• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLDHEREINTERNETOVÉ SEZNAMKY – tipy a triky
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: ahoj koudy, moc ti to sluší, jenomže tohle není odpověď na inzerát. mám jednu palčivou otázku, která mě trápí a ty bys mi mohl poradit. co je to ONS?
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    RENA_SULIROVA: Tak takhle malý plat jsem jako Ing. měl naposledy před čtvrt stoletím a to jsem nikdy nepracoval v Praze...
    Něco děláš špatně holka.
    No, ono toho bude víc než "něco"...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    RENA_SULIROVA: Ja to mam zapnuty jen pro holky 25-29 let, ktere maji vejsku, vydelavaji 50k mesicne+ a nemaji velkou prdel. Pro tebe zustava muj profil skrytej.

    PROSTE_LO
    PROSTE_LO --- ---
    AVATAR: Já bych tedy pravděpodobně měla nárok na příspěvek na bydlení. Jsem na rodicaku a přítel v tomto bytě nemá trvalé bydliště. Ale tak žije tady a hlavně by mi to přišlo dost blbý peníze čerpat, když nějak vycházíme. Surprise surprise, daně jsem odváděla také dlouho..
    Nedávno jsme se o tom bavili s přítelem, protože jeden známý taky příspěvek pobírá ne zcela oprávněně.. A nepřišlo nám to v pohodě příspěvek pobírat, když nejsme v prdeli. A je jasné, že prostě o ten plat méně jde dost cítit. Těch 10k měsíčně je dost směšná částka. (Nicméně díky za to. Jen prostě nepočítám, že stát mě bude živit..).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    AVATAR: a vona pizda brečí, že až se jí kouknou do konta, že už mít nárok nebude. to je fakt dada, twl :D
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ja mam radost, ze ty prachy konci u nemocnych lidi, co se o sebe neumi postarat. Uplne mi to dodava duveru v nas socialni system.
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    RENA_SULIROVA: Hurry up, setri, 250k a jsi milionarka. Davam tomu 2 roky.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    RENA_SULIROVA:

    kdybych měla dítě, chci skončit v práci na deset let úplně.

    lol
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAVARA: si představ, že jí to vyjde a ona zas chytne nějakou epizodu a dítě vysoudí partner a ona bude platit výživný ^_^ to by ji trefilo
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PALEONTOLOG: A i když má nadprůměrný (má?) plat, stejně na hledání chlapce, po kterém tak touží, nedá ani korunu
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    RENA_SULIROVA: no já stejně nechápu, jak může bejt člověk rok bez práce, vždyť je stále co dělat, i když to zrovna nemusí vonět. a o lidech, co si vezmou plošnej příspěvěk na energie, ačkoliv vlastní nemovitosti a mají nadprůměrnej plat, si taky myslím svoje. koukám, že mám na příspěvěk nárok a asi to zvážím, vzhledem k některejm okolnostem. máš pravdu, že to může člověk nechat i dětem, nebo charitě.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RENA_SULIROVA: Živit gaučovou povalečku deset let, co si není ochotna zaplatit ani Tinder Tatoo, to je určitě něco, po čem chlapi touží :)
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    PALEONTOLOG: Tak si o to zažádej a dej to dětem jako peníze navíc.

    Nikdy nevíš, kdy může být hůř a ty peníze se budou hodit.

    Jsou to přeci jen peníze z tvých daní.

    Já se poučila z doby, kdy jsem měla rok nulovej příjem, chodil mi příspěvek na bydlení 7000 kč, i když nájem jsem měla 13000 kč.

    A jelikož jsem měla nějaký peníze na účtě, tak jsem neměla nárok na hmotnou nouzi a tím pádem mi NA JÍDLO NEDALI VŮBEC NIC!

    Takže jsem po zaplacení nájmu 13000 a 3000 na jídlo byla každej měsíc 9000 v mínusu.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    OVERWATCH: Ale já si chci v dohledný době dát zkrácenej úvazek a mít nárok na příspěvek na bydlení!

    A kdybych měla dítě, chci skončit v práci na deset let úplně.

    Proč má jako nějakej kokot s bytem, barákem a auťákem čerpat příspěvek na bydlení.

    A já, která nic z toho nemám a mám sotva desetinu jeho majetku ve formě peněz na účtu, příspěvek čerpat nemám, sama ženská v bytě?!!!
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    RENA_SULIROVA: vidíš, já nemám naúčtě skoro nic a o příspěvky nežebrám, ačkoliv platím výživný na děti a mám nájem za 19k. někteří prostě umí jen brečet a svalovat vinu na zlej svět a nespravedlnost všehomíra. a to je taky redflag :D
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    RENA_SULIROVA: Bud sobestacna a kasli na prispevky. Mne taky nikdo nic neda, a ani nic od nikoho nechci. ;o)
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    NAVARA:
    RENA_SULIROVA:

    Je na tom nefér, že já, která nemám ani byt, ani dům, ani auto, ale ,,jen" kolo, lyže a ca 750 tis. na účtu, stavebku a penzijku, nebudu mít na příspěvek nárok.

    I když jsem opuštěná žena, která by rozhodně z daní, který zaplatí můj programátorskej bývalej, po kterým mi nic nezůstalo a z daní, které jsem v minulosti odvedla, měla dostat příspěvek.

    Zatímco někdo, kdo má byt, rekreační objekt tedy barák a auto, ale má na účtu méně jak sto tisíc, TEN PŘÍSPĚVEK DOSTANE.

    Kreténi! Kdo tohle jako vymyslel?!
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    RENA_SULIROVA:

    ,,Výše příspěvku na bydlení se stanoví jako rozdíl mezi průměrnými náklady na bydlení za rozhodné období a příjmem rodiny vynásobeným koeficientem 0,30. "

    Já to mám myslím:

    12000 - 0,3 x 31500 čistýho = 12000-9450= 2550
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    NAVARA: Je to v případě, pokud 30 % čistý mzdy nestačí na nájem.

    Vykazuje se to dvakrát ročně a zrovna prosinec, kdy jsem dostala 13. plat, vykazovat nebudu.

    Ale od příštího roku budou zkoumat to, co má člověk na účtě, i v případě příspěvku na bydlení, takže my skoro-milionáři už nic nedostaneme.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SATOO: Jako také se divím, že pražská inženýrka řeší (a dostane) podporu na bydlení…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam