• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    FRENNET: fidella sou super satky.. taky mi lezi v hlave...sla bych do nej hned (+: taky dipujes?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOTENCE: presne!
    Jinak mam taky jeden Vatanai, od sousedky a teda zanoseny. Mam s nim vsak porad problem poradne ho dotahnout. Dotahnu, dotahnu, udelam i ca-ca tanec, ale po chvili stejne musim dotahovat znovu. Je to mou nezkusenosti, nebo se spatne dotahuje (cista bavlna). Rada bych i neco klouzavejsiho. Ta sousedka mi jeste doporucovala Hopedizz a Didimos.
    Jenomze, ja se zamilovala do:
    Fidella Sirens raspberry - iSatky.cz
    http://www.isatky.cz/cs/fidella/1248-fidella-sirens-raspberry.html
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ...

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    rainbow frog - trocha ručně tkané duhy

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: http://www.wrapyouinlove.com/category/tutorials/size-3-tutorials/

    tady jsou videjka ke trojce...je toho celkem dost....ale ja osobne bych rada 4 nez se naucim nove uvazy tak mi to trva a to dotahovani je snazsi kdyz mas trosku latky navic a nemusis se stresovat ze to pak nezauzlujes...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLEVKA: Úplně jste mě tady nakazily a teď vybírám další šátek. Zatím jsem celou dobu vystačila s jedním Vatanai, ale teď chci ještě ten krátkej a pak asi i elastik na novorozence :-)
    Myslíš, že je potřeba ta čtyřka? Já uvažovala nad trojkou na ty poponášecí úvazy - je to hlavně do lesa za barákem. Ale podle fotky bych řekla, že jsem větší než ty a ještě budu mít to břicho, tak teď váhám...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Testování : Boba Soho
    Testované nosítko se mi na pohled moc líbilo, mělo krásný vzor. Celkově mi přišlo, jako pěkně provedené, ramenní popruhy hodně polstrované, také mi po povolení bederního pásu bylo na všech frontách pohodlnné...
    Nevýhodou bylo, že jsem v něm nebyla schopná nakojit, dítko mi nešlo pěkně sesunout dolů jako v kibi. Pro mě mega nevýhoda. Bez kojení v nosítku už neexistuju...Dál si myslím že i když Boba pamatuje na větší nošence přídavnými třmínky, tak nedocílím ergonomické polohy jak by se mě líbila...nezakulatí se ani trochu záda...
    Celkově bych to shrnula tak, že nosítko je sice hodně pohodlnné, ale praktičtější bude určitě na proporčně menší dítko, než je to moje...
    Velké poděkování patří všem co se na testování podílejí a organizují ho. Jsem za tu možnost velmi vděčná.
    Spokojeným dětem a nošení zdar (+:

    Boba Soho ergonomické nosítko - iSatky.cz
    http://www.isatky.cz/en/boba/503-boba-soho-ergonomicke-nositko.html

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: paráda...!!! DH je super na domaci prace...(+: moje slecna taky ze vseho ruce uz vytahuje nejakou dobu...jinak myslim, ze abys ji uplne odkrvila nohy, bys ji musela obmotat nejakym spagatem (+:
    sa kdyby ji to bolelo asi by ti to dala patricne najevo (+: taky mam sestku a nutne potrebuju ctyrku (+:
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Dneska jsem vytírala s dítětem v dvojitým hammocku a je to fakt docela pohodlný. Ruce jsem jí nechala venku a ani tak se mi nezakláněla a krásně tam seděla. Akorát teda měla docela studený lejtka - nemůžu jí ty nohy odkrvit tak, že pak spadne až jí postavím na zem?
    Pak jsem zkoušela koníka na boku, ale to je maximálně na poponášení. Chtělo by to teda krátkej šátek, mám šestku a musela jsem se ještě celá obmotat :-)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: ten vypada moc hezky...
    ja mela moznost vyzkouset tady ten http://slingofest.com/wrapPage?modelId=10463 a byl prave moc super...
    tak to ja tak vysoko klidne koukam...a snim si o tech nadherach....chtelo by to nejakou slusne placenou brigadicku no...doma mam stale jen sveho jednoho bavlneneho drahouska...a je mu smutno...
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: No, proto jsem se musela jednoho zbavit, manželovi to vadilo :) On ten šátek je částečně zanošený, ale dle původní majitelky jí ležel ve skříni již nevyužívaný, používá už hlavně krátké šátky... je to tento http://slingofest.com/wrapPage?modelId=2727 a díky za vysvětlení... ale Oscha mi zní nějak líp, poslyš :)

    PS: Já tak moc vysoko koukat nemůžu, teď stavíme plot a ještě musí zbýt na nová okna, takže smůla :D
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: no a mit penize tak BAIE...!!!

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: a dost by me zajimalo primes repreve...jake to je...tak snad se nekdy treba zadari...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: ty jedes...(+: vlna, hedvabi...
    a jake nati s hedvabim mas? ja zkousela hedvabne motylky a neklouzaly vubec..a trosku decka to byla..asi to chce mozna zanosit...
    bambus sem bohuzel nevazala jen promnula mezi prsty ellevil zara s bambusem a byl uzasne mekoucky uplne jemnoucky...
    oša, bez oši, s ošou, o oše? (((+: hehe....
    sestrice vypadaji moc hezky...ale me ted hrozne lakaji vzory didy indií a dál duhackove girasoly....plus zeru tekhni trojuhelnikove duhove....


    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Mít peníze navíc a chtít bavlněný šátek, tak bych asi šla do kohoutů :) http://www.sestrice.com/products/roosters-emerald a teď jsem koukala, že je už i lněná verze ve světle modré :)
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Asi trapný dotaz, ale jak se Oscha čte? Skloňování např. Oscha, bez Oschy, Osše...? :D mám teda problém i s dalšími názvy značek
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Nevím jak buretové hedvábí, mám zkušenost jen s obyčejným, ale musela jsem si zvyknout, jak šátek klouže... Udělala jsem si radost a pořídila Natibaby s hedvábím a úplnému začátečníkovi bych ho asi nedoporučila, je to pravý opak lnu, který zprvu je hrubý, drhne a špatně se kvůli tomu utahuje, tohle je zase pro utahování hebké až moc v porovnání s bavlnou :) zajímalo by mě docela, jaký je bambus...


    RYNA: Vlna je vážně fajn, v neděli v těch vedrech jsem ve vlněném šátku nesla 11kg dítě a ani jsme nebyli moc zpocení, resp. asi tak, jako jít každý pěšky :) akorát nemám zkušenost s pidimiminkem... ale předpokládám, že při vázání by vadil větší objem v ruce a v uzlu, neb aspoň ten můj vlňák je prostě deka. Jinak k Hoppediz (konkrétně Santiago) - na dítě tak do těch 10 kg naprosto skvělý, jen má trochu vyšší gramáž (vypočítala jsem 262g/m2), takže je potřeba chvilku zanosit, ale šlo to celkem rychle (vánočkování, časté nošení a teď v létě by šlo ho párkrát nechat v rozpáleném autě). Pro odrostlejší dítě ale za mě už moc není, v batohu mě tlačila ramena a celkově byl nepohodlný, ač na břiše jsem prckovu váhu necítila a nosil se pohodlně. Nakonec jsem ho prodala jedné paní pro novorozence a prý je spokojená :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    RYNA:
    dokud se ti nezacne provesovat...osobne s elastikama zkusenost teda nemam...a asi to bude taky kus od kusu...Yaro vyborne s vlnou...A osobne mit penize tak jdu do buretoveho hedvabi...ale i klasicka bavlna bude supr....
    RYNA
    RYNA --- ---
    KLEVKA: děkuju moc za podporu a tip na úvaz. Já si tedy asi radši dojdu ty různé délky vyzkoušet.
    Hoppediz jsem měla v merku pro ty případné elastické, ještě na ně asi mrknu. A do kolika kilo se ty elastické asi dají nosit?
    Taky díky za tip na Yaro, shodou okolností jsem o nich poprvé slyšela včera a nic mi to neříkalo. Tak já je teda ještě více prozkoumám.
    SANCHA: Jé, super :) tak dej kdyžtak echo, jak ti sedí a i velikost jak padne.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KYO: pokud preferujes nositko tak doporucuju tohle...

    Storchenwiege Nosítko Hnědé - ŠátkoMánie.cz
    http://www.satkomanie.cz/cs/nositka/1719-storchenwiege-nositko-hnede.html
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam