• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    VERCASKOCKAMA:ja ted dipla tohle https://www.facebook.com/groups/609344755866370/663880543746124/?notif_t=group_comment_reply
    pani rikala, ze by to mohlo byt, no. I se mi libi, tak uvidime :D
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    FRENNET: Taky jsem docela dlouho nepřihodila.... čekám buď na nějaký, který by mě hodně vzhledově zaujal, nebo na něco ve vel. 4 :-/
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Ja ty dipovaci skupiny kaslu! Oni tam maj furt jenom megasatky, ze kterych bych postavila stan jak pro sebe tak pro prdku!
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    SANCHA: To bude asi souviset s dítětem, které na zádech drží samo :D
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA:hehe, jo no...Holčička pěkně spolupracuje...(+: třeba to taky přijde časem (+:
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    :) (akorát pořád nechápu, jak je možné, aby dítě drželo na zádech a neodcházelo pryč, já musím šátek při vázání držet v zubech, aby se mi na zádech nehemžil :D )

    Ako sa kedysi nosilo v batohu
    https://www.youtube.com/watch?v=JxleElIk4_0
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    (((+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    RYNA: Kibi se občas objevi sem tam na nějakém eshopu a hned je pryč...je totiž nastavitelné jak pro mrňata tak pro tříleťáky tak se po nich hned slehne zem...Já si ho taky kupovala ze Slovenskeho eshopu u nás nic nebylo...a mojí slečně prostě všechno bylo malé...Proporčně je prostě větší a až kibi nám oboum teda všem třem i s mužem sedlo...
    RYNA
    RYNA --- ---
    Mimochodem, nevíte, co se stalo se značkou Kibi? Jejich nosítka jsou všude vyprodaná a na stránkách nemají informace o tom, že by to mělo být v brzké době jinak.
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Já si ani neumím představit, že s tak krátkým šátkem jde vůbec něco udělat, max. s kroužkama jakoby ringsling... nevidím tu výhodu krátkého šátku nějak, i ta trojka mi připadá skoro nedostatečná... asi je to o zkušenosti dost, uznávám

    FRENNET: :D
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KLEVKA: jj nainfikovala mne VERCASKOCKAMA :D, ale jak rikam same 5-6-7. Semo tamo nejaka ta 4 a k tomu jeste moje vybiravost (nechci prouzky, no).
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    FRENNET: fidella sou super satky.. taky mi lezi v hlave...sla bych do nej hned (+: taky dipujes?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: dvojka je podle me dobra na poponeseni vetsiho ditka ze ho pekne smotas do kabelky a udelas jen rebozo na zada...
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KOTENCE: Mám vel. 36-38 a trojka je taktak, čtyřka by byla mnohem variabilnější... Někdo zkušenější a šikovnější by asi říkal něco jiného (osobně mi třeba uniká smysl šátku ve vel. 2 :D ), s trojkou zvládám jen batoh na záda/na břicho, klokana a teď pracuju na smyčce na bok... se čtyřkou by šel i ten KsK a možná i dvojitý kříž
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Jinak ty dipovaci skupiny na fcbk jsou super, ale oni tam furt maji takovy megavelikosti 6, 7 a pod. 4 max 5 skoro nic :(
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOTENCE: presne!
    Jinak mam taky jeden Vatanai, od sousedky a teda zanoseny. Mam s nim vsak porad problem poradne ho dotahnout. Dotahnu, dotahnu, udelam i ca-ca tanec, ale po chvili stejne musim dotahovat znovu. Je to mou nezkusenosti, nebo se spatne dotahuje (cista bavlna). Rada bych i neco klouzavejsiho. Ta sousedka mi jeste doporucovala Hopedizz a Didimos.
    Jenomze, ja se zamilovala do:
    Fidella Sirens raspberry - iSatky.cz
    http://www.isatky.cz/cs/fidella/1248-fidella-sirens-raspberry.html
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ...

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    rainbow frog - trocha ručně tkané duhy

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: http://www.wrapyouinlove.com/category/tutorials/size-3-tutorials/

    tady jsou videjka ke trojce...je toho celkem dost....ale ja osobne bych rada 4 nez se naucim nove uvazy tak mi to trva a to dotahovani je snazsi kdyz mas trosku latky navic a nemusis se stresovat ze to pak nezauzlujes...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLEVKA: Úplně jste mě tady nakazily a teď vybírám další šátek. Zatím jsem celou dobu vystačila s jedním Vatanai, ale teď chci ještě ten krátkej a pak asi i elastik na novorozence :-)
    Myslíš, že je potřeba ta čtyřka? Já uvažovala nad trojkou na ty poponášecí úvazy - je to hlavně do lesa za barákem. Ale podle fotky bych řekla, že jsem větší než ty a ještě budu mít to břicho, tak teď váhám...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Testování : Boba Soho
    Testované nosítko se mi na pohled moc líbilo, mělo krásný vzor. Celkově mi přišlo, jako pěkně provedené, ramenní popruhy hodně polstrované, také mi po povolení bederního pásu bylo na všech frontách pohodlnné...
    Nevýhodou bylo, že jsem v něm nebyla schopná nakojit, dítko mi nešlo pěkně sesunout dolů jako v kibi. Pro mě mega nevýhoda. Bez kojení v nosítku už neexistuju...Dál si myslím že i když Boba pamatuje na větší nošence přídavnými třmínky, tak nedocílím ergonomické polohy jak by se mě líbila...nezakulatí se ani trochu záda...
    Celkově bych to shrnula tak, že nosítko je sice hodně pohodlnné, ale praktičtější bude určitě na proporčně menší dítko, než je to moje...
    Velké poděkování patří všem co se na testování podílejí a organizují ho. Jsem za tu možnost velmi vděčná.
    Spokojeným dětem a nošení zdar (+:

    Boba Soho ergonomické nosítko - iSatky.cz
    http://www.isatky.cz/en/boba/503-boba-soho-ergonomicke-nositko.html

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam