• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLDHEREINTERNETOVÉ SEZNAMKY – tipy a triky
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    FRIENDSHIPPOWER: nojo ale kdyz vona takovejten urputnej pristup "Musim kosit musim kosit musim kosit, jsem strasne vykonnej sekac a nemam cas ani nabrousit si kosu!" A s takovejma lidma je to dycky slozity..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RENA_SULIROVA: Nemam snahu te shazovat, spis jestli si jista, ze bravurne zvladas co popisujes, tak by mozna bylo dobre se posunout a nasledne si rict o vyrazne navyseni mzdy.

    Na kontrolorku kvality, umerne platu ktery pises, staci stredni a bezne tam za tyhle penize delaji holky se SPSCH, nerikej ze zadny takovy neznas. Jazykove vybaveni maji pravda leckdy spis na urovni vlozit text do google translate a zpet.

    Na managerku kvality pak je potreba ta VSCHT a jazyky na urovni umet prezit conf call. Ale bere se za to tak 2x tolik a vice + sluzebni auto (protoze i pokud mate jeden provoz, tak je potreba objet i sklady, dodavatele, odberatele) RENA_SULIROVA.

    A potom by IMHO spis i klaply ty, zatim nepovzbudive, kalkulace...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VERSONNENHEIT: na psisku, což?
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    DELIRIUM: kdepak, je to reálná osoba, několikrát jsem měla tu čest jí spatřit na vlastní oči.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MICHELLEDANIELS: no na kurzy.cz s tim mym modelem ostatni vydaje nepohly nijak, to ale nemusi nutne nic znamenat
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Renaaaatooo prosim postni neco zachran trh s bydlením
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    PALEONTOLOG: těch žádostí vyplnujeme s kolegyní asi 20 kazde čtvrtletí. Počítá se nájem + poplaty + energie. Ja mam třeba najem včetně energii, takže bych nedokladala platby za energie, ale pouze najem a dle nájemní smlouvy lze pak videt rozklad platby za najem.
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    PALEONTOLOG: Teoreticky bych měl na příspěvek úplně v pohodě nárok, prakticky by mne slovy mých předků "hanba fackovala".

    Dům mám na hypotéku a i s ohledem na to co jsem předplatil to byla zatraceně zisková investice. Zjednodušeně jsem si 3 vzal hypoteku, zaplatil celkem i s úroky cca 5,5 ale ten dům má mezitím hodnotu 12
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MICHELLEDANIELS: v této kalkulačce nemají "ostatní náklady" na výši příspěvku pro 2024 vliv, zásadní je "nájem" a "příjem". Nicméně

    Příspěvek na bydlení 2024 - kalkulačka: Navýšení kvůli cenám energií končí. | Kurzy.cz
    https://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-bydleni/


    MMORT7: no jako nepopírám, že bydlení ve vlastním, kor když to nemusíš splácet bance, je terno. jak se vyjádřil la_piovra, to je skutečnej důvod sociálních nerovností u nás. vlastní vs nevlastní. a když vidím v kalkulačce tu výší příspěvku, tak se k renatě asi přidám, nechat ležet 5k na zemi je falešný hrdinství :D
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    PALEONTOLOG: Ok. Sice je to suma vyšší než moje náklady na dům více jak dvojnásobné plochy, ale zase nemám v bungalovu výtah :-).

    Ještě tedy mimo téma musím konstatovat, že mi přijde jako dost úchylné, když se my z vesnice ze svých daní skládáme, aby Renatka a spol. mohli bydlet v Praze.
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    NELLAS: Touto optikou mne to nenapadlo posuzovat, správná připomínka...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MMORT7: Myslíš, že ti to jako seznamovací téma bude co platné? :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MMORT7: když vycházím z posledního nájmu, tak to bylo družstvo, zahrnovalo to vodu, teplo, popelnice, fond oprav a úklid. je to tady okometricky vyšší, ale je to taky velkej barák, nehospodárnej a plocha bytu je taky větší. ví bůh jestli vyšší patra nepříspívají víc na výtah. no nepřijde mi to nereálný a hlavně, celej příklad s 15k je o tom, že to skutečně existuje jako položka "nájem". tedy diskuze o 18k je už úplně mimo, to nechme šťouralům z nory bez vazby na reality a fakta.
    bavme se o Reny, ta chce příspěvěk na byt, tak to by asi měla mít vyšší nájem, aby dosáhla na těch 30% příjmu, žejo. z levnýho nájmu nic nepřiteče.. takže logiku by měla použít spíš naopak.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    PALEONTOLOG: kliid. Najem 18tis. slecna Ing. Rena hleda kvuli příspěvku na bydlení a tam se počítají komplet naklady na bydlení jako vydaj... nebo už se tu jen hadame, zda jde najít levné slušné bydlení? To jsme si snad uz všichni vyzkouseli, že bez znamych nebo velkeho štěstí je celkem nemožné a vzdy vyhraje ten, kdo nabidne vic :)
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    NELLAS: Protoze tvoje "plus co si tam majitel zahrne" mi úplně nedává smysl. To si tam může zahrnout třeba "odmena majiteli" a nemá to žádná pravidla?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MMORT7: Proč se ptáš mě?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    PALEONTOLOG: Já tady na někoho útočím? Nejsi to ty, co se mi tu onehdy vysmíval, že zase moralizuju? Hm?
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    NELLAS: Takže nájem 50kc měsíčně a poplatky 25.000 jsou ok a levný nájem?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NELLAS: spíš byste si měli rozdat sirky a vylosovat k útokům na lidi nějakou ostřejší tužku, se mi zdá.
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    PALEONTOLOG: Už víc jak čtvrt bydlím ve svém a obecně si svůj život financují sám.
    Takže nevím co jsou poplatky. Na popelnice mi to přijde trochu moc. Fond oprav by snad měl.byt zahrnuty v najmu.
    Proto se ptám co to jsou ty poplatky? Elektřina a plyn jsou stranou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam