• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALLOPSYCHOSISSEZNAMKA alkoholiků... need more parties
    "Můžu tě pozvat na kafe?"... "Dozajista, ale udělal jsi ve slově VÍNO hned čtyři hrubé chyby". Seznamka pro milovníky všemožných druhů alkoholu, kteří občas chtějí pít i s někým novým. Protože alkohol v malém množství neuškodí v jakýchkoliv dávkách!
    rozbalit záhlaví
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SUN_VU_KUNG: K té kocovině: Přesně.
    Po whisce, ani po té levné, se mi nikdy nepodařilo mít okno, a když jsem to jo přehnala, tak mi zle bylo, ale nic nesnesitelného.
    Jak si dám víc než dvě piva nebo sklenky vína (a že si vždycky dám víc), tak je to špatné. Kocovina, okna, brrr. Poté, co mi po úterní akci vydrželo být špatně až do pátku jsem se rozhodla, že už se držím jen té whisky :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    ALONSY: Jo, nikomu to neberu :) Ale čich je pro dobrý alkohol strašně důležitý, a když jsou všechny buňky umrtvené tabákovým dýmem, tak si moc nepochutnáš :) Samozřejmě doutník + whisky / rum = požitek :D Ale v dobře větraném prostředí :)

    Hemingway bar právě není nijak přehnaně drahý, jejich drinky a koktejly jsou za úplně v pohodě ceny a zatím to tam bylo vždycky super. Je teda fakt, že nejlepší to bylo ještě v době před rozšířením, to byl opravdu komorní bar, kde bylo i s obsluhou pár lidí a podle toho to vypadalo. Ale je spíš na drinky a rumy, whisky tam sice je, ale není to na ní postavené. To třeba pak Bar'n books - http://www.barandbooks.cz/tynska/ tam ale už ty konzumace lezou opravdu trochu do peněz a je tam dresscode :)

    Joo, jamesonem se dá samozřejmě vylít spolehlivě a kocovina je minimální, to souhlasím, taky ho piju, když v baru není nic moc nabídka a jsem spíš na tahu, než na klidném ochutnávání :D
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    ALONSY: A v Lalibele hlavně plave piraňa v akváriu!
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SUN_VU_KUNG: No, jo, ale skvělej pajzl! A já tam bývám většinou sama. A také už jsem si na to ovzduší asi za ten rok co jsem tam pomalu jak doma zvykla :-D
    Mimochodem, dnes večer tam téměř určitě budu, kdybyste se chtěl někdo stavit ;)

    Nojo, já jsem koukala do záhlaví, že tam jsou podniky typu Hemingway Bar, kam půjdu jednoho dne. Hned poté, až vyhraju ve Sportce :-)

    Vychutnávání dobrého alkoholu je fajn. Od toho mám třeba ten Marpek, kde i ceny jsou příznivé.

    Ale na vylití se mi ten Jameson bohatě stačí a ani mě tolik nezruinuje :)


    SUN_VU_KUNG: Na to to chce asi také výhru ve Sportce :D
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    A když už jsem u těch irských, tak tahle je skvělá :) Fakt doporučuji do baru, černá singlemaltka je nádhera, jemná, lehká...
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Je to sice obyčejnější, ale pokaždé, když tu lahev vidím, mám chuť si nalít :D Sem tam v Praze je, naposled myslím v James Joyce jsem to viděl, ale protože jsme jeli v irských whisky, tak jsem to nechal na jindy...
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Mimochodem, nebyl jste někdo tady? Už delší dobu mě to láká, ale pořád nějak není čas a příležitost zajít :) Sice Bourbony a americké Whisky moc nemusím, ale člověk by v poznávání neměl ustrnout, takže proč neochutnat i kukuřičné legrace :)

    The Bourbon Bar - bar se specializací na bourbon (a koktejly inspirované bourbonem)
    http://www.bourbonbar.cz

    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Lalibela je pajzl, je potřeba s tím počítat :) Tím to nijak nekritizuji, každý podle chuti :) Ale podnik, kde vám "vzduch" svírá plíce tak, že se nejde nadechnout a oči slzí fakt není na vychutnávání kvalitního alkoholu :) Tabákový kouř v určitém množství nevadí, ale tohle bylo na hranici zbraně hromadného ničení :)

    Druhá věc je Whisky jako taková - chodit do baru na Jamesona nebo Tullamorku nemá moc smysl, to mají jednak všude a potom taky nejde o žádný zázrak, ale o průměrné velkoobrátkové lihoviny - klasická nabídka snad i té nejposlednější hospody. Na nich není co vychutnávat, každý je zná a je lepší se posunout dál :)
    DEMONOFANARCHY
    DEMONOFANARCHY --- ---
    ALONSY: Za tu dobu co jsem tam nebyl, pridali docela velkej bar a pipu s pivem a ciderem nemluve o tom ze meli nacnutou lahev:

    Aberlour A´Bunadh Batch No. 49 | Aberlour | Single Malt & Blended Whisky | Skotská whisky
    http://www.topvino.cz/...malt-and-blended-whisky/aberlour/aberlour-abunadh-batch-no-49/de1-wi85.html
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    DEMONOFANARCHY: No jo, dobré whiskey tam mívali prý než jsem začala chodit, ale nikdo to nepil :(
    Ale tak Jameson se dá a mají k tomu dobrého burgera. A pro ty co mají rádi rumy ideál.

    O Marpeku jsem přemšlela zrovna včera, ale ano, z ruky rozhodně je. Odevšaď! :)
    DEMONOFANARCHY
    DEMONOFANARCHY --- ---
    ALONSY: Minulej tyden jsem po delsi dobe navstivil Marpek (mam to tam trochu z ruky na vecerni drink) a vzpomel jsem si jak ta whiskey je vlastne fajn piti:)

    Nicmene podle tveho webu: http://www.lalibela.cz/?page_id=140
    To skoro vypada ze nemaji jedinou singlemaltku, ba co vic ze whiskey tam vidim jen Tulamorku, coz je horsi nez spatne. Nicmene na rum by se asi dalo, tak ja reknu zene at s Vama vymysli nejakej meeting:-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    DEMONOFANARCHY: Zastav se někdy do Lalibeli (Holečkova), pravděpodobně tam budu :-D
    Ale nevím, jestli je to místo vhodné na větší akci.. Asi jo :-)
    DEMONOFANARCHY
    DEMONOFANARCHY --- ---
    ALONSY: Na whiskey bych se pridal take:-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SVORO: Hlásím se k whiskařům :)
    AMYMAL
    AMYMAL --- ---
    Pridavam se! Takze kdy a kam?.]]
    SABATHSASULE
    SABATHSASULE --- ---
    WAMP_ELF: Bílá kuželka:)
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    CALIGULA: Ku Kuželce!
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    CALIGULA: chodim v Plzni do lokálu :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SUN_VU_KUNG: to mi připomnělo mojí mladickou úvahu- když jsem ochutnal poprvé tuzemák- jak mohlo něco "takového" instantně zvednout morálku námořnictva. Došlo mi to až o mnoho let později :).
    QUIXDE
    QUIXDE --- ---
    DRIZDIK: Tam to mam takx rada, i kvuli hermelinu a neskutecne blizkosti.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    SUN_VU_KUNG: V tomhle mě na rumy potěšili v poslední době v U Zvonečku, kousek u metra Ládví. Barmana tam rumy vyloženě baví. Jima Zum Zum na rumy a Stará studna na koňaky samozřejmě ..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam