• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    DALEEN: ja te tady ctu, a vim o te decce. No mam i pro tebe jednu dobrou zpravu, ted to jde skokem! Ten progres je fakt videt ze dne na den a jestli to ma dite v hlave spravne, ty vzorce, tak to pujde jedna dva. Urcite si taky neco odcvicite, ne?
    Jinak k te fyzioterapeutce jsem se dostala na vlastni zadost.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    FRENNET: Buď ráda, dcera je kvůli abdukční dečce dost zpožděná. V půl roce vlastně nedělá nic. Nepase, neotáčí se. Byla bych docela ráda, kdybych s ní mohla něco cvičit. Pediatra to zatím neřešila. Že prý je to normálni u dětí, co mají dečku. Což chápu, je od svých čtyř týdnů sešněrovaná bez možnosti pohybu. Víc volnosti má až tak od pátého měsíce.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    DALEEN: ja vim, strasne ji povzbuzuju a vysvetluju ji, ze je to uplne to nej pro ni i pro jeji telo. Ze pak bude rychlejsi nez kocour a nebude z toho nestastna. A ja jsem spokojena jak zelva, bo vidim progres ze dne na den. Jen mne proste zacala kousat tema dvema zubama co ma v puse.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    FRENNET: Na uklidněnou. 1) Ty jí nemučíš, ty jí pomáháš. Mysli na to tak, pozitivita je důležitá, ona to na tobě pozná. A 2) Myslím, že nějaké normální nošení, které se střídá s pobytem na zemi/v kočárku/v postýlce není pro dítě škodlivé. Ber to tak, máš jí tahat nakřivo na rukách, nebo jí mít (relativně) rovně a správně v šátku :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Tak si vam jdu postezovat.
    1. Musela jsem k fyzio a tam jsem se dovedela, ze jsem tam mela byt uz od porodnice a tak malou L. mucim 4xdenne cvicenim podle prof. Vojty.
    2. Pani fyzio neni moc priznivcem noseni v satku. Co jsem tak vyzvidala, tak nevidela pry zadne dite sprave navazane. Dale pak, ze jsou decka moc v oblouku, cimz si ve starsim veku zadelavaji na skifozu, tim, ze maji slachy mezi stavcema porad v napeti.

    No, ale ja L. potrebuju nekdy vrazit do satku! Jako nejaky vylet s ni v satku nehrozi, vydrzi tam maximalne tak 2 hodky, v kocarku, tak 2,5 hod. Pak se uz zaklani, rve a vsemozne dava najeno, ze chce pryc a chce si patrat sama vsechno po svem.

    Konec stiznosti.
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    a na hory jak? jezdíme často..díky:)
    RYNA
    RYNA --- ---
    JAZZ: Já dávám normálního kulicha, případně mám takového tenčího a na něj dávám kapucky od bundiček a kombinézek.
    Oblečení se mi nezdá málo, protože já dávám to samé a nosící-společnou bundu nemáme. Mám teda akorát botičky navíc, nohama jinak snadno prochladne. Asi taky záleží, kam jdete, já chodím třeba na trh nebo zkrátka po městě, při procházce na nějaké větrné hůrce bych to asi hrotila víc.
    Vyrážíte taky ještě někdo v tomto počasí v šátku bez nosícího oblečení?
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    co dáváte za čepičky takhle v zimě? já mám kukličku od moiry, ale přijde mi to málo..a obligátní otázka-oblečení, dítě-punčocháčky, body, svetřík na to taková tenká chlupatá kombinézka a společně bunda softshelka? Je to málo?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    RYNA: ach...chcete mě někdo založit ženy...? (+:
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    RYNA: ten chci!
    KYO
    KYO --- ---
    Prodám - HOPPEDIZ - ERGO nosítko

    Šátkové nosítko vhodné pro děti od narození do 2,5let. Lze použít na přední i zadní nošení.

    Součástí nosítka je rolovací kapuce, která může slopužit jako opěrka hlavy při předním i zadním nošení.

    Extra široké ramenní popruhy o šířce 25cm a délce 220cm zajišťují pohodlí na ramenou.

    - šířka základny od 20cm do 40cm

    - šířka pasu až 160cm

    Materiál:
    100% bavlna
    Lze prát na 60°C

    Jen několikrát nošené

    RYNA
    RYNA --- ---
    KOTENCE: i pro mě, ten předchzí cyklodesign taky nebyl úplně můj styl
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    RYNA: tak to je pro mě docela překvápko, já znám jen ty trika z duší, tohle je úplně jinde :-)
    RYNA
    RYNA --- ---
    Na facebooku jsem objevila nějaké nové varianty kabátů Mama od značky Ségraségra.
    Jsou teda moc hezký, ale (opět) ta cena!
    Mama by Segra — Home
    http://www.mamasegra.cz
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Nechodí tady někdo na takové to cvičení s dětmi v šátku/nosítku? Měla bych pár otázek
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Anemone Twilight Tourbillon - Firespiral

    Hmm po dlouhé době moc pěkná handra...



    WRNQ
    WRNQ --- ---
    Vzpomínám na léto a teplo, tak jsem našla jednu nosící
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    JANISKA: ta koukajici rucka je rozkosna..super ze jsi takhle zvladla skolu...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA: vau....kráááása, odkud?
    RYNA
    RYNA --- ---
    moc vám to sluší :)
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    A tady ještě jedna fotka - nošení na promoci. Malá muži trochu sjela na stranu, jak usnula, tak omluvte kvalitu úvazu, muž se bojí dotahovat, když malá spí :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam