• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    PETPET
    PETPET --- ---
    VVENDY: ano. Je to kvuli zadum. Text ze stranek nosenideti.cz:
    Miminka by měla mít ručičky schované v šátku i s ramínky až do doby, kdy se samy naučí sedět. Pokud malému miminku necháte ručičky ze šátku venku, můžete sledovat, jak se v zádech prohne do záklonu, lopatky jdou k sobě. V této době ještě dítě není připravené na samostatný sed, nespěchejte na něj.
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    PETPET: az samo sedi? To se mi nezda. Spousta deti samy umi sedet az po roce. To by s rukama v satku takovou dobu zesilel.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    DALEEN: Přičemž další fáze toho správného pasení je vzpor na natažené ruce http://files.dan321.webnode.cz/...00040-495804a51d/Vyznam_vcasneho_funkcniho_screeningu_Zounkova.jpg
    Kdyžtak hledej první a druhé vzpřímení
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    PETPET: Dítě leží na břiše a zaklání se, čímž zvedá hlavu do záklonu ruce do šírky (přetěžuje mezilopatkové svaly) a občas zvedají i nohy. Něco takového http://www.rodina.cz/g/deti/mimina/baby_naked.jpg Prostě ve výsledku je to dítě v nepřirozeném záklonu a ne v tom správném podepření http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQxzTZ150c9hBSVC0TI06baQu6Mi4RLIZjrhBTwh9b4mizeVc-1
    PETPET
    PETPET --- ---
    DALEEN: aha...tak asi nevim co je letadlo... Co to teda je?
    PETPET
    PETPET --- ---
    JANISKA: syn delal letadlo (zvedal ruce a nohy zaraz) asi mesic dost intenzivne, kdyz sem to zkousela tak to dost posiluje mezilopatkovy svaly. Ted uz to nedela a v 6 mesicich leze...
    PETPET
    PETPET --- ---
    JANISKA: ruce ven ze satku se doporucuji az kdyz dite samostatne sedi. Zkus kojonahrdelnik, aby si mela s cim hrat s rukama uvnitr...
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    JANISKA: No jo, já vím. Jako u všeho jsou vždycky aspoň dva názorové proudy a člověk si musí vybrat :) Pokud se umí zvednout i normálně tak bych v tom problém neviděla.
    Beru to z vlastní situace, kdy půlroční dcera ještě pořádně nepase a když už se zvedá, tak dělá letadlo. Prostě se na tom břiše neudrží. Z boku na bok se přetočí jen pokud je nahatá. Otočit na bříško se ještě nedokáže. Proto si u ní hlídám aby nedělala letadlo, protože dělá jen to. Ale na její obranu musím říct, že první čtyři měsíce života strávila přikurtované do abdukční dečky, takže je trošku zpomalená.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    DALEEN: No, taky jsem to četla, ale náš pediatr říkal, že se na to názory různí, a pediatrička, se kterou se střídaj, zas tvrdila, že je to úplně normální a že prostě posiluje další svaly, tak nevím... Každopádně u toho vypadá vždycky hrozně šťastně, prostě jako kdyby to dělala z rozvernosti, tak ji nechávám blbnout.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    JANISKA: Akorát tedy letadlo není úplně dobře
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    KOTENCE: Je fakt, že je v tomhle docela zdatná, zvedá se krásně a hodně dělá letadlo... Tak já to nebudu tolik řešit a nechám tomu volný průběh :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    JANISKA: ja cetla, ze muze koukat tolik, kolik udrzi zvednuty, kdyz je sama na brise.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Od kdy zhruba můžou mít děti ruce ven ze šátku? Malý jsou čtyři měsíce, zdá se mi to celkem brzo, ale když je v šátku vzhůru, snaží se rukama vydrat ven, aby mohla chňapat po všem okolo (zejména mých vlasech, au :)).
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    DIDYMOS INDIO SOMMERBRISE

    Nosné Indio, velmi pohodlne....

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KLEVKA: odkaz na slingomámu...
    Yaro La Vita Brown Wool - SlingoMama
    http://www.slingomama.nl/en/yaro/4126-yaro-la-vita-brown-wool.html
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    YARO LA VITA BROWN WOOL novinka.....krasa...

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Venezuelska matka nosiaca a dojciaca..aj opicku

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Dušičkové rozjímání s Didymos Lisca Himbeer

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MULTICAT: hehe..tak kdyby nás chtěl někdo zaměstnat tak klidně...s ID KAJINEK už jsme sehraný tým(+:
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Testování Omnifera Wings of Desire Prototype
    100% bavlna

    Jak rychle křídla přiletěla, tak už jsou zase pryč a dělají radost jinde...Za sebe, mohu své dojmy shodnotit, jako dokonalou symfonii barvy, vzoru, látky...
    Šátek byl jemný, měkký, nadýchaný...Přitom lehce pružný, na ramenou ovšem neřezal. Troufám si říct, že byl velmi pohodlný.
    Vystouplý vzor zajišťoval, že v úvazu byl velmi pevný a držel...Zpět ke vzoru, ten hodnotím nejvíc kladně, je nesmírně elegantní...
    Skvělě se mi dotahovalo, šátek tvořil malý uzel...Ve všech úvazech, které jsem zkoušela (DH, christinas ruckeles, KsK) , jsem cítila pohodlí a velmi dobře se mi dotahoval úvaz...
    Sečteno a podtrženo : je to hudba budoucnosti, ale pokud se podaří mít ještě jedno dítě, tak tohle je asi šátek číslo jedna, který mě bude hodně zajímat...(+:
    Spokojeným dětem a nošení zdar...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam