• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    RYNA: Syn má aktuálně kolem těch 12kg (přesně nevím, odhaduju na základě roční prohlídky, která byla koncem června) a záleží, v čem ho nesu - Manduca na zádech v pohodě, ale je tam nízko, má menší rozhled a nelíbí se mu to, v ní je raději na břiše a to mi je dost nepohodlné, takže takto si lebedí u manžela (s těmi rozšiřovači věřím, že ještě dlouho vydrží). Jinak u šátků hrozně záleží na materiálu a době nošení, u některého tu váhu necítím ani v jednovrstvém úvazu, u jiného je to znát mnohem víc. Na chodící dítě jsem teď pořídila ringsling, syn začíná chtít hodně chodit (i když většinou jinam, než bych potřebovala :) ), takže na rychlé šoupnutí dítěte do šátku, aby měl člověk volné ruce, je to perfektní věc.. Navíc v případě unaveného a značně protivného dítěte se mi mnohem lépe strká do RS než nahazuje na záda, kde musí být trochu v klidu pro navázání.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    RYNA: zada si zvykaji postupne na vahovy prirustek ditka...jinak nositko jde vcelku dobre prodat..nemela jsem s tim problem....
    krosnu jsem si zkousela s dvouletackou a masakr...to bych nedoporucila nikomu..
    RYNA
    RYNA --- ---
    KLEVKA: jojo, já tohle všechno vím a mám samozřejmě v plánu nosítko vyzkoušet, jen jsem si říkala, jak to asi v reálu vypadá s nošením nad 10 kg váhy, zda to není trochu utopie. Investice do nosítka je dost velká, proto řeším, zda to není jenom na pár měsíců a zda pak budou vůbec větší váhu moje záda dávat.
    Kamarádi mají velké dítě (má 11kg v asi deseti měsících) a říkali nám, že už se nikomu nosit nechce a že nosítko velmi rychle odložili, proto se tu vlastně ptám...
    KOTENCE: Děkuju, tak to mi dává naději. Mám zatím srovnání jen s krosnou, kterou beru v létě na hory/čundr a těch x (13?15?) kg už se slušně pronese...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    RYNA: ja nosim 12kg vetsinou na zadech, ale jeste nedavno jsem ji do MHD brala na brise. Rekla bych, ze tech 15-20 kilo je realnejch, takovy dite uz stejne dlouho na zadech nevydrzi.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    RYNA: nositka je nejlepe si ozkouset....formou pujcovani pres net, ostatnich maminek, v brane k detem, na letne v obchudku...informace ze je do 20kil je spis o tom ze to tech 20 kilo udrzi...
    na vetsi a tezsi deti se siji budto specialni toddler verze-batoleci (bluebear, skaldino, tula toddler, lenny lamb toddler, onbuhimo...) , nebo si poridis rozsirovace sedu ke svemu nositku, nebo koupis rovnou rostouci nositko... (nová noiga od maggion, kibi...)
    Věk mojí Anežky je rok, kilo ma asi 9? V plánu mám nosit dokud se jí to bude líbit a bude mít o to zájem...Předpokládám třeba do tří, čtyř....To už se ovšem jedná o poponášení, když dítko už nemůže, je unavené, nemocné....Není to tak intenzivni jako u novorozence....
    ÚNOSNÉ NOŠENÍ- no já spíš nošení beru jako výhodu pro mě a pro dítě...Pokud si zvolíš dostatečně nosný šátek, nebo pohodlnné nosítko tak nevidím nikde problém...
    RYNA
    RYNA --- ---
    Ráda bych se vás zeptala, do jakého věku, případně kolika kg, jste děti nosily v šátcích či nosítkách? Na některých nosítkách je uvedeno, že jsou až do 20 kg, ale to předpokládám není moc reálné... tj. do kolika kg se dá uvažovat ještě o pravidelném každodenním nošení, které je pro matku únosné?
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KLEVKA: je, to nositko vypada pekne. i to ditko ;)
    SANCHA: ja ze zacatku nosila v satku tak 2 - 3 hodiny venku - jen na vychazky. nez jsem ziskala grif a sebevedomi, pak jsem nosila i doma pri praci. ja ani nemam kocar, takze jsem proste nosit musela.
    hned druhej vejlet venku me totiz nejak zenska zprazila, ze tyram dite, tak jsem se stahla. dokonce jsem i zpanikarila a pujcila si kocar od kamaradky, syn v nem vsak nikdy nebyl. ja jsem citlivka a vsechno si beru. takze zaklad je na vsechny se vykaslat. prditko je uplne v poradku, kycle mel cajk hned, prikladam to take noseni.
    no a taky mam pocit, ze jsme cely sestinedeli stejne stravili v pelechu, ze jsem jenom kojila. takze jsem ho mela v naruci :)
    uz jsem to tady rikala, tak se budu opakovat, ale myslim, ze velkej bonus je naucit se pri noseni kojit. usetri ti to spoustu nervu.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    KLEVKA: Copak ohebné klouby, ale já mám pocit, že na tu nohu nedosáhnu :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    DALEEN: maji ohebne klouby neboj.. taky tak nandavam obcas za pochodu...
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    Mám takový drobný technický problém. Když mám dítě v šátku a chci mu nazout ponožky.....
    Asi jsem levá, ale je to pro mě tak nějak přes ruku, nebo mám pocit, že dítěti tu nožku ukroutím :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLEVKA: skvelej vzor!
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KLEVKA: a jo tak! :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    FRENNET: mela jsem na mysli delku satku...čtyřka-3,6m
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KLEVKA: ten chemik je bozi!!!!

    ehm...proc pise, kdyz nevis co by se ctyrkou?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Další na řadě s testováním bylo nosítko....Jakmile dorazí fotky, tak se těšte na posouzení nosidla od Lenky, tedy Lenka carrier...

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    http://www.wrapyouinlove.com/tutorial-wendys-double-hammock-tied-at-shoulder/

    Když nevíš co by se čtyřkou...

    V hlavní roli, Natibaby OXYTOCIN NAVY, 30% konopí, 70% bavlna, limitovaná edice

    Po vyprání a pořádném vyžehlení s ním začala být trošku řeč...Zbavil se své klouzavosti a ukázal záblesk své budoucí nepostradatelnosti...Jako každý šátek volá o zanošení....Ale už tak jak je, se mi s ním krásně pracovalo a úvaz (Wendys DH), ačkoli jsem zkoušela poprvé, se mi pěkně dotahoval a ve finále držel jako přibitý...
    Překvapilo mě, jak je tenký a zároveň nosný...Při úderu poslední vlny veder obstál na jedničku...Ač čtyřka, povedlo se mi navázat dopředu, kříž s kapsou uvnitř, nakojit a uspat dítě...
    Jeho délka mě konečně vyburcovala ke zkoušce úvazu na bok..Další premiérou pro mě tedy byl Poppin´s hip carry... V jednoduchosti je síla... Rychlý úvaz na jedno rameno a Oxyk mě znovu velmi rozradostnil...Světe div se, bylo mi to pohodlnné...
    Sečteno a podtrženo - nezahálet, zanášet , bude to stát za to (+:
    Spokojeným dětem a nošení zdar...

    PETPET
    PETPET --- ---
    SANCHA: nozky urcite ven, pokud dite dovoli a za krk neni potreba plinka- staci zinka nebo poradne dotahnout. Jinak "Vonzino1" ma super videa s uvazy (to je ta co si nasla) a taky je uzasna jedna nemka- na youtube je pod jmenem "wrap you in love". A jeste teda je do satku lepsi davat mimcu teplaky nez dupacky - proste neco bez "tapek" aby mu to netahlo nohy.. Satkovani zdar!
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA: jojo lepsi pro dobry vyvoj kycli....nosila sem taky hned s nozkama ven...a nosila jsem Anyz hodne....presny udaj ti nepovim, uz si to nepamatuju ale nosila jsem ji dost...prvni mesic hlavne doma, pak stale doma plus ven...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    SANCHA: tohle FRENNET: mam v bookmarks. Kdyz si nejsem jista kouknu sem. Myslim, ze se tim celkem da ridit.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    DALEEN: :)
    MULTICAT: no prave! Nebudes mit ruce jak orangutan a ani nebudes spocena :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam