to, aby se vůbec nevyvinul do toho stádia?
    DREEK
    DREEK --- ---
    XBAHNO:
    CUBEECHECK:
    Děkuji za reakce. No švábi nejspíše neprojdou doma (navíc se budeme stěhovat do novostavby, takže chov bude zatím v pracovně). :D
    Zatím to vidím na moučné červy, tam jsou nějaká úskalí nebo stačí pořídit plastový box, přidat zeminu/směs/něco a dokrmovat?
    CUBEECHECK
    CUBEECHECK --- ---
    DREEK:
    XBAHNO:
    Já doporučuju šváby, ti jsou totálně nenároční, většina druhů v pokojové teplotě umírá, takže je potřeba je malinko přihřívat (ale zase se doma uteklé kusy nemnoží), jen je některé druhy při konzumaci nutno oloupat a utrhat nožičky, jinak drhnou v krku, takové suchozemské krevety. Navíc až na šváby madagaskarské, kteří trochu syčí (ale je to sranda pro návštěvy) jsou úplně potichu ;-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    DREEK: Kdyz to vezmu z tech beznych, tak bud moucny cervi, coz ma hacek v tom aby neulitli dospelci, nebo cvrcci. Cvrcek domaci je zcela nenarocny, ale urcite zdrhne a bude se mnozit i jinde doma. Cvrcek bananovy potrebuje na rozmnozovani pritapet, takze pokud zdrhne, tak casem chcipne, ale pritapeni taky neco stoji. Tak jako tak, cvrkaji :-(. Sarance je ekonomicky nesmysl, zophobas nic moc. Vcely maji mnohostrany uzitek.
    DREEK
    DREEK --- ---
    Ahoj, zkusím to tady trochu oživit. Samozřejmě na netu najdu spoustu návodu co a jak, ale hledám reálné zkušenosti s chovem hmyzu pro spotřebu.
    Jsem úplný začátečník, takže hledám reálné zkušenosti jak začít, s jakým druhem začít a nějaké tipy co dělat, aby první jídlo neskončilo v kompostu, ale na talíři. :) Případně prosím o nějaké nasměrování na nějaký web, literaturu apod.

    Bohužel vzhledem k situaci ve světě (Ukrajinská pšenice) a k tomu, co se děje s teplotou a počasím, si myslím, že hmyz jako potravina bude víc a víc aktuální.

    Díky!
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    Byl bych rád, kdyby mi to pokrylo aspoň náklady.
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    A ty je prodáváš, nebo jich máš moc a chceš se části zbavit?
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    to nemám nejmenší ponětí :D
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    Na kolik to tak vyjde?
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    Měl by někdo zájem o cvrčky chovaný pro vlastní potřebu na jídlo (živý, sušený, mouka)? Chováme je tak, abysme je pak mohli jíst sami, takže krmíme čerstvou zeleninou, ovocem, šrotem...
    MILIS
    MILIS --- ---
    XBAHNO: boruvky jsem ocekaval.. ostatek musim zkusit ;) diky!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    MILIS: Boruvkovy krem, boruvky, tvaroh, slehacka, cukr, skorice. Sypani zophobas, moucnak a arasidy na masle. Zophobas i moucnaci dva dny krmeny arasidama. Takovej zakusek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam