• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLEVKA: dik, budu trenovat. Vcera jsem se pred kojencem pekne ztrapnila :-)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: jasne...jen povolis uvaz a nechas ji sjet trosku nizeji...Hlava je u toho stale jistena treba kouskem pleny nebo zinkou zastrcenou za hornim lemem...
    Duhovka tu ukazuje nejake uvazy s posuvnym uzlem....asi to bude ratictejsi takhle povolovat ten uvaz....
    https://www.wrapyouinlove.com/tutorial-nursing-in-a-woven-wrap
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Da se nejak kojit v satku dite, ktery jeste vubec nedrzi hlavu?
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    KLEVKA: Je to pevný šátek od Hoppediz Panama. Chci zítra vyrazit na procházku s šátkem do Stromovky, tak uvidím, jak to bude na delší procházce.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KLEVKA: Moc děkuju. :) Hrozně se na to těším, přijde mi takové přirozené mít miminko co nejvíc u sebe. Budoucí tatínek se také chystá nošení vyzkoušet, takže časem určitě ještě nějaký ten šátek (případně nosítko) dokoupíme.
    Určitě dám vědět, jak to jde. Hlavně, až bude miminko na světě :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    LENZIE: Paráda , že se chystáš nosit, je to krása, mít miminko u sebe....Ten pocit je k nezaplacení (+: šátek co jsi pořídila je super...Na začátek se sním určitě rychle sžiješ a pak třeba pořídíš něco pevného...Je velký výběr krásných šátků...Taky jsem začínala s plyšákem (+: Podle videa na youtubu....
    Tady jedno krásné videjko v angličtině....
    (basics) FWCC with a twist - newborn
    https://www.youtube.com/watch?v=FRxk_0fCuh8

    Tady v češtině a přímo pro elastik....
    Kříž s kapsou uvnitř se zpevňující kapsou - elastik
    https://www.youtube.com/watch?v=BWmX4Ij4ioA

    Tak si to můžeš prohlédnout a trénovat (+:
    Neboj, je to jen o tréningu, určitě to s přehledem zvládněš....
    Přeju ti ať porod probíhá hladce dle tvých představ a sžívání s miminkem taky, šátek je k tomu nenahraditelná pomůcka (+:
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Sice rodím až za půl roku, ale kamarádka prodávala se značnou slevou nový šátek, tak jsem ho od ní vzala. Je to elastický "Je porte mon bebe", na krabici je napsáno 0 - 36 M a 3,5 - 14 kg. Asi začnu doma trénovat s plyšákem, páč jsem na tyhle věci hrozně levá :) Pokud by byl nějaký extra tip, budu moc vděčná (jinak samozřejmě pročtu celou diskuzi tady, ale asi mi to chvíli zabere...)
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    KLEVKA: Naší kočce trvalo asi čtrnáct dní, než se naučila nechat cípy šátku při vázání na pokoji :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SIHAJA: ta kocka tam (+: jinak uvaz vypada v poradku....copak to mas za satek? vypada jako elastik....?
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    Nevím, zda se z toho dá něco poznat, ale začala jsem dceru (mesic a pul) nosit v šátku, tak uvidíme jestli se me schopnosti a rychlost vázání budou nějak zlepšovat

    KYO
    KYO --- ---
    JAZZ: 7 mesicu ")
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    KYO: a kolik jí je? dík
    KYO
    KYO --- ---
    Dva hobbiti :] uz jsem malou zacla nosit na zadech, docela se tech osm kilo vepredu uz proneslo ... :]]



    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ROXXA: ja myslim ze vhodne je do te doby, kdy ty s nim budes spokojena a bude ti vyhovovat...2,5 mesice a 6 kil, to jeste na chvilku urcite dobre bude....ale zalezi na tvem subjektivnim pocitu, ktery mas...
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    ORTWORKA: Beco Butterfly II., obě dvě děti v něm byly cca od čtyř týdnů. Dřív jsem vzhledem k císaři nebyla schopná nosit. Byly v novorozenecké vložce, oba bez porblémů a spokojení.
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    k nositku storchenwiege, mame a jsem spokojena, jen mi dorazilo az kdyz bylo synovi 5tydnu. do kdy je vhodne? syn ma cc 6 kg a 2,5mesice. nekdy se mi stane ze po chvili musim opet dotahovat nebot jakoby malinko povoli klesne. na satky zvykla nejsem, jen na manducu a z ni toto neznam.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    ORTWORKA: jo, mela jsem pomerne velke deti, v manduce v pohode...
    ORTWORKA
    ORTWORKA --- ---
    KLEVKA: aha, díky :o)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ORTWORKA: Na miminka nejlepsi nositko tohle....
    NoseniDeti.cz - Nosítko Storchenwiege Inka
    http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/241/NStorchInka/Nositko-Storchenwiege-Inka/
    ORTWORKA
    ORTWORKA --- ---
    dávala jste některá z vás do nosítka už novorozence? já budu preferovat šátek, ale muž by měl raději variantu nosítka.
    manduca, beco, tula? díky
    RYNA
    RYNA --- ---
    HABRENKA: Dneska jsem zkusila kamarádčinu a jsem nadšená, jak je pohodlná! Design se mi nelíbí, takže si asi přece jenom dojdu zkusit ještě jiná nosítka, ale jinak skvělá a křížení popruhů paráda.
    KLEVKA: Děkuju, podívám se na ně.
    LALUDMI: To je určitě taky kritérium - říkala jsem si, že ty méně polstrované budou asi lepší v létě, jsou skladnější, ale zase nevím, zda to není na úkor pohodlí? Koukala jsem taky po nosítkách Storchenwiege (když už jsem tak nadšená z jejich šátku) a vypadají trochu podobně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam