• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLETunel Blanka a jiné "tunely"
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SAMOUT: Mne by zajimalo, kde je v Praze pruh pro busy, kterej je uzitecnej a ne jen dela zacpy.. Mozna naty Jizni Spojce pred Barrandovsky mostem, tam byly zacpy tak jako tak a nevim zda se po tom zhorsily. On je taky rozdil zabrat 1 pruh ze 3 a 1 pruh ze 2, ze.

    Je to totiz cely nesmysl - jako bezkolizni / vyhrazenou dopravu tu mame metro a tramvaje, autobusy k tomu jsou jaksi navic a skoro nikde se neda udelat pruh ktery by byl v cele trase useku, takze jen vznikne spunt a zacpa o par desitek metru dal, ve ktere pak stoji i ty autobusy.. :(
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    THE_MIRACLE: Njn, ale v Praze je nekolik mist, kde jsou pruhy pro busy na delani umelych zacp. Napriklad mezi Na Padesatem a Skalkou, mezi zastavkami busu Sidliste Kobylisy a prvni zastavkou Kobylisy, zminena Hradcanska atd. Ruzni "experti" z (ne)ziskovych organizaci nam proste zcela vedome a cilene komplikujou zivot.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    ADAMFC: Nicméně i to je možná lepší, než mít prázdnou dvouproudovou silnici, kde nesmíš využívat jeden pruh...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    E2E4: pravě na tu sebranku z auto*matu jsem narážel. Fakt demence a ještě si hrajou na rádoby experty (prý městu rádi poskytnou expertní studie...)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    THE_MIRACLE: Bohuzel jediny kdo to nejak resi je auto*mat, ktery se pasoval na roli medialniho experta (kdykoliv mu novinar zavola, je ochotny neco zblebtnout), takze soucasti kazdyho clanku o doprave v praze je doporuceni auto*matu zuzit jeste vic ulic a zpusobit jeste vetsi zacpy..
    Nak nikomu nedochazi ze kdyz se "zklidni" doprava na hlavnim tahu tak jedine co vznikne je zacpa.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    THE_MIRACLE: to dopadne tak, že to tam svedou do jednoho pruhu na obou stranach
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    ADAMFC: možná by stálo za zvážení ten nesmysl zrušit... na Hradčanské
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    THETAN: občas si dávaj Hradčanskou. I když tam teď asi nepáchnou, protože je tam nulovej provoz i ve špičce
    THETAN
    THETAN --- ---
    SAMOUT: jojo,ten si vybavuju...:-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    SAMOUT: Já nemám nic proti pruhům pro autobusy tam, kde jsou kolony stejně. Ale vytvářet kolony tam kde nejsou pruhem pro autobusy je fakt nesmysl a jde to proti jeho účelu. Totéž platí o těch nesmyslech kdy se zabere jeden pruh. Já si myslím, že mi taky ekologie není úplně lhostejná, ale holt moje názory jsou takové, že lepší než kolona je plynulý, byť hustý, provoz. Takové ty domněnky, že když je teď Blanka a Praha je volnější, tak se musí zúžit co se dá, aby nezačalo jezdit víc řidičů, to je fakt na hlavu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    THETAN: Z Lehovce dolu do Hloubetina, jediny bus pruh ktery je 24/7.
    SITH
    SITH --- ---
    THETAN: stojej pravidelne na jizni spojce
    THETAN
    THETAN --- ---
    SAMOUT: no ještě jsem nezažil poldu u bus pruhu
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    THE_MIRACLE: Nedokážu si představit, že by v Praze došlo k něčemu takovému došlo v Praze. A obecně mě tomdost překvapuje, bo pruhy pro busy jsou nejen krásně sluníčkové, ale taky spolehlivě plní městskou pokladnu díky pokutám.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Pardubice kvůli kolonám aut ruší vyhrazené pruhy, kolaps teď hrozí MHD - iDNES.cz
    http://pardubice.idnes.cz/...pruhy-fjp-/pardubice-zpravy.aspx?c=A151019_2199465_pardubice-zpravy_msv

    Tomu říkám rozumný přístup. Vyzkouší se a uvidí se.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Tunelem Blanka jezdí 70 tisíc aut denně. Je to víc, než se čekalo - iDNES.cz
    http://praha.idnes.cz/...0-tisic-aut-denne-f0t-/praha-zpravy.aspx?c=A151019_2199556_praha-zpravy_nub
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    JAFMAN: je k tomu takova pekna mapka... celkem vymluvna :) Jestli je komunikace na povrchu nebo pod zemi se AFAIK neresi.
    SM3
    SM3 --- ---
    JAFMAN: Zákaz je nad 12t, několikrát projeto s 12t a urychlení je značné ;) Bacha na rychlost kamery jsou snad po celé délce tunelu...
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    Napise mi pls nekdo jak je to se zakazem nakladaku do Blanky? Jen nad 12t a treba 7,5t muze nebo vsechny nakl. vozidla nemuzou??
    Diky za objasneni!
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    On to ten ekobolševickej dobytek myslel vážně s tou Veletržní...

    Blankou projel milion aut. O víkendu se tunel zavře kvůli kontrole - iDNES.cz
    http://praha.idnes.cz/...avrou-kvuli-udrzbe-fe3-/praha-zpravy.aspx?c=A151009_125249_praha-zpravy_nub
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam