• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KLEVKA: ahoj, jo o MM jsem take zaslechla ruzne veci, i sama ji beru s rezervou, nicmene mi jeji nazory na bonding, ranou peci atd davaji smysl. Take me zarazil nazor na prilis tesne uvazovani, to jsem nepochopila, ale je mozne, ze se dobre nevyjadrila. NEKDY MAM POcit, ze zapomene dorici myslenku... ona je dost proti zavinovani, tak jestli to nemyslela tak, asi ne...
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    KLEVKA: díky moc! Naštěstí mi manžel v rozpočtu schválil ten Didytai s tím, že se ještě pak prodá slušně a ta ztráta pak nebude taková (doufáme, že by se mohlo uplatnit na ještě 4. dítko, uvidíme, nejsme taky už nejmladší... :) ale na dvě děti a prodej pak by už ta cena nebyla tak šílená)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: omlouvam se,nestihla jsem procist diskuzi vedle, tak nevim presne co Multicat sdilela...Ale abych uvedla na pravou miru, o pani MM koluji po internetech dost nepekne zpravy...Osobne nedam na kdejakou pomluvu, ale tohle je masivniho razu....Jen dle mnou prectenych zkusenosti, od ostatniho lidu, bych tu pani brala s rezervou....
    A kdyz se na toto hlaseni podivam svym laickym okem, tak tvrzeni ze nekdo nosi miminko moc utazene bez moznosti pohybu, ve me vyvolava otazky..Miminko vetsinou da vedet, nekdy docela hlasite, co presne se mu libi a co ne...Takze premyslim, ze kdybych nejak "az moc" coz vetsinou, ale ty mas taky nejaky cit a nesvazes se tak, ze nebudes dychat, tak ditko se nejak projevi....Plus, na druhou stranu, ja prece potrebuji, aby tam mimco tak nejak utazene bylo, aby se mi nehroutilo do stran a abych podporila spravne zakulaceni zad a podsazeni....A spousta maminek si nechava poradit od vyskolenych lidi, nebo lidi, co s tim maji zkusenost...A co se vysky tyka, tak doporucena vyska je tak, abych dala pohodlne miminku pusu na hlavicku....videla jsem spousty navazanych miminek a zda se mi, ze takhle to opravdu chodi....a mozna jsou ty miminka spis krapet niz a sajou u prsa....Takze tezko rict, co stoji za timto jejim nazorem....Jaky vzorek lidi videla, ze tohle tvrdi a tak...Ja s tim moc nesouhlasim....a matky cernosky mi prijdou v pohode....maji svuj kanga uvaz a ty deti jsou podle me na to zvykle...Nosi se na zadech uz od miminek a podle fotek, to maji taky pekne utazeno a kolem hlavicky ten lem precizne dotazen....videla jsem to i nazivo na Zizkove jednu maminu a fakt super...(+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MONELLE: ahoj, s liliputi mei tai osobni zkusenost nemam, koukala jsem na obrazky z googlu a na pohled si myslim, ze to na uplne novosky nebude....spis az tak od 3-4 mesice....doporucuju zminene storchenwiege, emeibaby, Je Porte Mon Bebe PhysioCarrier, Bondolino(od 2 mesicu), didytai jsem zkousela osobne a to je perfektni...ale jak rikas na bazarcich se moc nevida...osobne mi tvuj dotaz vubec divny neprijde, spis by mi bylo divne to tahani vajicka v ruce, je to silene nepohodlna a tezka vec kterou clovek tahne v jedne ruce a vic jak par kroku je pro me taky nerealnych....
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    Ještě jsem objevila Didytai, což by přesně odpovídalo tomu co hledám, jen ta cena je až šílená a bazarově se asi moc nenajde, co? http://www.didymos.cz/nabidka/didytai/
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    MULTICAT: ten má kamarádka taky, připadá v úvahu, doufala jsem v něco ještě méne "konstrukčního - outdoorového", více podobné šátku, proto mě tak zajímá ten Mei Tai Liliputi.

    Kdyby vám přišlo divný, proč jen neponesu vajíčko z auta, na ty kroužky i školu se parkuje docela kus dál, nelze tahat vajíčko. Mohla bych sice furt tahat v kufru konstrukci kočáru a skládat a rozkládat kvůli přenosu vajíčka (což někdy i udělám, když třeba bude spát, at manipulací do nosítka nevzbudím), ale radši bych jen vložila dítko do nosítka a tradá.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Procitala jsem ten blog M.Mrowetz, co davala Multicat do kontaktniho rodicovstvi, a zaujala me tam poznamka, ze se dnesni rodice nabadaj k noseni mimin moc utazenych (bez moznosti pohybu) a moc vysoko (bez prsu na dosah). Co si o tom myslite? Ja nosim dite maximalne utazeny a skoro u krku, ale je pravda, ze ty necivilizovany cernosky je maj spis tak halabala privazany.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MONELLE: ID Roxxa ma nositko od storchenwiege a je spokojena. Ja jej videla v akci s miminkem a vypada slibne, ovsem nezkousela jsem jej...
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    Prosím vás, Mei Tai Liliputi se dá použít již na novorozence? postačuje k podpoře hlavičky ta zpevněná zádová opěrka, která je mu vlastně vysoká nebo je tam možnost novorozenecké vložky?

    Potřebuji alternativu k šátku na přesuny z auta někam - několikrát denně a rychle (stíhat rozvozy dětí na kroužky, škola, školka) a tedy neřešit zdlouhavější vázání šátku v autě. A nejradši bych co nejvíc šátkové a co nejméně "konstrukce".
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    já taky podám raport, dík za radu na yaro, je pružnější než Albert a pohodlnější..mnohem líp v něm drží kapsa/kříž na břicho, fakt rozdíl
    SNELA
    SNELA --- ---
    btw absolutne netusim proc se mi ty fotky otacej
    SNELA
    SNELA --- ---
    KLEVKA: jj prave tak to děláme. V aurore to tolik nebylo,ale tenhle drzi fakt fest a bojim se ji tam tahle dyl nechat,ale to se snad podda. Zacnem zkoušet další uvazy na zada,ale ja to zatim sama nedam,proste si tam poradne nedosahnu,ale budem trénovat :) Ale batoh s aurorou a kokadi se neda srovnat. Krasne se da zakapsovat a je i pohodlnější! Takze i když je brzo, tak za me ma palec nahoru ♡
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SNELA: krása....ten šátek (+: Mám ještě jeden tip, nevím jak dáváš Nelču na záda, ale mě celkem dlouho fungovalo, zastrcit lem satku za kalhoty ditka...tim jsem docilila lepsiho podsazeni a jakoby zavinnuti do te kapsy, ktera u toho zakapsovani vznika. Pak nozky nebudou podle me tak utazene....
    SNELA
    SNELA --- ---
    Foto nic moc. Pak dodam dalsi. Jinak zatim jsem fakt nadsena, je sice tezsi nez aurora, ale o dost pevnější a i dost širší.. Vcera jsem mela ksk a Nelca v nem byla jak prikovana :D Na zada taky ok,akorat mi prihde,ze v tom batohu ma dost utáhnute nozky,tak nevim co s tim..

    OXIS
    OXIS --- ---
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    OXIS: Němci požívaj výraz Tragetuch, případně Babytragetuch
    OXIS
    OXIS --- ---
    KLEVKA: Lotties, ale asi je už nevyrábí, protože na webu ani obecně na googlu nemůžu nic najít, ale pravděpodobně neznám správné německé slovo pro nosící šátek. Zeptám se ještě ve skupině na fb, co s tím, tam těch pokusnic bylo víc :).
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    OXIS: jen tak pro zajimavost, vis co to bylo za nazev firmy? jo o tom clanku vim, snad jsem i kdysi cetla, ale i tak nejsem privrzenec barveni satku....ani ti s tim neporadim....vim jen o zene, ktera se tomu venuje a je v tom, da se rict, na profesionalni urovni, pokud mas fb muzu ti na ni dat kontakt....
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SNELA: wau konecne mikina presne v mem stylu, dik za tip...snad budou jeste sit, az budu mit jednou dalsiho nosenecka, to je bozi kramek.....ted uz to pro me asi nema cenu.....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam