• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Tak uz jsem ten tandem zkousela u vareni a nic moc. Ta manduca s trinactikilovou mi prisla hodne tezka a bolela me pak zada. Pritom dneska jsem ji nesla na zadech v satku a v pohode, stejne tak v tehotenstvi. Rekla bych, ze je to tim nizsim tezistem u manducy (?)
    PETPET
    PETPET --- ---
    KLEVKA: diky za povzbuzovani a rady!
    PETPET
    PETPET --- ---
    Ja teda mam ted zkusenost, ze uvaz na zada chce fakt jen trenovat. Asi 10x DH s pomoci a ted uz ho vazu sama :-) mlade uz taky vi co cekat a trpelive mi lezi na zadech a kdyz nahodou neni uplne klidnej, tak ja uz vim, ze po prvnim zakapsovani nevypadne. Je to super a dost si to uzivame oba! Jediny co me trochu stve je, ze tak nejak automaticky vystrkuju pri chuzi zadek.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLEVKA: mam manducu a nabizela jsem ji, ale slecna chce jedine taky satek, coz asi nedam, protoze batoh mi je nepohodlnej a jinej uvaz, co nejde pres mimino neumim. Snad tu manducu vezme na milost, to je pak pohode kus unesu. I kdyz obrazky na netu s dvema detma v satku vypadaj hezky :-)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    LEPEK: Nejlepší na začátek je se učit batoh, klidně ráda ti s tím pomůžu...Jsem z Prahy...operuju v Hostivaři...(+:
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: Já myslím, že to dáváš na jedničku....ono to kojení v šátku, mě osobně to třeba trvalo dlouho než jsem se to naučila...Takže si z toho fakt nic nedělej....a máš třeba nosítko? že bys dávala tandem (+: velkou na záda, mimi do předu...Takové onbuhimo bez bederáku, je malé , skladné....vlastně jenom popruhy jako u batohu...
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    podle videí to chápu, ale nevím teda,jestli se do toho sama pustim...
    Kapsa na záda
    https://www.youtube.com/watch?v=lYStFXExw-Q


    tohle je lepší... pro děti, co se ještě nedrží maminky..
    Batoh
    https://www.youtube.com/watch?v=Vf5NC-wcg7A

    LEPEK
    LEPEK --- ---
    dokázala byste mne některá naučit nosit děcko, co se mě zatím samo nechytne, v šátku na zádech? ideálně Praha či trasa do Řevnic a okolí...
    vpředu nosím v překříženým šátku, ale vzadu nevím moc, jak na to...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLEVKA: Vlastne nic, jen jsem ji chtela nakojit, ale nechtela jsem ji v domacim obleceni vytahovat do vetru. Tak dlouho jsem ji vymotavala a zamotavala, ze ji malem uletela hlava a nakonec radsi nic nechtela a spokojila se s rychlou chuzi zpatky v satku (a s druhou holkou na koni...). Snad tose mnou ty deti vydrzej :-)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SIHAJA: neboj to přijde časem, chce to denodenní trénink....nijak jinak se to člověk nenaučí....a že to hned není precizní ,to je zcela normální...chce to mít se sebou trpělivost (+: Šátek má tu výhodu, že se maximálně přizpůsobí tělu miminka i tvému, takže tam nějaké život ohrožující mačkání nehrozí....
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    Jak jste to měli s dotažeností pevného šátku. Já mám dojem, že mi to furt moc nejde, ale tak nevzdávám to, když holt to nebude dokonalé, tak to dítě přežije a časem se to naučím. Jen se bojím, abych jí něco moc nemačkala...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: copak se stalo? (+:
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLEVKA: dik, budu trenovat. Vcera jsem se pred kojencem pekne ztrapnila :-)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: jasne...jen povolis uvaz a nechas ji sjet trosku nizeji...Hlava je u toho stale jistena treba kouskem pleny nebo zinkou zastrcenou za hornim lemem...
    Duhovka tu ukazuje nejake uvazy s posuvnym uzlem....asi to bude ratictejsi takhle povolovat ten uvaz....
    https://www.wrapyouinlove.com/tutorial-nursing-in-a-woven-wrap
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Da se nejak kojit v satku dite, ktery jeste vubec nedrzi hlavu?
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    KLEVKA: Je to pevný šátek od Hoppediz Panama. Chci zítra vyrazit na procházku s šátkem do Stromovky, tak uvidím, jak to bude na delší procházce.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KLEVKA: Moc děkuju. :) Hrozně se na to těším, přijde mi takové přirozené mít miminko co nejvíc u sebe. Budoucí tatínek se také chystá nošení vyzkoušet, takže časem určitě ještě nějaký ten šátek (případně nosítko) dokoupíme.
    Určitě dám vědět, jak to jde. Hlavně, až bude miminko na světě :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    LENZIE: Paráda , že se chystáš nosit, je to krása, mít miminko u sebe....Ten pocit je k nezaplacení (+: šátek co jsi pořídila je super...Na začátek se sním určitě rychle sžiješ a pak třeba pořídíš něco pevného...Je velký výběr krásných šátků...Taky jsem začínala s plyšákem (+: Podle videa na youtubu....
    Tady jedno krásné videjko v angličtině....
    (basics) FWCC with a twist - newborn
    https://www.youtube.com/watch?v=FRxk_0fCuh8

    Tady v češtině a přímo pro elastik....
    Kříž s kapsou uvnitř se zpevňující kapsou - elastik
    https://www.youtube.com/watch?v=BWmX4Ij4ioA

    Tak si to můžeš prohlédnout a trénovat (+:
    Neboj, je to jen o tréningu, určitě to s přehledem zvládněš....
    Přeju ti ať porod probíhá hladce dle tvých představ a sžívání s miminkem taky, šátek je k tomu nenahraditelná pomůcka (+:
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Sice rodím až za půl roku, ale kamarádka prodávala se značnou slevou nový šátek, tak jsem ho od ní vzala. Je to elastický "Je porte mon bebe", na krabici je napsáno 0 - 36 M a 3,5 - 14 kg. Asi začnu doma trénovat s plyšákem, páč jsem na tyhle věci hrozně levá :) Pokud by byl nějaký extra tip, budu moc vděčná (jinak samozřejmě pročtu celou diskuzi tady, ale asi mi to chvíli zabere...)
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    KLEVKA: Naší kočce trvalo asi čtrnáct dní, než se naučila nechat cípy šátku při vázání na pokoji :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam